Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

AUDREY (Karina) a EMILY - greyhounds GB

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: AUDREY (Karina) a EMILY - greyhounds GB

Příspěvekod Nikola.Mull v 15 led 2013 19:27

2 roční greyka to je asi ještě nevilítanej prdlouš ne? To možná vše vysvětluje, to je asi rozdíl od těch dostiháčů co jsou tvrdě učený na "kázeň" a jsou dostatečně vyběhaný :D
Já vám moc přeju aby se to zlepšilo co nejdřív!
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod Veronika Křimská v 16 led 2013 07:56

Souhlasím s Nicky. Ti greyové, co běhají dostihy, jsou zvyklí na disciplínu, tohle je klasický prdlouš :-) Tim, co popisujete, mi popisujete naší Habču. Taky takhle vyváděla, tlumit se dá fakt jen pohybem - hoooodně pohybu - třeba 15 km, jestli teda greyové můžou chodit takové štreky, ale já myslím, že mladý pes stoprocentně :-)

Osobně to vidím tak, že si projdete ročním peklem a po tom třetím rodce věku života to bude dobré, uvidíte :-) Přeji pevné nervy, já kolikrát při příchodu domů brečela, ale jakože fakt :-(
Veronika Křimská

Příspěvekod Chelsea v 16 led 2013 10:56

Děkuji moc za útěchu, je to o nervy. Pořád jsem si pohrávala s myšlenkou vzít si podenka, ale nenašla jsem odvahu kvůli jejich velké aktivitě . Teď si často říkám jestli s ním není křížená. Elán, to tedy má. Říkám si, jestli druhý grey nebyl pro nás moc velké sousto a nepřecenila jsem se.
Až se mi povede zmenšit fotky, dám sem nějaké. Ona na nich vypadá jak úplné neviňátko, co sedí celý den v koutě.
Chelsea

Příspěvekod Mirek.s v 16 led 2013 11:47

For Chelsea,no tomu řikam mazec to náš Oliver je strašnej Janek ale todle nedela asi ji nechavate casto samotne a pak blbnou z nudy nebo s trucu :D Dalsi vec je mozne ze Emilka nikdy nezavodila a je rozivenejsi a bude to chtit pevne nervy nejvic me rozesmalo to s tím botníkem a granulemi.. :D Nic proti jen legrace to nas Olík zase pada z gauče a čumí jak kdyby ho nekdo schodil dolu jinak je hodnej a zacina dobře poslouchat na slovo.. {5;12}

Ing. Mirek.s
Obrázek
Pes je nejlepším přítelem člověka
Mirek.s

Příspěvekod Dáša Trojáková v 16 led 2013 15:47

Veru, podle mne greyové mohou chodit i víc jak 15 km a úplně v pohodě :-) Chtělo by jí vážně jak píší pořádně vylítat a vyřádit. A jestli by jí třeba nebavila ta hračka, jak z ní musí dolovat pamlsky, taková tvrdá gumová koule a má jen malé otvory :-D
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Příspěvekod Johnka v 16 led 2013 17:08

Té myšlence o podencovi jsem se zasmála. Je to také individuální. Můj podenco doma stále jen leží,vydrží sám v pohodě doma,ale je venku blázen.Jiní mají problémy doma. Tak je to asi i u greyů. Věřte,že to přejde,ale že je to o nervy,tomu věřím.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod Nikola.Mull v 16 led 2013 17:33

Ještě mě napadá, že je ještě jedna varianta, dobré je vyčerpat, ale u toho jsou právě 2 možnosti fyzické a psychické vyčerpání.. pokud nemáte možnosti na to celý den unavovat psa fyzicky nebo zrovna nemůžete jít 15km na prochajdu tak zapojit částečně fyzicky nechat vyblbnout nebo tak něco a pak psychycky vyčerpat, akorát vám teď neporadím co by to mohlo být přesně, ale třeba učení povelů, vymezit si půl hodinku nebo 2x15 minut na nějakou činnost která zabaví Emilky mozek aby musela přemýšlet, pak nechat odpočinout a znova nějaké cvičená na mysl, slyšela jsem že to kolikrát učinnější jak fyz. vyčerpání. Doufám že někdo chytřejší poradí jak by šlo psa psychicky vyčerpat nenapadají mě zrovna žádné příklady (to se mi to teda radí :D ) ale myslim si že z toho určitě vyroste..
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod Dáša Trojáková v 16 led 2013 18:46

My máme super hlavolam na pamlsky :-) Je to taková dřevěná kost, kde jsou otvory na umístění pamlsku, která se zacvakne kolečkem a pejsek se musí snažit pamlsek dostat ven. U nás se to hraje dnes a denně :-D Přiložím Vám foto. Je to také tady, ale plastový za spoustu peněz. My máme levný a ještě lepší, když je dřevěný :-D ale je to na stejný zpusob uplně. A nebo hračky jako jsou tyto http://www.vse-pro-domov.cz/hracky-pro- ... ka-pro-psy. Je jich spousta a jak jsem se přesvědčila, i chrty to strašně baví, stálo by zato možná vyzkoušet :-) Stačí jim ukázat a rychle se naučí hrát. Neo stačí i třeba plastové kelímky pro začátek a na koberci do toho schovat pamlsek, ať se snaží to posunout tak, aby pamlsek získala, musí přijít na to, pod kterým je. Nejdřív jeden kelímek a pak více :-) Přejeme mnoho sil
Přílohy

321361_590160674331700_1777619421_n[1].jpg
(95.14 KiB) Zatím nestaženo
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Příspěvekod Chelsea v 17 led 2013 13:14

Snad se to časem zlomí. Dneska poprvé nic neprovedla a tak dva dny je ticho, když jsou samy doma ,asi tuší, že si tu stěžuji, tak má obavy, abych jí nezabalila raneček. Doufám, že to vydrží a není to předčasné chválení. Ten odkaz na hračky je skvělý, moc díky, určitě vyzkouším, jí to bude moc bavit. Až to pochopí, nebudu stíhat doplňovat mňamky. A ty ponožky co tam mají, ty jsou přesně pro nás. Mám všude dlaždice,tak jim to klouže jak na ledu. Dneska byla venku legrační, skákala ve sněhu jak klokan. Abych jí pořád nepomlouvala, tak na její obranu musím říct, že se snaží udělat vše maximálně dobře, venku jde u nohy, poslouchá už prakticky na slovo, čeká až se první nají Audrey, jen když zůstane sama, realizuje své vlastní nápady. Které se většinou paničce moc nelíbí.
Chelsea

Příspěvekod Verda v 17 led 2013 14:11

je to vyloženě mladoch divoch :)
Verda

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní