Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

REX - Nels Rascal

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: REX - Nels Rascal

Příspěvekod Yvett v 15 říj 2011 08:16

Já když jsem řekla mým rodičům, že si budu adoptovat chrta, tak hlavně mamka řekla:"Jak si stará tak si praštěná. Kam ho dáš do toho tvýho bytečku 1+1." Jen co ho viděla poprvé, tak si ho zamilovala. Táta ho má taky moc rád. Teď mám dokonce za povinnost k mým rodičům jezdit výhradně i s Kolouškem. A pokud možno, když jedu někam pryč, tak se hlásí na hlídání. :P To ještě netuší, že brzy budeme mít chrťásky dva. :lol: Ať Vám stále dělá Rexík radost. Je to překrásný pesan. Už se moc těšíme na fotečky. :3:
Yvett, Columbo, Judy a teddy Jolly
Yvett

Příspěvekod Zuzana Ellen v 16 říj 2011 19:12

DOBRÝ VEČER, YVETT,
1+1 JE PRO DVA CHRTY V POHO. MĚLA JSEM V 1+1 AFGÁNA A TEĎ SI POŘÍDILA ELLENKU, TAKŽE ÚPLNĚ CHÁPU TEBE, ŽE CHCEŠ JÍT DO DVOU CHRTEČKŮ DO BYTEČKU. TAKY MI MNOHO LIDÍ Z MÉHO OKOLÍ ŘÍKALO, ŽE JSEM BLÁZEN "DVA VELKÉ PSY V MALÉM BYTĚ", ALE DÁ SE TO. VŠAK VÍŠ, ŽE JSOU TO PSI VYSOCÍ, ALE DOKONALE SKLADNÍ ""1-()
JEN TAK DÁL.

MĚJTE SE

ZUZKA ELLEN A RIČI
Zuzana Ellen

Příspěvekod Zuzana Ellen v 16 říj 2011 19:16

REXÍKOVI TAKY VELKÉ GRATULACE,

AŤ SE MU U VÁS MOC LÍBÍ ""-()
Zuzana Ellen

Příspěvekod wild owl v 16 říj 2011 19:26

Holky, 1+1 je dostatečný byt. ;) Já mám de facto k dispozici také 1+1, k tomu verandu, chodbu, schodiště a horní podestu. A v tom mám 9 psů. :lol: Mám sice navíc tu velkou zahradu, takže když se mi moc pletou pod nohy, vyženu je ven, ale i tak se normálně doma srovnáme všichni. :D
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod P. Doubková v 18 říj 2011 06:54

Jak se má mazlík Rexík...? {5;33}
P. Doubková

Příspěvekod Nikola.Mull v 18 říj 2011 09:32

Ahoj Rexíku :) opožděně gratulujeme k novému krásnému domovu :) To s tím mlsným jazýčkem si myslím je u všech stejné, hlavně u nás, to nesmí zašustit pytlíček, zvuk otevření ledničky apod. :))) a u nás si také celá rodina naší Rhynu zamilovala hned na první pohled, to je kouzlo nosánků :-P měj se krásně a těšíme se na fotky :)
"1"-() "4"-()
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod svabik v 26 říj 2011 08:49

Myslím si, že se Rexíkovi u nás líbí. Alespoň podle toho, jak nás vítá, když se vracíme. Stojí za dveřmí, než odemknu, tak už je zkouší otevřít sám. A potom ta radost - skáče jako koníček (také mu tak občas říkám), občas skočí i na mě, ale to ho okřiknu! Jakmile otevřu dveře od auta, už sedí za volantem a kouká, jak by se dostal na zadní sedačku. Ale protože tam mám ochrannou plachtu, tak se tam sám nedostane. Vezmu ho na vodítko a jdeme na procházku. Šlape spokojeně vedle mě, někdy venčíme déle, jindy krátce, jak má náladu.
Hrozně rád se mazlí a miluje drbní pod krkem. O to si přijde říct - zakloní hlavu a krkem se tře o mojí nohu. Naše děti si také oblíbil - tedy dospělé děti. S Adélkou - papouškem kakadu - je v pohodě. Přes den jsou spolu v obáváku - Adéla v kleci a on na sedačce. Jinak kromě ložnice má všude v domě dveře otevřené, ale myslím si, že sedačka jasně vede. Už podle hraček, které tam po příchodu neleznu. Jo hračky, to je taky věc - žádná nevydrží déle než jeden den. Ty, které pískaly, většinou druhý den nepískají. Teď vede v žebříčku oblíbenosti stále ještě pískací veverka a už nepískací gumový ježek, který přišel o kus nosu.
Rex je úžasný jedlík. Kdyby mohl, tak by jedl snad pořád. Má chuť na všechno! Zkoušeli jsme maso s rýží a mrkví, ráno vločky se zředěným mlékem. Ale Rexík má zřejmě citlivé zažívání, při každé procházce vykonal potřebu. Zhubl nám asi 0,5 kg. Tak jsme přešli pouze na granule. Teď máme od Renáty Mildner holistické krmivo Autarky Adult chicken. Krmíme s ním asi 5 dní, pak uvidíme.
Na odpadkový koš musíme dávat pozor, Rex je opravdu velký "bufeťák". V naší přítomnosti si už nedovolí bufetovat, ale jakmile je bez dozoru, tak za něho neručím. Na tom musíme ještě hodně zapracovat, aby toto ignoroval: Také jídlo bez dozoru opravdu neignoruje. Ale jakmile dostane povel "no, Rex" (třeba 3x zopakovaný), tak to respektuje.
Milujeme ho každým dnem víc a víc. Je to naše zlatíčko.
Fotky máme, ale potřebuju poradit, jak je vložit. To mi dělá probém.
svabik

Příspěvekod Verda v 26 říj 2011 08:58

Úžasné číst, jak se Vám daří :) Rexík to vyhrál!
Jinak tady kopíruji vkládání fotek:

Fotka před vložením musí být zmenšena, já to dělám, že otevřu fotku v Microsoft office picture manager, tam kliknu na upravit obrázky - změnit velikost (vpravo dole) - předdefinovaná šířka a výšky (vpravo nahoře) a vyberu web malý. dám uložit a pak se sem hezky vejde.
Pod psaním příspěvku, pod "uložit, odeslat, náhled" je karta přílohy, na ní kliknu, v procházet najdu fotku a pak dám přiložit. pak se ten postup zase zopakuje s další.
Verda

Příspěvekod svabik v 26 říj 2011 09:24

Tak díky za radu. Poprosím ještě kolegu v práci, aby mi s tím pomohl.
Napsala jsem také Rexově původní majitelce, která nás o to v dopise prosila. Poslala jsem jí nějaké fotky a také jsem chtěla znát Rexovy předchozí nemoci a úrazy. Napsala mi, že měl zlomené zápěstí pravé přední tlapky (to mi potvrdil náš vet) a celkově že měl přední tlapky slabé. Po každém závodě s nimi měl problémy, proto ho stáhla ze závodění. Je pravda, že Rexík je na tlapky celkově citlivý. Také měl v 1.roce života odstaněny mandle, že měl otok krku a nemohl žrát. Jen jsem nepochopila, jestli měl ten otok před nebo po trhání mandlí.
Minulý týden jsme byli na krevních testech a dopadly dobře: RBC (červené krvinky) 7,72, WBC (bílé krvinky) 5,7, Trombocity 182, Hemoglobin 195, Hematokrit 0,57.
Celkově je Rexík v dobré kondici, tak jsem moc ráda. Jenom by se potřeboval občas někde pořádně vyřádit. Na zahradě na nás doráží, chce se honit. Manžel si stoupne proti němu, předkloní se a zadupe. Na to Rex čeká a potom vyrazí . 3x oběhne neuvěřitelným tempem zahradu a čeká na další výpad. Také mu házíme míček, který miluje. Aby aportoval. Míček sice donese, ale dobrovolně ho nedá. Čeká, až mu ho seberu a znovu zahodím. To miluje.
Ještě mu musím pořídit obleček na zimu. Včera jsem Rexe měřila, ale připadá mi, že jeho rozměry nepasují do tabulkových velikostí. Budu se muset poradit s dodavatelem oblečku.
svabik

Příspěvekod Verda v 26 říj 2011 09:37

To je super, že takhle máte možnost konmunikovat s předchozím majitelem! Pomůže to lépe pochopit i chování psa vedle těch info o zdravotním stavu. Fakt super :)
Verda

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní