Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Teddy

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Teddy

Příspěvekod stana v 24 pro 2009 09:47

Jsem opravdu moc rada za kazde nove info. Budu dusledna a trpeliva adoptivni matka :lol:
stana

Příspěvekod pzlkovanova v 24 pro 2009 09:53

Ano Stáni, greyové jsou opravdu moc učenliví, ale zpočátku je opravdu třeba dávat velký pozor, aby se nestala nějaká nehoda... oni přeci jen přijdou k nám z útulku, kde neznají nic jiného než kotec a další greyhoundy, takže nemohou hned vědět co je špatné a co se nesmí.. musí se to prostě naučit..
Já když jsem si domů přivedla Tigera, tak jsem si myslela, že soužití s králíčkem Šarlotkou snad ani nebude možné, ale postupem času a cvikem se to zvládlo... sice teď králíčka nemůžu už jen tak volně pouštět po bytě, jako byla zvyklá předtím, ale uzpůsobila jsem to tak, že šarlotku chodím pouštět do jiného pokoje, aby se také mohla proběhnout... :113:
Takže ničeho se nebojte, jen ta opatrnost bude potřeba :103:
pzlkovanova

Příspěvekod Lucky v 24 pro 2009 10:51

Paní Stáňo, je to přesně tak, jak už dámy výše řekly.
Určitě nenechat první dny psa s papouškem o samotě v jedné místnosti - a nedoporučovala bych ani v případě, že papoušek bude v kleci - nikdy nevíte, co se může stát - např. pejsek bude zvědavý (oni jiná zvířata opravdu neměli šanci poznat), shodí klec na zem, ta se může otevřít... atd.
Ale když Stormíkovi budete všechno postupně ukazovat a vysvětlovat, bude to fajn, jsou chápaví.

U nás doma např. žijí dvě greyhoundí slečny a tři kočky - normálně venku mívají chrti tendence považovat kočičku za kořist.
U nás doma jim naše kočky mohou lézt do misek a cpát se do pelechů (prostě kočičáci přidrzlí, takoví oni jsou :-) ) - vše je o postupném zvykání. A Storm to také zvládne. :-) :103:
Lucky

Příspěvekod stana v 24 pro 2009 11:05

Urcite to zvladnem,nas papouch je docela pekny rostak. Nasi psi duchodkyni normalne rozhazuje granule , vyleva vodu z misky a obcas na ni pristane. Jenze ona je takovy dobrak, ze mu vse toleruje. Diky za Vase informace, kazda se urcite bude hodit. Na Stormika se uz moc tesime. Snad nam ho papousek nesezere :78: . Jinak Vsem preji krasne vanoce s milackama na ctyrech nozkach.
stana

Příspěvekod Žaneta Hofmanová v 24 pro 2009 16:14

Za dobu adopce už zaplatilo životem pár domácích tvorečků, byly to i kočky, slepice, činčila... ale vždy to byla nepozornost majitelů. Určitě se spolu naučí žít. Naše morče obývá s chrtiskem gauč a všechno probíhá v naprostém pořádku ;) Nebojte, ale hlídat a hlídat, časem se to poddá a on pochopí.
Žaneta Hofmanová

Příspěvekod Martin Kalenda v 05 led 2010 13:30

Zravíme Teddyho :103: a přejeme hodně štestíčka.Dnes jsem se dozvěděla,že jste kamarád mého bratra (DAVID MANDA) tak vítejte ve velké rodině adopťáků ""9-()

Andrea
Kalendovi,Sofie a Wally

http://www.steel-edge.cz
Martin Kalenda

Příspěvekod Jakub Talbot v 09 bře 2010 13:41

Tak, koukám že už mám poměrně dlouhý výpadek v informacích o našem fešákovi, tak to chci napravit. Myslím, že Tedouš už je u nás zabydlen, na to jak zpočátku byl rozpačitý, tak teď už nadšeně vítá, olizuje a vrtí ocáskem. Ovšem nejšťastnější je, pokud se má vyrazit ven, to je naprosto v sedmém nebi a vykonává svůj pravidelný rituál, a to že se narve člověku mezi nohy, abychom ho náhodou nezapomněli doma. (tahle poloha je u něj opravdu častá, případně jí střídá s tím, že nás obtočí tělem a nepustí - je překvapivě dlouhý když chce 8-) - člověk se musel tedy naučit fungovat s Tedem, který se kolem něj motá v naprosto nevhodných místech a časech, ale už dokážu v klidu vařit, luxovat, čistit si zuby a podobné věci i s přívěskem Tedym). No, abych se vrátil k venčení, Tedík je prostě chodec...ještě nemá moc kondičku, ale jdeme třeba na dvě hodiny ven, on šlape, jazyk až na vestě, pak doma zalehne a spí, ale jakmile se ozve zvuk klíčů, už se zase vymrští a dal by si přídavek. Jinak musím říct, že je naprosto bezproblémový, snad s malým detailem, a to jsou malý pejsci..nějak se v něm spouští reflex a už sousedovic Mikiho lehce vytahal za bundičku a chlupy, tudíž má povoleno přátelství jen s většíma pesama, což občas hůř snáší a na malé psy se stále dívá s výrazem naprostého psychopata..:-). S paní Cecíkatou vycházejí slušně, ona mu stále zabírá jeho lože a on spí na kobercích tam, kde zrovna někdo je, ale jakmile si k ní přijde lehnout, ona se uraženě zvedne a odkráčí (spolu spí jen v noci, když paní Cecíkatá myslí, že jí nikdo neuvidí a tak její povýšenecká úroveň neutrpí). Navíc se naučila neofrňovat nad žrádlem, protože pokud příliš dlouho váhá, Tedík váhat nebude a vezme si nášup..:) Jinak nezahálí ani v módě, má nový obojek a bundičku, ta ale ještě není nafocená, takže snad příště, aby se bylo na co těšit..:)
Jakub Talbot

Příspěvekod Eva R. ml. v 09 bře 2010 14:17

Vy to popisujete jako pohádku před spaním - moc hezké počteníčko :113: .
Eva R. ml.

Příspěvekod Magda v 09 bře 2010 16:48

Já vždycky na na někoho myslím a on se ozve, zrovna včera jsem si říkala co asi Teddy, on mi trochu nevím proč, asi očima, připomíná Jeta. Fajn zprávy, holt si Vás Tedík hlídá, aby už nemusel nikdy z toho ráje a přepychu v jeho očích, pryč, a to je dobře. Malý pejsci, no to bude při důslednosti asi dlouho trvat,ale to vy víte, a chce to opravdu cvičit, každopádně s tím má zkušenosti Terezka, tak Vám určitě písne, pokud budete chtít poradit, u nás to tak nějak jde samo, že se malí pejsci nenapadají, a smečka je ignoruje, stačilo párkrát zdůraznit. Mějte se krásně a pošlete foto Teddyho a Cecíkatý 8-)
Magda

Příspěvekod tereyska v 09 bře 2010 18:31

.. no to je super počteníčko :) číst jak se Vám vede. zdravím chlapy a paní cecíkatou..
s paní cecíkatou je to tedy sranda taky.. chápu, jen na noc a potichu.. pstt.
s tím venčením a myýma, určitě to půjde trénovat, chtěla by to parťáka sehnat na to, tím, že s etomu vyhýbáte to nevyřešíte, tedy pokud to chcete pořešit, jde to, není to hned ae určitě by to lšo začít trénovat. náhubek a parťák, protože když je to ok s paní cecíkatou - půjde to i s jinýma :)
jen mu chce dát najevo - NE, a chválit, když se Vám bude dařit, na vodítku to jde trénovat {5;12}
když tak se ozvěte ..
tereyska

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní