Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Jasper - Jasperka lurcher

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Jasper - Jasperka lurcher

Příspěvekod tereyska v 06 lis 2009 00:54

Vkládám textík od paní Janičky.. co již psala i v jiném tématu a vložím fotečky co mi poslala emailem a děkuji jí za její slova :)

Všem přeji pěkné odpoledne. O neveselém životě vysloužilých chrtů jsem přemýšlela již nějakou dobu. Povaha chrtů je mi blízká, ale v té době, za mé tehdejší stávající situace, mi adopce chrta nepřicházela moc vhodná. Do malého bytu, který jsem obývala s malou brabantičkou, jsem si musela vzít dospělého syna po jeho vážné dopravní nehodě, který nemohl bývat ze zdravotních důvodů sám ve svém bytě a ještě jsme měli zažádáno pro syna o asistenčního pejska. Blížilo se ale datum transportu, které původně mělo být 13.12.2007 a tehdy syn pronesl osudovou větu: "Když jsem já dostal šanci 13.12. před dvěma lety se po nehodě vrátit zpátky na tuto zem, tak bych tuto šanci, tento dar života, chtěl nabídnout i jednomu vysloužilému chrtovi". A bylo rozhodnuto... Jelikož příprava transportu v Irsku už byla v plném proudu, tak naše Jasper byla přibalená navíc - pro nás. Napřed telefon z Irska ji popsal jako "drobný šedý pejsek" a vzápětí další telefon a pejsek byl opravený na fenku. A tak jsem Jasperku poprvé viděla až v Praze při příjezdu a předávání... Z klece se na mě dívala drobná šedivka z vystrašenýma očima... Jak kdyby věděla, že v synovi měla svého přímluvce, veškerý svůj čas trávila doslova přilepená v posteli na něm. Jeho blízkou přítomnost opouštěla jenom v případě, když se šla vyvenčit či najíst (na rozdíl od malé brabantičky, která byla v jeho přítomnosti jenom když jsem tam byla i já a syna to velmi mrzelo). Jasperka plnila absolutně 100% funkci canisterap.pejska. Již dříve jsme měli barzoje a tak chápu i díky Jasperce, že chrti se v některých zemích používají jako canisterap. psi (např. i v USA po 11.9. se chrti jako canister. psi v praxi velmi používali). Ano, synův asistenční pejsek Roki je vynikající pomocník, takový praktik v životě, ale s Jasperkou má syn i nadále velmi něžný, láskyplný vztah... Pár let jsem působila jako canisterapeut a též i při canisterapeutických zkouškách. Ne každý chrt by asi u zkoušek obstál, i když jedna adopt. fenečka chrta tyto zkoušky s úspěchem složila. Ale v rodině, kde pejsek dělá přítele, kamaráda někomu, kdo má nějaký hendikep, přece žádné zkoušky nejsou zapotřebí. Možná by toto mohla být šance hlavně pro starší pejsky, o které je přece jenom zájem trošinku menší a asi by bylo dobré dopředu upozornit na to, že tento pejsek bude mít svoje poslání v nové rodině, neboť u adopt. chrtů může být nějaký psych. hendikep, který se v běžné rodině snázeji srovná, než v rodině, která má starosti o svého nemocného, blízkého člena. Většina adoptovaných chrtů miluje tělesnou blízkost svého pána a svým klidem, tělesným teplem a schopností naslouchat může být velkým přínosem pro každého, kdo touží po nezjištném, láskyplém vztahu, či má touhu pomoci. Jeden lékař pronesl nádhernou větu: "Nejdelší cestu, kterou jsem musel absolvovat, byla cesta od mého mozku k mému srdci". Krásné dny všem, přátelé vysloužilých chrtů...
tereyska

Re: Jasper - Jasperka lurcher

Příspěvekod tereyska v 06 lis 2009 00:58

rodinka Jasperky :)
paní Jana, její syn a Jasperka :103:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
tereyska

Příspěvekod Solejka v 06 lis 2009 08:04

:8: :8: :8:
Solejka

Příspěvekod Jana v 06 lis 2009 09:27

""5-() Tak to je bezva,že jste sem Terezko dala fotečky. Konečně se zase mezi nás podívala rodinka Jasperky. Moc paní Janě a jejímu synovi díky,že je poslali. Dost dlouho jsme o nich neslyšeli a tak hlavně,že jsou v pohodě a jsou spokojení. Jejich životní příběh je opravdu - a teď nevím jaké slovo použít, zvláštní, smutný, těžký - ale to je asi od každého něco. Hlavně,že všechna příkoří osudu překonali a žijí a jsou spokojení a pomáhají jim v tom psí členové rodiny. Držme jim palce,aby šlo všechno v pohodě co jen nejvíc to jde.Hodně štěstí! :8:
Agir a Keliška a Jana ze Dvorů
Jana

Příspěvekod Draza v 06 lis 2009 09:49

jeee dekujeme,to jsou krasny fotecky a Jasperka je roztomiloucka,posilame pozdravy :103:
Draza

Příspěvekod Jana.Dakey v 08 lis 2009 20:14

Milí přátelé, děkuji, děkuji i Terezce, která zde Jasperku "zviditelnila" a děkuji všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomáháte při záchraně... Vím, jak je to často velmi složité a když už by se mohly stránky života obrátit k lepšímu, tak se občas objeví zdravotní problémy, které vyčerpávají jak ta naše milovaná zvířátka, tak i nás... Moc a moc přeji všem marodům, aby se jejich bolavé a neveselé dny už brzy obrátily v radost a štěstí pro všechny... Krásný a klidný večer...
Jana.Dakey

Příspěvekod tereyska v 09 lis 2009 13:39

Jani .. my děkujeme Vám.. i za vaše slova.. jsou krásná , hrosně mě potěšila a snad brzy zase .. třeba na Jarním sraze osobně, že by? :) :113: :103:
tereyska

Příspěvekod Lucky v 12 lis 2009 10:27

I my bychom milou rodinku "Jasperkovic" moc rádi zase někdy viděli. :-)
Posíláme pozdravy. :103:
Lucky

Příspěvekod Jana.Dakey v 12 lis 2009 19:42

Přejeme všem pěkný večer a děkujeme za milé pozvání... My to ale máme trošinku složitější s cestováním, příp. i s nocováním... Naučila jsem se moc neplánovat a spíše se snažit plně prožívat a radovat se s každé přítomné chvilky... A někdy se shodou okolností občas uskuteční něco, v jakékoliv oblasti života, co by člověk nenaplánoval, či by jej ani ve snu nenapadlo... Bývají to takové neplánované dárky, jejichž hodnota se nedá měřit Kč. Jsou to nesmírně obohacující, kratší či delší okamžiky života. Můžou to být např. i různá setkání, nebo sem určitě náleží i rozhodnutí budoucích pánečku adoptovaných chrtů, kteří si vůbec dříve neplánovali, že si chrta pořídí... A najednou, navzdory všemu, jsou tu krásné chvíle očekávání příjezdu nového psího kamaráda...
Jsem moc ráda, že jsem se mohla s některými z vás poznat osobně. Dnes tady u nás konečně vysvitlo sluníčko a já vzpomínala na vás, kteří teď prožíváte neveselé chvilky ve společnosti svých milovaných, nemocných psích miláčků. Moc na vás všechny myslím a přeji, aby se vše obrátilo v to, co je pro každého v dané situaci to nejlepší... Přejeme všem krásný a klidný večer...
P.S. Magdi, ta knížka je nádherná a dovedu si představit, jak Vás tím manžel potěšil...
Jana.Dakey

Příspěvekod Lenka Č v 03 pro 2009 19:58

krásné fotečky :113: zdravíme Jasperku a paní Janu :103:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Další

Zpět na Adoptovaní