Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Summer & Lionel (Brickfield Crash & Devils Assassin)

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Summer & Lionel (Brickfield Crash & Devils Assassin)

Příspěvekod maru126 v 24 zář 2009 12:50

Zdravime vsechny chrti kamarady a jejich nove rodice v CR!! Marketa, Summer&Lionel
Přílohy

Photo-0055mdwjamd.jpg
(71.1 KiB) 107 krát
maru126

Re: Summer & Lionel (Brickfield Crash & Devils Assassin)

Příspěvekod Kateřina v 24 zář 2009 13:24

No to jsou fešáci ;) Taky zdravím a těším se na další fotky a vyprávění :103:
Kateřina

Příspěvekod Petra v 24 zář 2009 13:28

No vážně, kluci jako maliny :P Kde jste se tu našli? A kdo Vás má blízko na společné venčení?
Petra

Příspěvekod Magda v 24 zář 2009 13:53

Péťo co já vím, tak žijí v Anglii, tak lehce z ruky, jestli se nepletu?
Magda

Příspěvekod maru126 v 24 zář 2009 16:59

persne tak jsme v anglii a hafani jsou anglicaci :) jak tak brouzdam po internetu tak nachazim ruzna fora o adoptovanych chrtech, tak se prihlasujem kde muzem, abychom se mohli podelit o zkusenosti rady a fotecky nasich ctyrnohych kamaradu i s ostatnimi adoptivnimi rodinkami. :D
pristi rok se chystame zpet do CR tak se snad i s nekterymi z vas uvidime ;)
maru126

Příspěvekod Magda v 24 zář 2009 17:04

Budeme se moc těšit, a rádi si přečteme povídání, jak jste se k adopci dostali a uvítáme vaše názory o životě greyhoundů v Angli. :54:
Magda

Příspěvekod maru126 v 24 zář 2009 17:48

K adopci jsme se dostali vlasne jen nahodou....ja jsem vzdycky touzila po chrtovi, ale afhganovi. Pak nam jednou prisly mistni noviny a jak jsem listovala novinama tak tam na me z jedne stranky koukalo asi 8 greyhoundu hledajicich domov. Neodolala jsem smutnym oblicejum v novinach a vydali jsme se do utulku...."jdem se jen tak podivat" jsem nabulikovala me drahe polovicce. Ja jsem mela jasno a byla jsem rozhodnuta. Chrt s chlupama nebo bez ...vzdyt je to fuk.
Dorazili jsme do utulku a tam na nas koukalo a skakalo cca 15 hafanu...a ted kteryho. Chodili jsme od kotce ke kotci a vsichni meli v ocich vem si ME!!! V poslednim stani byl ted uz nas Lionel pochodoval tam v kabatku...a pani co vlastni utulek rika: "toho nikdo nechce ten je moc velkej" a bylo rozhodnuto. Lio mel asi 6 kg podvahu, kozich vypelichanej, vseho se chudak bal.
S pani v utulku jsme dohodli adopci ona prijela k nam se podivat do jakeho prostredi pejsek jde, jestli je nas dum pro nej vhodny atd. Kontrola probehla OK predala nam Lia na 14 dni zkusebni dobu s tim, ze kdyz se psovi u nas nebude libit nebo si s nim nebudeme rozumet tak nam da psa jineho.
Lio byl prvnich par dnu spatnej vseho se bal veci jako TV, pracka atd. Asi po tydnu si na vsechno zvykl a ted je to postelovy povalec No.1. Jinak Lionel zavodnim jmenem Devils Assassin se narodil 18.3.2005 je zihano-bily vazi 36kg a je to snad ten nejvetsi lenoch pod sluncem s apetitem pirane.
Asi po 3 mesich prisly dalsi noviny a v nich byla nase Summer, ktere jsem opravdu neodolala a mazali jsme pro ni. Rikala jsem si kdyz uzivime jednoho tak uzivime i dva a jsem rada ze jsme si ji vzali a tim vlasne zachranili 4 pejscci zivoty. Summer zavodni jmeno Brickfield Crash narozena 18.3.2007 je nas nebojsa neboji se niceho a nikoho je zihana vazi 28kg a je to pekna zlodejka...asi jako vsichni greyhoundi.
Jen tak pro zajimavost adopce chrtu v UK stoji £100 a nasi pejsci byli adoptovani pres retired greyhound trust. Do utulku odkud mame nase zlaticka vozim kazdy mesic psi zradlo a obcas nejake deky, periny...snazim se prispivat jak jen muzu protoze si myslim, ze ti hafici si zaslouzi lepsi zivot nez v kleci 23 hod. denne.
Na chrtich zavodech jsem se byla podivat nam to asi 20km na zavodiste v Peterborough. Pravda moc se mi to nepozdavalo. Psi byli pred zavodem zavreni v betonovych kotcich bez svetla a podestylky, polovina z nich byli vypelichani ...dolonce by jsme mohli z dalky spocitat i obratle na ocasech a meli prujem. Nikdo se s nema pravda nemazlil vlaceli je sem a tam....no vim, ze na dalsi chrti zavody uz nepujdu. Tady v UK ti hafici maji aspon trosku "pece" , ale co jsem slysela nebo cetla o Irsku....to se mi pravda vubec nepozdavalo.
Velkoprodukce psu a pak se nevi co s nimi adoptuje se jich par tisic rocne, ale vyprodukuje 25.000 v UK a Irsku a to jsou jen ti co se dostali na track....kam se podeli ti ostatni to niko nevi a hlavne nikdo nechce vedet :evil:
No a to je nas pribeh.... :D
Přílohy

Photo-0021jatj+t+tjgjm.jpg
(82.28 KiB) 57 krát
maru126

Příspěvekod Magda v 24 zář 2009 17:58

Smutný příběh se štastným koncem pro pejsky. Děkujeme a moc se těšíme na další povídání a určitě na shledání v čechách.
A pro nás je to opět výzva, nepolevit a pomáhat další pejsky umístit a pomoci jim poznat, že život je krásný, plný her a lásky. :54:
Magda

Příspěvekod maru126 v 24 zář 2009 19:02

moc me potesilo, ze se adopce chrtu dostala i do cech a ze se najdou hodni lide, kteri jsou ochotni nabidnout pejskum novy domov. Myslim, ze ti chudacci za svuj zivot meli trapeni az dost a urcite si zaslouzi odpocinek plny her, lasky a dobrot :D .
A take adopce greyhoundu v cechach si urcite zaslouzi uznani za to co pro "chrti duchodce " dela!! :113: :41: Jen tak dal!!!
maru126

Další

Zpět na Adoptovaní