Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Jacque a Joe modrásek

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Jacque a Joe modrásek

Příspěvekod uggae v 28 čer 2012 11:55

Jinak kluci vymysli takove ty male domaci lumparny, aby nas drzeli ve strehu. Pres den, kdyz jsme se zenou v praci, jsou kluci oddelene, kazdy ma "svoji" cast domu kde ma pelech a misky, a vypada to ze to funguje. Joe si nedavno zase strhl nahubek a rozkousal ho, ale nastesti nic hrozneho, jen skoda par stovek. A reminek asi sezral. Jacque je tradicne vykonnejsi, v jeho casti domu se nachazi skladiste, kde mame skrinky a krabice s vecma ktere normalne nepouzivame, a diky ne 100% obyvatelnosti domu nemame kam normalne dat. Takze mily Jacque naznal, ze skladiste skyta mnoha moznosti, a stoji za to se tam pres zidku z krabic a skrinek dobyvat. Aj za cenu povyku kterej spustime jakmile ho tam nacapame. Ale uz je to pres tyden od posledniho incidentu, takze doufejme ze ho tahle manie opousti.
Oba si oblibili kupu kompostu, ktera obsahuje i zetlene kuchynske zbytky. Jacque pred par mesici sezral vyhozena zkvasena jabka, tak blil asi 3 dny. Poslednim hitem pro oba je fermentovana cibule z poslednich zimnich zasob. Snazime se kompost zakryvat, odpadky zahrabavat pod posekanou travu a vetvicky, psy hlidat, ale oni proste vzdy prekvapi necim novym.

No a po vyjmenovani vsech tech jejich lumparen musim rict ze jinak jsou velice hodni a vychovani. Az na tyhle drobnosti :) Jacque si hodne oblibil zahradu, a vypada to ze ji bere jako sve teritorium. Hlavne navecer a v noci neni snadne ho dostat dovnitr, venku je toho tolik zajimaveho :) Joe tam moc rad nechodi, kdyz uz tak radsi v nasi spolecnosti, jinak si jen odbyde zakladni potreby, a uz stoji nastoupeny u dveri, ze uz by jako sel dovnitr. Co objevil kouzlo zetlete cibule, jaksi ochotneji chodi i do zadni casti zahrady, ke kompostu. Jinak jsou kluci zdravi, hodni, zerou dobre, a i tu srst maji zase OK, i kdyz po te bitke zase trochu vylinali, pocitam tim stresem. Akorat jim trocha tahne z tlam, susene veprove usi, ktere oba moc radi zvykali, uz nam dosli, a jinak Joe nezvyka nic, a Jacquovi jedna zvykaci piskaci hracka vydrzi maximalne pul hodiny, nez z ni vykouse to piskatko. Takze hracky moc nekupujeme. Jestli mate nekdo doporuceni na zvlast odolne zvykaci hracky, velice to uvitame. Zdravime vsechny panicky a vase trhace :)
uggae

Příspěvekod Dáša Trojáková v 28 čer 2012 12:37

Teda, vy se s klukama opravdu nenudíte :-) snad už si to kluci vyjasnili a budou už jen hodní. Jinak zkvašená jablka Charliemu také chutnají a jí je po kilech :-D ale nezvrací z nich. Odolnou hračku bychom taky potřebovali, u nás nevydrží ani tu pul hodinu :-D jen co je osvědčené, pískací plyšová chobotnice, tu už máme bůhví jak dlouho a drží a píská pořád :-D Zkuste se po ní podívat, sttojí za zkoušku :-) jinak pozdravujte ty dva ušáky. A kluci, buďte rozumní, spolu si užijete víc legrace než každý sám :-)
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Příspěvekod Stříberka v 28 čer 2012 14:45

Dost jsem se při čtení pobavila :)) Vzala jsem i starší příspěvky :)) Já mám doma vlastně úplného andílka.
Stříberka

Příspěvekod Verda v 28 čer 2012 15:00

Teda, opravdu žádná nuda :)
Verda

Příspěvekod Dáša Trojáková v 28 čer 2012 15:20

Prosím, potěšte nás nějakýma pěknýma fotečkama :-)
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Příspěvekod uggae v 28 čer 2012 15:39

Jo no, fotky. Fotecky budou. Uz hodnou chvili nemam po ruce fotak, zapomel jsem ho na posledni akci kde jsem ho navic vubec nepouzil. Ale za 2 tydny ho budu mit doma, a budou aj fotky. V zime to moc fotit neslo, rano tma, vecer tma, s bleskem to stoji za starou belu. Ted mame krasne dlouhe vecery, venku svetlo bezmala do desate, uz jsem si aj rikal ze by to chtelo neco pofotit. Treba ty nase kluky, nez jim uplne zesedivi tlamy :)
uggae

Příspěvekod Nikola.Mull v 28 čer 2012 17:26

Taky jsem se teda pobavila :-) vim že je odolná hračka takové ty dřevěné, ale to bude asi pro chrty dost nezajímavý. A ty provazové uzlíky? Taky zničí? my máme normalně plyšáky, u nás se jen koušou ale netrhaj.. Takže vydrží :-) No jasný ještě nějaký fotky za mlada :-)
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod jitka v 29 čer 2012 08:52

já měla Jaqua 4 měsíce v dočásku. Zprávy mě nepřekvapují ani nepobavují. Už na profilové fotce z útulku jsem poznala, že mu z každého oka kouká 10 čertů. Ze začátku byl velice hodný jelikož dočasoval s mladičkou fenečkou Molly (Mia) a spolu si vyhráli. Když Molly odešla začal se soustředit na upenění si pozice ve smečce. Celé léto trávil venku bez košíku s Amigem, Jokerem a Cashelem. Občas jsem ale musela vyběhnout ven a zvýšit hlas. Rád běhal s kouskem ovčí kůže, kterou postupně rozebral, ale jak už jsem jednou uvedla, hry bere moc vážně a o hračky se nerad dělí a umí to všem naznačit. Také běhá rád u kola, ale to raději nedoporučuju zkoušet nikomu kdo nemá zkušenosti. Někteří trenéři tuto metodu používají jako součást tréninku, ale jen v přehledném terénu a chce to sílu kolo umět ovládnout v případě kdy se pejsek rozhodne změnit směr. Já už bych se bála pejska vzít ke kolu od té doby kdy jsem spadla ale naštěstí zvládla vodítko udržet. Fakt to nikdo z Vás neberte ode mě jako radu jak pejska zabavit, je potřeba síla a zkušenost. domluvy nepomáhají, jediné co platí na temperamentní psy je pořádně utahat procházkou.
jitka

Příspěvekod jitka v 29 čer 2012 09:35

http://www.greyhound-data.com/d?showpic ... 1340958340
posílám odkaz na fotky {5;13} z loňského léta
jitka

Příspěvekod uggae v 29 čer 2012 10:01

Jitko, dekuji za rady i informace. Vzdycky me zajima cim si ti nasi pejsci prosli, da se tim lip pripravit na jejich reakce v ruznych situacich, a obcas je lepsi vedet s cim clovek muze pocitat.
Na kole si s nasima chrtakama netroufam, jezdil jsem kdysi takhle s nasim pudlem, ale toho jsem znal od mala, a krome jineho emoce dokazal drzet na uzde - narozdil od nasich soucasnych "divochu". Pudel byl na to od mala ucen, pekne bezel vedle kola, necukal se dopredu ani do stran, neloudal se, navic kdyby preci jen neco, nemel by tu silu a setrvacnosts strhnout me z kola, coz u chrtu by nebyl problem asi ani pro jednoho.
S nasima klukama ale obcas chodim behat. Samozrejme jsou staveni spis na stridani vykon/odpocinek nez na dlouhy klus, takze ze zacatku je musim krotit, a pak je musim zase pobizet at je netaham za sebou. Jacque ma tendenci ze zacatku hrozne "tahnout" ale pak rekneme po 10-20 minutach toho ma dost, a zbytek vyletu ho musim neustale popotahovat a pobizet. Joe je v tomhle vyrovnanejsi, rozbiha se vice pozvolna, a taky hned tak rychle neodpadne. Ale pohroma prijde jakmile se objevi v dohledu jiny pes, nebo jine mensi zvire - Jacque i Joe maji oci a usi jenom pro nej, uplne prestanou vnimat okoli, bezi dopredu s hlavou vytocenou dozadu, a podobne.
Asi bych si mel na to behani najit cas casteji, Joa by to mohlo vytahnout z te jeho shnilosti, a Jacque by se naopak mohl vice vyklidnit. Jinak na ty jejich rvacky to nejspis nebude mit vliv, myslim ze poprve se porvali prave v obdobi kdy jsme chodivali behat tak obden.
Dalsi informace o nasich pejscich, a rady jak na ne urcite uvitam, a vsechny zdravim :)
uggae

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní