Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Jacque a Joe modrásek

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Jacque a Joe modrásek

Příspěvekod wild owl v 21 pro 2011 19:25

Také ráda čtu, že se kluci hojí a že je tak pěkně zvládáte. :113: Tak jen tak dál - Jacque určitě pevné vedení potřebuje, ale nebojte, on to brzy akceptuje, že jeho postavení je až za vámi a že je neměnné. :3:

S tou nečistotou doma je to mrzuté, ale občas se to může přihodit. Hlavně ho chvalte hodně venku, když udělá svou potřebu, aby mu bylo jasné, že venku je to správně a žádoucí, klidně ho za to odměňte i nějakým pamlskem... A také používejte jen jeden výraz (nebo slovní spojení), aby se mu to lépe zafixovalo. Třeba "pojď se vyčůrat" - pro obojí potřebu. On na to přijde, jak to má být správně a co po něm vlastně chcete. Možná bych také ještě doporučila víc sledovat jeho projev doma. Každý pes to dává najevo jinak, že se chce vytento..., tak abyste si i vy uvědomili, jak tuto potřebu ukazuje Jacque.

Držím palce, vedete si moc dobře! :41: :P :54:
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod jitka v 21 pro 2011 23:30

Dobrý večer, jsem ráda že jste se ozvali na foru, byla jsem zvědavá jak se klukům vede a jak se hojí. Žak je asi ještě vystresovaný a bolavý proto je někdy protivný. S tím jeho čuňačením to není dobrý ale držte se instrukcí od Lídy. Žak je jako pes osobnost, když byl u nás tak si nás chtěl taky občas omotat. Taky když jsem podávala jídlo tak Žak dostával jako poslední. Přeji Vám ať to úspěšně zvládáte a zase napište jak se klukům daří. {5;35} {5;35}
jitka

Příspěvekod Trojákovi v 15 led 2012 08:35

Tak jak se kluci mají, Už 6ádné rvačky? A jak zvládli Silvestra?
Jestli psi po smrti nejdou do nebe, tak chci jít tam, kam jdou oni...
Trojákovi

Příspěvekod uggae v 16 led 2012 15:57

Silvestr byl prekvapive v klidu - nejdrive jsme se zlobili ze lidi delaj rachot uz o Vanocich, ale byla to dobra priprava na Silvestra. Samotny Silvestrovsky ohnostroj pak uz problehl bez nejmensich problemu. My sami jsme byli byli vic na vetvi nez psi.
Zadny dalsi rvacky uz se nekonali, asi i diky tomu, ze psum k tomu nedavame prilezitost. Akorat ted o vikendu po sobe trochu vystekli, kdyz dostali hovezi morkove kosti, a Jacque prilis aktivne jevil zajem i o Joeovu. Ale to byla spis vyjimecna situace, obvykle se kazdy venuje tomu co dostane a ciziho se nedomaha.
Jinak s tim kadenim a curanim v baraku - tohle resime snad minimalne jednou tydne. Proste se psi z nejakeho duvodu nevyprazdni venku, i kdyz s nimi jejich oblibenou trasu obejdeme vicekrat. A pak to resi doma. Joe se obcas umi aktivne dozadovat vypusteni ven knucenim u dveri. Jackque chodi kolem dveri, ale nejak aktivne se niceho nedomaha. Kdyz naznacim ze bych mu dvere otevrel, tak k nim nabehne a tvari se, ze se tesi ven, ale nikdy jsem si nevsim, ze by treba knucel. A knucet umi oba, jakmile neco opravdu chteji :)
Oba vedi, ze nedelaj dobre, kdyz se vyprazdni doma. Je pak na nich videt ze neco provedli, a cekaji kdy prijde krik. Ale nejak nedelaji nic pro to aby tomu predesli. S pejskem ktereho jsme meli kdysi doma jsme takovy problem nemeli, az na velice vyjimacne situace. Tak doufam ze metodou cukru a bice se to kluci jednou nauci. Venku je pri potrebe vzdy durazne chvalime. Ale nabralo to i docela nezelany efekt - treba Joe se jednou doma vykadil, a pak to sezral aby "zahladil stopy". To bych opravdu necekal ze to pochopi takhle. Nastesti to bylo jen jednou.
uggae

Příspěvekod Verda v 16 led 2012 16:06

:shock: tak to je hodně zvláštní metoda!! Já jsme to snad ani u chrta nezažila, že by snědl hovínko... :)
Verda

Příspěvekod catchie v 17 led 2012 08:01

To já jo, když byl Freďák mrně. Než jsem doběhla pro věci na úklid, tak už nebylo co uklízet. Fuj. Ale to je úplně jiná situace - se štěnetem než s dospělákem. Našla jsem zajímavý článek od MVDr. Žertové: http://www.hanazertova.cz/psi-a-koprofagie/
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Příspěvekod Soňa v 17 led 2012 08:35

Hovínka požírají štěňata, když už vědí, že za hovínko doma dostanou vynadáno, takže se je snaží ukrývat nebo popřípadě je snědí. To bude pravděpodobně Joeův případ.

V jeho případě by kadění doma mohl být důsledek stresu ze rvačky s Jacquem. Už ho nekárejte, jen ho hodně chvalte, když se vyprázdní venku, případně odměnit ještě pamlskem. A mělo by se s ním nějakou dobu chodit na venčení do úseku kam nechodí Jacque, aby měl svoje místo se svými pachy. Věřím, že to brzo přestane dělat doma.
Soňa,Vašek, retrívřice Aisha a grey Dash
Soňa

Příspěvekod Brave Chief v 18 úno 2012 09:50

zdravím oba pesany a dlouho sem tady nebyla a ted koukam, co se stalo...snad si to rostaci vyjasnili, a budou uz hodni...
ke kadeni - brejvan mi taky zacal delat prekvapeni...predvcerejskem nakadeny v posteli a este navic pekne zahrabany...fuj!!! sem prestehovana a nechodim pravidelne do prace, a vypada to, ze kdyz odejdu nejak " nestandartne", i když jenom na chvili, tak me pak ceka prekvapko...za posledni mesic cca 4krat
myslim, ze to je zmenou, a doufam, ze ho to brzo prejde
Brave Chief

Příspěvekod Verda v 19 čer 2012 08:10

Ahojky klucí, jak pak se máte?
Verda

Příspěvekod uggae v 28 čer 2012 11:23

No aby to nevypadalo, ze je vse uplne v klidu, uvadim hned zkraje ze bitku jsme meli este jednu, asi pred 6 tydny. Jeli jsme na vikend rodine na svatbu, a kluky jsme vzit nemohli, tak jsme jim zaridili ubytovani v mistnim psim hotelu. Je to mimochodem primo u pani veterinarky, takze jsme meli jakoby vetsi jistotu, ze kdyby se cokoliv stalo, jsou v dobrych rukach. Celou dobu byli hodni, tak je oba pustila chvili predtim nez jsme si pro ne prijeli na zahradu vycurat. Nejakym zpusobem si servali nahubky, a zase doslo ke rvacce. Podle toho co jsme poskladali dohromady to vypada ze Jackque si upevnoval pozici vudce smecky, nevime co bylo presne spoustecem, nicmene se domnivame, ze k vyhroceni situace prispelo to ze panickove nebyli v dohledu, a Jacque si to zacal sefovat po svem.
Takze vysledek - Jacqe mel par sramu, to nestoji za rec. Joe to odnesl hur, krome hodne sramu mel posramocenou zadni nohu. Nepekny kousanec na stehne a natrzene nehtove luzko na jednom drapu. Kousanec se mu konecne po vice nez mesici zahojil (protoze neustale si do toho musel vrtat, i pres nahubek, a strhaval si strup, a neslo to nejak rozumne dlouhodobe chranit) a drap se mu uz relativne zhojil, ale porad nevime jestli nepujde ven aj s luzkem. Ma to tak skarede natrzene, dlouho se mu to nehojilo, protoze jakmile se probehl venku, zase se mu to "rozdrbalo". Nakonec jsem mu to musel proste olepit poradnou lepici paskou, ale pod tou se mu zase noha potila, takze jsme to museli prevazovat. Ted mu to uz nekrvaci a vypada to na povrchu zahojene, ale ten drap je porad tak divne nakrivo, a asi se budeme muset pobavit s doktorkou jak to vidi do budoucna. Rikala ze sance na zhojeni tam je, ale az casem se ukaze jestli se to zhojilo spravne.
uggae

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní