Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

DENNIS greyhound

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: DENNIS greyhound

Příspěvekod Mautinka v 02 zář 2011 12:15

Ahoj Veru,
Dennísek to zvládal asi líp než já. Já jsem byla včera tak nervozní a nesvá. Ptala jsem se sousedů a vůbec o něm nevěděli. Myslím, že mu opravdu pomáhá ta klec, protože jinak hezky cupitá za mnou. Dnes jdu na noční, tak uvidíme, jak zvládne být sám v noci. On ale většinou chní a vůbec o mně neví, tak myslím, že by to měl taky zmáknout. Odpol se chystáme na Meteor, aby se pořádně vyblbnul a vyběhal. Jo, Veru, můžu poprosit Denníska také přidat na mapu?
Moc děkuji
Dennis a Martina
Mautinka

Příspěvekod Verda v 02 zář 2011 12:22

tak to je super, že mu to jde!!! já myslím, že noc pro něho nebude horší, stejně by chrněl.. jen nevím, jak Vás pak nechá po noční vyspat :)
Na mapce jsem už doplnila :)
Verda

Příspěvekod Mautinka v 02 zář 2011 12:25

Já po noční moc nespím. A taky se snažím mu tu samotu vždycky vynahradit ""-2) Ale kamarád Brendy mu fakt chybí a toho mu vynahradit neumím. Musím mu najít nové, v Pze. Myslím, že je mu samotnýmu smutno. On se s pesanama tak vyblbne, se mnou si tak hrát ještě neumí. A děkujeme za mapu :113:
Dennis a Martina
Mautinka

Příspěvekod Verda v 02 zář 2011 12:55

tak na to je jediné řešení :21: chrtího kámoše :)
Verda

Příspěvekod Morganka v 02 zář 2011 18:20

Téda je to kluk šikula ten Denda už se na něj moc těšíme Morgy myslím bude dobrý parťák na blbýskování a ještě to k sobě máme takovej kousek to je bomba to jsem si moc přála mít kousek nějakýho chrťáčka,přála jsem si to tak moc až jsme si objednali druhýho :24: věřím,že všichni 3 klucí budou skvělí kámoši,díky Marti za sms a číslo a brzo ahoooooj
Morganka

Příspěvekod Mautinka v 13 zář 2011 20:28

Ahoj všem,
tak jsem se zase po dlouhé době dostala k počítači, tak Vám napíšu, jak u nás. Dennísek je dnes po větším zákroku, měl v hrozným stavu zubáky, ale nejen kámen, ten se nám docela podařilo dostat dolů, ale má, teda měl, starý ulomeniny 2 předních zubů nahoře, trochu olámaný špičáky a některý mu chybí úplně, tak paní doktorka vytahovala jejich zbytky a kořeny, kvůli bakteriím, aby mu nesedly na srdíčko. Dennísek byl statečnej kluk, zvládnul to skvěle, teď už klidně spinká ve své postýlce.
Chtěla jsem Vám vyfotit pár momentek, jak to má Dennísek s pejskama, ale já to nestihla fotit. Dnes jsme byli u kamarádky, ta má malýho pesana, provokatérskou fenku a Dennis v klidu leží, bez náhubku, dokonce i když ona po něm vyjede, zůstává v klidu. Je to fakt pašák. I s pejskama v parku je už celkem v pohodě.
Jen ta separačka. Ta nás trápí hodně a to oba. Dennis vážně nesnese můj odchod z bytu. Když jsem doma, leží v klidu na svým místě a to i za zavřenýma dveřma, ale jakmile bouchnu vchodovými, je zle. Nasadili jsme i Bachovy kapky a já měla pocit, že se přes víkend fakt hodně zklidnil, a tak jsem ho včera na noc nechala navolno v bytě (žádná klec) a odešla na noční. To přivítání ráno...Dennísek zvládnul rozkousat dvoje dveře v bytě (podotýkám, že byly otevřené), v bytě načůráno (to ještě nikdy neudělal), rozházené věci..k tomu kravál na celý dům..no pašák :roll: Doufám, že ho to jednou přejde. Že ho to přejde? Já nevím, asi něco dělám blbě, protože jinak je Dennísek šílenej pohodář.
Tak nám, prosím, držte palce, dobrou noc a hezký sny /§:1)
Dennis a Martina
Mautinka

Příspěvekod Morganka v 14 zář 2011 11:37

Tak se zoubkama je to pašák a to ostatní Marti určo taky zvládnete my takový problém neměli nemůžu přispět radou,ale vím,že vše chce čas ,Marti co děláte v sobotu odpoledne? Nechcete přijet na Meteor? my se tam chystáme bylo by prima se potkat
Morganka

Příspěvekod Dona v 14 zář 2011 11:59

Separační úzkost je běh na dlouhou trať, to neuspěcháte. Pokud je v kleci klidný, dopřejte mu ji. Neberte to ze svého pohledu, tedy jako jeho omezení. Tito psi byli zvyklí být zavření déle, než si myslíte. Je to pro ně bezpečné a klidné místo, něco jako, tady počkám, až se má panička vrátí... byt je na něj "příliš velký".. věřím, že to časem zvládnete. A hlavně si věřte, vše s klidem, žádné černé myšlenky.... no, a samozřejmě rada, kterou vám dáme my všichni, kterým doma těch dlouhonožek běhá víc :" Jeden chrt, žádný chrt! Adopťák potřebuje parťáka!" {5;35} {5;35}
Dona

Příspěvekod Brave Chief v 14 zář 2011 12:57

jééé, tak to je super, ze je takhle v pohode s malejma pesama:)
a ta uzkost separacni - brejvíkovi to trvalo taky docela dlouho, než si zvyknul..zlomilo se to až po několika měsících, fakt, ječel, čůrací období měl taky...teď vydrží od 8.00 do 16 i do 17.00!!!!
chce to porad trenovat - odejit do koupelny, do loznice..jeho zavrit na chvili do jinyho pokoje..a odchody, porad dokola, na chvili na chodbu, s odpadkama..je to pakarna, ale on si zvykne..u nas taky zabralo, kdyz sme ho slyseli jecet, jit ho trochu sprdnout - co je to, ticho, na misto..zadny litovani a hlavne nevitat..a vydrzet!!!!
no,ale na pivo nas jit nenecha..vecer jeci, kdyz jsme dlouho pryc, muzem zatim tak na cca 3 hodiny..chodi teda na piiiivo s nama:) budeme muset poridit tu kamosku:)
Veronika
Brave Chief

Příspěvekod ordeel v 14 zář 2011 13:30

ááá sem měla rozepsaný takový chytrý příspěvek :) a se mi to celý smazalo :( se z toho picnu!
Marti nejlepší by bylo, kdyby si mi zavolala a já ti povím co a jak a postup. Nechci aby to vyznělo hloupě, ale je potřeba trochu změnit přístup.
Co se týče času, bohužel jak psala Dona, je to opravdu běh na dlouhou trať, za 3 týdny se to bohužel moc nezlepší. Co je hlavní, musíš mu nechat to jeho místo, pokud ho má rád, tedy klec! Neboj se, že by trpěl, však oni jsou ve své dostihové kariéře zvyklí být zavření až 20hod denně. Navykání v zavřené kleci vem jako úkol tak na 3měsíce, poté se bude pomalu učit být v kleci s pootevřenými dvířky, dál s otevřenými dvířky, až se nakonec klec úplně odstraní, ale on může být klidně i ten typ psa, který tu klec bude potřebovat pořád, mít takové svoje útočiště. Ikdyž ti bude připadat, že je jeden dva dny lepší, tak nevol a nenechávej mu tu volnost! On si evidentně s tím prostorem neví rady a hlavně si mu sebrala na noc jeho útočiště, do toho si odešla a to se mu rozhodně nelíbilo :(
Pokud si doma, tak to chce pořád, ale opravdu pořád trénovat! Nesmíš polevovat, ony se výsledky dostaví, ale chce to trpělivost a hlavně čas! Jak psali Brejváni, pořád někam odcházej, nevšímej si ho. Ber bundu, chrasti s klíčema, odcházej na chodbu na chvilenku, ven s košem...pořád a pořád dokola. Je to pakárna, ale musíš vydržet. Víš jak mě bolela prdel z toho sezení na schodech na chodbě :) a co jsem načetla knih a časopisů :) Počkej jednou se tomu budeš smát :) Naučíte se to oba, ale vytvej! Hlavně Dennis bude potřebovat trochu tvrdší režim a pevnější ruku, zkus to! A doma si ho Marti vůbec nevšímej, on to se z toho nezblázní, musí vědět, že né vždy bude po jeho.

Snad z té mé patlaniny něco pochytíš :) hlavně to neber nijak zle! Jen ti nechci "patlat" med kolem pusy, musíš vědět, že to nebude hned.
Opravdu zavolej, číslo na mě máš, ráda ti poradím, klidně můžu i přijet, ale je potřeba to řešit!
Si holka šikovná, tak vydžaj :)
ordeel

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní