Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

REX - Nels Rascal

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

REX - Nels Rascal

Příspěvekod Verda v 30 zář 2011 09:08

Jméno: REX
Závodní jméno: Nels Rascal
Datum narození: 10.9.2007

http://www.greyhound-data.com/d?i=1609720

Překrásný bílomodrý chlapák, který nějaký čas žil v domácím prostředí, zkusil si být domácím mazlíčkem, všemu se naučil a nakonec skončil zase v útulku... Rex zbožňuje děti, je velmi klidný, tichý, rád se s nimi mazlí. Žil dokonce i s malými psy, se kterými dobře vycházel.
Umí hezky chodit na vodítku.

Rex přijel 29.9.2011 Irským transportem do Proboštova.
Jeho původní téma - viewtopic.php?f=93&t=4601&start=0
Verda

Re: REX - Nels Rascal

Příspěvekod P. Doubková v 30 zář 2011 10:00

Na tebe jsem broučku zvědavá, tebe jsem mazlila celý večer. Ale myslím, že bude pohodový. Alespoň se tak zatím projevoval, reagoval krásně na zvolání. Venku, když se ostatní psi splašili, tak on na ně jen koukal, jako "co blbnou". :103: Ať se mu s vámi a vám sním daří krásně!! A těším se na zprávy. Pavla
P. Doubková

Rex - pes (REZERVACE)

Příspěvekod svabik v 01 říj 2011 20:23

Tak jsem se konečně dostala k počítači a můžu se podělit o zážitky z prvních dvou dnů Rexe v novém domově u nás v Pardubicích.
Včerejší den byl hektický, nejen pro mě a mého manžela, ale určitě také pro všechny adopťáky, kteří přicestovali z Irska. A samozřejmě pro všechny lidičky, kteří s transportem pomáhali. Včetně manželů Lacinových. Můj obdiv a dík patří především jim, jak vše zvádli, při tom náporu!
Po kratším večení a seznámení se s Rexíkem jsme se kolem 11 hodiny vydali z Proboštova na zpáteční cestu do Pardubic. Tentokrát i s Rexíkem, novým členem naší domácnosti. Rex byl poněkud nervózní, zvláště při zpomalení jízdy se postavil a sledoval, co se děje. Museli jsme ho přidržovat, zvláště v zatáčkách. Nechtěl moc ležet, spíš ho zajímalo, co se děje kolem. Do Pardubic jsme dorazili asi ve 14 hod a přiznám se, že jsem si připadala, že z útulku jedu já a ne Rex. Byla jsem samý chlup, obě ruce po po lokty oslintané od Rexe (bylo opravdu teplo), vlasy rozcuchané. Rexovi to jako obvykle slušelo. Cestou jsme se zastavili u manželových rodičů, kteří bydlí na vesnici nedaleko od Pardubic. Tam měl Rex možnost setkat se s kočkou. Když se pouze nahrbila, tak Rex jenom větřil, ale když začala prchat, tak měl manžel co dělat, aby Rexe udržel. Manželovým rodičům se Rex opravdu líbil, dokonce i babičce, která psi moc nemusí.
Doma jsme ho nejprve provedli zahrádkou a potom jsme ho provedli domkem. Tedy jenom přízemím. Schody zatím Rexík nezná a musím říct, že ani nemá snahu dostat se po nich do patra. Také proběhlo první setkání s naší Adélkou - papouškem kakkadu. Rexík očuchal klec, celkem bez zájmu se podíval na Adélku, která seděla na nejvyšším bidélku v kleci a odešel zkoumat další místnosti. I během dnešního dne ho občas zajímalo, co je kolem klece než v ní. Ovšem, Když Adéla jedla oříšek a přendávala si do z jedné packy do druhé, tak to jí sledoval bedlivě. Musím také napsat, že Rex je opravdu velký jedlík, a aby se dostal k jídlu, udělá pro to cokoli. Dopoledne s námi "vařil". neuniklo mu žádné otevření skříňky, lednice ani mrazáku. A kam nedohlédl, pomohl si tím,že se postavil na zadní a opřel se o kuchyňskou linku. Při obědě opravdu dost obtěžoval, ale důrazné fuj na něho platí. No, v tomto směru bude potřebovat pár lekcí slušného chování.
Ale jinak je to opravdu Mazel s velkým M. Má moc rád drbání a hlazení. Pusa na "čelíčko" mu také dělá moc dobře. Minulá noc proběhla nad očekávání v klidu. Ustlala jsem si na pohovce s obýváku, Rex ulehl vedle na koberec. Když přišel manžel natáhl se na koberec k němu a všichni tři jsme usnuli. Kolem 22 hod. byla manželovi zima, tak odešel do ložnice. po celém domě jsem nechala otevřené dveře, kdyby měl Rex neklidnou noc. Ale ten spal jako dřevo. V noci jsem pak v polospánku cítila nějaký pohyb v nohou, ale opět jsem usnula. Ráno kolem 6 mě probudila bolest pravé nohy. Rex celou vahou svého těla mi na ní ležel. A byl parádně rozvalený!
Musím ho ale pochválit, protože se doma ani jednou nepočůral. Je opravdu čistotný, Včera ještě své potřeby vykonával na zahradě, ale dnes už postával u branky, a když jsme vyrazili na procházku, tak čůral i kakal.
Dnes jsme navštívili moje rodiče a tam už musel zdolat 7 schodů. Bál se, ale s pomocí to zvládl. Mým rodičům se také moc líbil. Nabídl si tam cukroví, které mamka nechala na kraji stolu, ale potom si lehl do pelíšku, který mu nachytali.
Dnes jsme vyrazili na tři poměrně delší procházky po okolí. Uštěkané pejsky za plotem zcela ignoruje. Ale volně puštěné štěňátko ho patřičně zaujalo. Raději jsem ho držela na krátkém vodítku. Moc se mu líbí procházky v okolní přírodě.
Myslím, že je pořádně znavený. Teď už spí natažený na sedačce a kolem 20 hodiny nechtěl ani na procházku. a to jsem byla na zahradě a lákala ho, ať jde za mnou. Koukal na mě, potom se otočil a odešel se uložit. Je to zlatíčko. .
svabik

Re: Rex - pes (REZERVACE)

Příspěvekod Dona v 01 říj 2011 20:57

Jsem moc ráda, že vám to doma takhle jde, Rex je pravý gentleman {5;13}
Dona

Re: Rex - pes (REZERVACE)

Příspěvekod westička v 01 říj 2011 21:01

To jsem ráda, že se Rexíkovi u Vás líbí :-)

Měla jsem radost, že budeme mít dalšího kamaráda v Pardubicích, ale kluci si u transportu bohužel moc nesedli :-(
"Za peníze si můžeš koupit docela dobrého psa, ale nekoupíš si zavrtění jeho ocasu."
westička

Příspěvekod Baby v 04 říj 2011 11:49

Ahoj Rexíku,
tak tě vítáme v Pardubicích. Pokud by se ti někdy zastesklo po chrtech, určitě nám zavolej a domluvíme s páníčkama nějaké rande, abys poznal naši Baby. Nadále dělej radost svoji rodince a moc je netrap, hlavně si nevšímej odpadkového koše, na to jste opravdu experti, ale uklidit si to po sobě to ne {5;24}
Eliášek+Péťa+Olda, Emilka+Baby+pohodář Archie
Baby

Příspěvekod Zuzana v 04 říj 2011 20:43

Krásné povídání, hlavně samá pozitiva,super ""5-()
Těšíme se na fotky krasavce :8:
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

Příspěvekod hrdlička v 04 říj 2011 22:44

Gratuluju k Rexíkovi a přeju moóóóře radosti s ním :113: :54: a ať se rychle aklimatizuje v novém domově :54: .
Taky se těším na fotky :) .
Andrea+Milan+Adámek+Matoušek+bělouš Cargo +greyka Rose +kočičky útulníčci Mourinka a Barča = Sázavská smečka
http://www.mujpejsanek.estranky.cz
http://www.cargoqueenoftwins.estranky.cz
hrdlička

Příspěvekod Verda v 05 říj 2011 19:50

Krásné povídání! Mám z Rexíka radost :)
Verda

Příspěvekod westička v 14 říj 2011 11:44

Jakpak se má Rexík? Jsou nějaké fotečky?
"Za peníze si můžeš koupit docela dobrého psa, ale nekoupíš si zavrtění jeho ocasu."
westička

Další

Zpět na Adoptovaní