Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

DENNIS greyhound

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: DENNIS greyhound

Příspěvekod Brave Chief v 15 zář 2011 09:58

sakryš,mně se to taky smazalooooo...jenom jsem chtěla ještě dodat, že nám výborně taky pomáhá balonek/hračka naplněnej dobrotama..sice mu trvalo, než přišel na to, co ním..ale funguje - dám mu ho než odejdu, vždycky jenom koukne, když odcházím a koulí a koulí a láduje..no a pak jde asi chrnět:) V.
Brave Chief

Příspěvekod Mautinka v 15 zář 2011 19:30

Ahoj Romčo,
já Tvoji odpověď vůbec neberu zle! Já poradit fakt potřebuju. Už jsem volala i Terzce a dostala jsem taky rady a nabídku na pomoc a za každou další jsem vděčná. Já vím, že je to brzo a na Denníska je toho opravdu hodně. Vždyť je to teprve měsíc, co je u mě a navíc jak na potvoru mám září fakt nabouchaný službama. Nejdřív jsem si myslela, že to pro něho bude lepší, že si bude muset rychleji zvyknout, že odcházím, ale je to spíš na škodu. Pracuju ve směnách a je pro něho fakt těžký pochopit, že jeden den je celý se mnou a druhý mu klidně zdrhnu. Dennis je strašně chytrej a zkouší to na mě, to už jsem pochopila (mamču má třeba úplně omotanou kolem prstu, když já něco nedovolím, jde za ní..fakt jak malý dítě :lol: ). Víš, on je jinak strašný zlatíčko a pořád dělá hrozný pokroky.
S tím odcházením, rachocením klíčema a tak, to já všechno dělám. Snažím, se, aby si můj odchod s ničím nespojoval (třeba oblékání-takže se třeba oblíkám, chvilku se motám po bytě a potom si to zase sundám, na chodbu odcházím dokonce i v županu). Když jsme doma, odejdu a sedím za dveřma a když začne štěkat, bouchám na dveře, zvoním, ale on na to bohužel moc nereaguje. Sousedi zatím neřvou, zteda aspoň ne na mě. Jenže asi víš, jak je těžký odcházet v klidu do práce, když on pláče :cry: Já to dělala mámě, když mě musela dát do jeslí, aby nepřišla o práci, tak teď aspoň vím, jaký to pro ni bylo.
K té kleci. Nejdřív v ní byl klidný-vlezl si do ní sám a lezl do ní dobrovolně, jenže po několika dnech se z ní snažil vyhrabat (pelíšek je úplně zničený), ale asi za týden ho to zase přešlo, zklidnil se a teď už je v ní zase v klidu. Paní doktorka říkala, že má Dennísek typický klecový chrup, že má zuby olámaný z ní, tak jsem měla strach, že se mu vybavily nějaký starý vzpomínky a snažil se z ní dostat ven. Jenže třeba teď je v ní a je úplně v klidu, prostě to na mě jen hraje.
Romčo, já se s Tebou ráda sejdu, za týden už bych měla mít volněji, tak jestli Tvoje nabídka pořád platí, zavolám.
Moc děkuju, za rady všem, papa a dobrou {5;19}
Jo a na toho kámoše mám ten byt fakt moc malý, ale lí bilo by se mi to. MOC
Dennis a Martina
Mautinka

Příspěvekod ordeel v 15 zář 2011 20:04

Marti, určitě ta nabídka platí :)
ordeel

Příspěvekod Soňa v 16 zář 2011 07:39

A co mu pořídit nějakou malou fenku (nechrtici :-) ) ? {5;17}
Soňa,Vašek, retrívřice Aisha a grey Dash
Soňa

Příspěvekod Yvett v 17 zář 2011 06:28

Ahoj Martinko, já nevím jestli je úplně nejlepší nápad s tím různým zkoušením oblékání a svlékání, odcházením, neodcházením. Dennisek je opravdu chytrý a ví kdy to na něj hraješ. Vím, že je pro něho těžké pochopit, že jednou odejdeš v tolik a druhý den zase jinak. Já mám Kolouška od 12. června, takže cca. 3 měsíce. Bydlím v paneláku a popravdě jsem měla velký strach, že bude vyvádět, když odejdu pryč. Když jsem si ho brala, tak mi Magda řekla, že má dost silnou separačku. Neříkám, že se nám někdy doma vůbec nestala nějaká příhoda (loužička i h...) nebo že nezakňučel. Bylo to jenom první měsíc a opravdu velmi zřídka. Jinak to skutečně Koloušek všechno zvládl naprosto úžasně. Já když odcházím, tak na něj mluvím jako s člověkem, no spíš s dítětem. :P Od samého začátku mu pokaždé říkám, že se brzy vrátím, že za chvíli přijdu a nenechám ho dlouho samotného, že je šikovný kluk atd. + taková ta sladká slovíčka (zlatíčko, miláčku ... a pusinkuju ho). Dívá se na mě, jako by mi rozuměl a asi rozumí. :roll: Ví, že když tahle slova říkám, určitě se vrátím. Nemá pocit, že když zabouchnu dveře, už nepřijdu. Nevím, třeba to je blbost, ale nám to funguje. Za zkoušku nic nedáš. Jsou to inteligentní pesani. :103:
Yvett, Columbo, Judy a teddy Jolly
Yvett

Příspěvekod Věra od Aimee v 17 zář 2011 07:34

Ahojky, já souhlasím s Yvett, to vysvětlování jsem dělala se všemi mými psy, s Aimee to taky dělam od začátku, přesně, že je důležitá, že musí hlídat a já se brzo vrátím, měla jsem 14 let Dalmatina, tomu jsem to taky vysvětlovala a když jsem někdy zapomněla, už dole jssem slyšela jak bulí tak jsem se vrátila a řekla jsem mu že se brzo vrátím atd, a byl pokoj. Asi to funguje. Držím palce! Nechcete dneska přijít na Meteor? Budem tam s Morgankou tak asi od 15hod. {5;17}
Věra od Aimee

Příspěvekod ordeel v 17 zář 2011 10:01

Holky, separačka co má Dennisek je trošku jiné sousto než o čem mluvíte! Vím o čem mluvím, zažili jsme si to a řešili skoro půl roku! Na tyhle tvrdohlavé pesany takové chlácholení opravdu nefunguje! Bohužel :( S Marťou se sejdu a probereme všechny aspekty a možnosti, jak docílit úspěchu, těžko můžeme radit, když nevíme, jak přesně to u Marti doma vypadá. Ale pokud Dennisek řve jak protržený, jakmile se zavřou dveře a ničí doma dveře, tak to je ten samý případ, co jsme měli my a bohužel opravdu nic jiného než výcvik nepomůže. Chlácholení takové psy vůbec nezajímá, oni vypnou a je jim jedno co jim člověk říká. Opravdu vím moc dobře o čem mluvím! Do dneška máme nespravené rozervané dvoje dveře, polouražené sousedy, rozškrábanou zeď a dál nebudu pokračovat :) Kdo nezažil takový extrém, tak těžko ví, o čem je řeč....Neberte to nikdo špatně, Vaše rady jsou jistě cenné, ale v této situaci se na to musí trošku jinak.
Marti, takže nezapomeň se ozvat :) probereme a uvidíš, že to zvládnete :)
ordeel

Příspěvekod jitul v 17 zář 2011 10:17

Romča má pravdu, chlácholení v takových případech, pokud jde o separační úzkost nepomáhá, naopak psa utvrzuje v tom, že se bojí oprávněně.
My jsme separačku řešili s vipetkou a je to opravdu běh na dluhou trať, ona se začla klepat, zrychleně dýchat a chodit sem a tam jakmile viděla, že se někam chystáme. V té chvíli byla úplně mimo, vůbec nic nevnímala, soustředila se tak akorát na svůj strach. Vypadala na infarkt :-( Takhle se chovala ihned od začátku co jsme si ji přivezli domů, a dělala to i když jsme ji zmizeli za prosklené balkónové dveře. Postupně, pomalinku se to zlepšovalo, u nás ale úplný obrat přišel až s příchodem Lakyho.
Cynthy řvala na celý barák, okousala všechny futra, poškrábala dveře, stěny, hned se počůrala a pokakala a pak to rozmazala na stěny jak všude skákala....děs a hrůza
Doufám, že se nebudete zlobit když sem dám video co Cynthy předváděla když byla sama, tady jsme ji omezili prostor jen na ložnici, mysleli jsme, že ji to pomůže ... :-( ona nikdy nebyla zvyklá na klec a ani zmenšení prostoru u ní nezabíralo...
http://www.youtube.com/watch?v=i18Wqt9szf4
jitul

Příspěvekod jitul v 17 zář 2011 10:19

A teď když odcházím tak už jim taky v klidu říkám, že jdu pryč ale brzo přijdu atd.
ale teď už máme doma klid, už je to naprosto jiná situace než co jsme měli se Cynthy
jitul

Příspěvekod Yvett v 18 zář 2011 20:57

Po shlédnutí videa musím Jituš uznat, že tohle opravdu s Kolouškem neznáme. On byl opravdu moc šikovný a hodný, ikdyž samozřejmě nějaké menší problémky taky byly než si na vše zvykl. Takhle se opravdu těžko radí, když není možné vidět chování pejska v reálu. :39: Možná, že by opravdu Denniskovi pomohl další psí přítel nebo slečna. Hlavně aby někdo Martince poradil a Dennísek byl už v pohodě. :roll:
Yvett, Columbo, Judy a teddy Jolly
Yvett

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní