Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Teddy

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Teddy

Příspěvekod Jakub Talbot v 09 bře 2010 19:10

Díky za milé a překvapivě rychlé reakce..:) No už trénujeme, občas chodíme s náhubkem (nechci chodit s náhubkem pořád, abychom si v lesoparku nevysloužili pověst zabijáků:) ), chodí k nám na návštěvy sestřenka se svým křížencem. Ten je poměrně prcek a chlupatý, neustále chodí a mává svou oháňkou, takže Tedík je naprosto unešen a vždy jen fascinovaně zírá. Ale klucí jsou doma v pohodě, jen venku na začátku jsme si museli pár věcí vyříkat. Ale musím zaklepat, od té doby nemají problém. Stejně tak jsem venčil s kamarády a i s jejich psy se Tedouš rychle sčuchne a už jim nic nedělá. Máme problém spíš s "anonymníma" prckama. Ted očuchá, vrtí ocáskem, je nadšenej, ale jakmile se pejsek moc rychle pohne, už má tendenci ho chytit za kožich a zvednout do vzduchu... Jako nechávám ho aby si je očuchal, ale není to na to mu povolit vodítko a nechat ho s prckama skotačit, v tom je ještě trochu nevypočitatelný...i když, musím ho pochválit, poslední měsíc seká latinu a snad si vyslouží "volnější režim" co se malých plemen týká..:) Každopádně budu za každou zkušenost a radu rád, přece jen, nikdy jsem se s takovým problémem nesetkal...
Jakub Talbot

Příspěvekod Lucky v 09 bře 2010 19:23

Jakube, z praktického hlediska je asi nejlepší navštívit nějakou "psí školu" se smíšenou třídou a cvičit zvykání na malé pejsky - anebo pomalejším tempem s pejsky kamarádů, jak uvádíte. Dobře, že jste opatrný, ona většina adoptovaných greyů prcky neměla možnost nikde vidět - ale jsou chápaví, naučit lze postupně mnoho věcí. :103:
Lucky

Příspěvekod pzlkovanova v 09 bře 2010 19:52

Zdravíme Teddíka a jsme moc rádi, že jsme si mohli přečíst, jak báječně se mu daří !!! {5;35} S prďolama to určitě postupem času zvládnete {5;12}
pzlkovanova

Příspěvekod Jakub Talbot v 16 úno 2011 12:27

Dobrý den drahé adoptující kolegyně a kolegové, dobrý den drazí adoptovaní.
Po až nestoudně dlouhé době se opět ozývám s novinkami (možná již postaršího data) o tom, jak se nám s naším Tedoušem vede a co je u nás nového. Tak například některé naše zásady lehce padly, jako například ta, že pes nesmí do postele. Je neuvěřitelné, jak se Teddy dokáže protáhnout a narvat se ke mně a mé jednolůžko. Zatím tedy spolu jen koukáme na televizi, protože když spí, tak se neuvěřitelně roztahuje, ale obávám se, že společné chrápání v posteli je jen otázkou příštích měsíců/roku. Uznávám, podlehl jsem, ale když on umí být tak vytrvale dotěrně rafinovaný..:) Jinak příští měsíc Tedík oslaví už osmé narozeniny, takže by to měl být rozumný pán v nejlepších letech, což on i občas je..:) Člověk vidí stále pokroky v jeho přístupu k okolí. Je čím dál tím větší mazel (což jsem si myslel ,že už snad ani není možné), miluje nívštěvy a je velmi učenlivý (jak na užitečné věci, tak lumpárny) - jen s těmi malými pejsky máme pořád jaksi problém, ale děláme pokroky, sice drobné, ale alespoň nějaké. Jen se nám stala smutná věc, nevím jestli si vzpomínáte na Tedíkovo adoptivní sestřičku, naší kříženou fenečku labradora s tuleněm, paní Cecíkatou. tak ta nás bohužel před dvěma týdny opustila v požehnaném věku 16ti let, ale teď máme doma smutno a Tedík, kdykoliv je doma sám, tak celou dobu pláče a naříká, což je něco, co nikdy nedělal. Je to pochopitelné, ale sousedům již pochopení pomalu dochází, tudíž musíme řešit další nový problém, ale dneska projedu Vaše rady a snad se nám nějaká bude hodit..:) Jinak přeji krásné dny, hodně radosti s vašimi Adopťáky, omlouvám se za dlouhou pauzu v informování a snad si to příště pohlídám lépe..:)

Jakub a Teddy
Jakub Talbot

Příspěvekod Magda v 16 úno 2011 12:41

Jakube moc díky za krásné povídání, které nám vynahradilo tu pauzu kdy jste nepsal. Holčičky mi je moc líto, ale odešla v požehnaném věku a měla se u vás krásně. Tedík teď smutní, no co na to říct, také by vám bylo smutno doma samotnému, když byl zvyklý na společnost, takže možných řešení je více. Pořídit mu psího kamaráda, nebo ho dostatečně zabavit a uondat venku a počkat až ho truchlení přejde, těžko radit, ale pokud se takto začal chovat po smrti své kamarádky, je to opravdu stesk. Zkuste ho vzít také na nějaké společné venčení, domluvte se třeba s Petrou Žlkovanovou, holky v Praze se schází na venčení a Tedík by ožil a mohli by jste vše probrat přímo u kafe, jak na jeho smutek.
Magda

Příspěvekod pzlkovanova v 16 úno 2011 12:54

Jakube, krásná a zároveň smutná zpráva z vašeho života.. holčičky je mi také moci líto, ale 16 let! To si opravdu užila dlooouhý život :)
Co se Teddíka týče, tak jak píše Magda - je to 100% stesk, jelikož od samého začátku bydlel s kamarádkou a teď je mu neskutečně smutno :(
V Teddíkově případě by byl ideální psí kamarád ;) , ale samozřejmě záleží, zda-li se na to člověk cítí a chce si pořídit dalšího hafana..
Určitě vás rádi uvidíme na společných venčeních viewforum.php?f=63 , nebo na společných setkáních, která se konají teď
v březnu viewtopic.php?f=67&t=2259&start=80
a v květnu viewtopic.php?f=150&t=2811
tady krátké video, jak to na velkém setkání v květnu vypadalo minulý rok: http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 6717865798
pzlkovanova

Příspěvekod Maceska v 16 úno 2011 12:57

Já bych to viděla na novou kamarádku, a bude po pláči :-)
Maceska

Příspěvekod Martina.vac v 16 úno 2011 13:00

Maceško, moje řeč...
Martina, Radek, Zuzana a Filip, Frank a Sonny, kocouři Merlin, Black a Chris, činčilák Viki, chameleón Hugo a agamy Agáta a Světlana
Martina.vac

Příspěvekod wild owl v 16 úno 2011 14:26

Jojo, nový adopťák, abyste oba tolik nesmutnili - to mě také hned napadlo. ;)
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod pupulu v 16 úno 2011 18:25

Děkujeme za zprávičky.Jedna je tedy smutná,ale na druhou stranu paní Cecíkatá měla krásný dlouhý život u Vás.Určitě si ho moc užila.A Teddík musí být bez ní smutný.Však jí u Vás zná od počátku a teď mu tam něco chybí.
pupulu

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní