Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

ELLA - fena

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: ELLA - fena

Příspěvekod Lucka v 02 dub 2012 23:21

jj, přesně jak píše Nikča. moc teplou vodou by zkolabovala,podlamovaly by se jí nožky...
Jakeouše sme koupali celkem 3x a z toho jednou jen vodou.to ho máme rok a měsíc. Jinak co mi máme opravdu osvědčený na srst a kůži je tunák nebo treska i rybičky normálně v oliváči a zamícháme mu to s těstovinama nebo ryží a to se může zbláznit jak mu to chutná:D {5;39}
Jake + páníčkové Lucka a Víta
Lucka

Příspěvekod Maky v 03 dub 2012 06:23

To já se ptám spíš ze zvědavosti, čivavy čapneme dáme do vany a ty pak už jen koukaj, nedokážou ani vyskočit. Takhle skoro každý ráno, jak je vlhko a maj špinavý ťapky. Ella to zvládá s hadříkem popř. lavorem :D
Luci ten tuňák či treska něbo tak normálně v plechovce? Jinak jak si říkala, ten olivovej olej na granulky..jen to trošku pokapu a zblajzla skoro všechno. Používáš i ten lososovej od Britu? Jinak dávám zatím pořád jenom granule, pořád má nějakou sranděru... :?
Maky

Příspěvekod Lucka v 03 dub 2012 07:44

Jj, normálně ty v konzervě. Já lososák nemám, Jake totiž zblajzne všechno:D ale Péťa ho má a říkala že ho dává na granulky Jess a prej do toho mají větší chut, když to tak ten olej provoní...a i ten oliváč je pro ně dobrej...sranděru asi bude ještě chvilku mít než si zvykne na tyhle granulky...
Jake + páníčkové Lucka a Víta
Lucka

Příspěvekod svabik v 03 dub 2012 07:44

My jsme Rexe koupali 2x. Ale sama bych to nezvládla. Na dno vany položit ručník nebo protiskluzovou podložku, manžel ho zvedl a postavil do vany. Vodu opravdu jen vlažnou, po teplé se jim podlamují nožky a jakoby "omdlívají". To opírání se o člověka je toho důkazem. Šamponem stačí opravdu 1x do roka. Koupila jsem na citlivou pokožku s proteinama. Myjeme opravdu dva. Každý půlku psa. Potom pořádně smýt šampon, ale to určitě znáš. ""-3() Na zem si položím velkou osušku a přes Rexe přehodím druhou. Manžel ho vyndá z vany, pořádně ho zabalíme, osušíme a odneseme do pelíšku. Tam jsem ho ještě zabalila do deky, aby neutekl a nevytřel si srst o nábytek. Chvíli tak vydržel, potom se vyhrabal, oklepal, párkrát se proběhl, znovu oklepal a byl suchý. CHrti mají krátkou srst, tak rychle uschnou. To je výhoda. Potom mu do srsti vetřu třezalkový olejíček. Je ke koupi v lékárnách a lahvička stojí cca 60 Kč. Srst a kůže se mu promastí a nádherně se leskne.
Musím potvrdit, že opravdu nesmrdí. Špinavé tlapky otíráme do Rexova ručníku a když je má hodně špinavé, tak kbelík s vodou. Celkem bez problémů si je nechá umýt. O nožky se mu starali. To je poznat - je na to zvyklý.
Po příjezdu měl Rexík také problémy se stolicí. Chodil několikrát denně a šišky to opravdu nebyly. Krmila jsem do granulema speciálně pro chrty, potom jsme zkusili Hill´s - drůbeží a s lososem. Musím říct, že to trvalo minimálně 3 měsíce, než se stolice ustálila a Rex začal dělat šišky. Ale chrti mají citlivější a rychlejší trávení než ostatní rasy. My požíváme lososový olej na granule. Občas mu dám sardinky nebo tuňáka v oleji. Klidně s rýží nebo těstovinama. Ale nemíchám to s granuleme. Buď mu dám pouze granule nebo nějaké maso, popř. rybí filé.
To jsou naše zkušenosti. Ale myslím, že každý sám musí vyzkoušet, co jejich nosanovi vyhovuje. {5;14}
Děkuji za fotečku Elli s Rexem. Moc jim to tam sluší. :)
svabik

Příspěvekod Nikola.Mull v 03 dub 2012 09:46

Přesně tak s tou stolicí je to hlavněže ze začátku na prd, bude mít průjem a možná to je i z těch granulí, že jí třeba nesednou, ale to by jste poznali po delší době kdyby se to pořád nezlepšovalo, jinak můžu říct že my máme doteď špatnou stolici, vždy půlka je pevná a půlka kaše.
Ještě k tomu koupání, jestli myslíte třeba to že by skákala z vany nebo se nechtěla koupat to si nemyslim, Rhyna stojí ve vaně uplně v pohodě nejspíš jsou na to opravdu zvyklí, ale je pravda že jsem jednou zkoušela umýt tlapky v kýblu a to se jí nelíbilo, nechtěla tam tu packu položit.. Moc se na Rexíka i na Ellu těším na srazu, pamatuju si na transportu když přijel rex (přijela i naše Rhyna) tak tam z něj byli všichni hotoví jak je nádhernej a pani co ho "hlídala" ten den tak ho nepustila z ruky :D a kdyby nebyl tenkrát v rezervaci tak už ho máme doma my :65:
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod west v 03 dub 2012 11:23

Já vám to tak závidím koupat ty krátkosrstý nosany :D My nejen že máme dlouhý chlupy, ale ještě ke všemu děsnýho útěkáře z vany, takže jeden drží a druhej meje :D Tex to zkouší na všechny strany, nejdřív do vás strká, ať ho pustí te, pak hází packy z vany a nakonec to zkouší i vylízt přes umyvadlo, co je vedle vany :D O otřepávání se uprostřed obýváku a zdí ani nemluvím ...

Lososový olej máme taky, klukům hrozně chutná, ale běda, když jim k tomu dám mořský řasy :112: Dokonce se i Fílovi po něm zlepšila srst a už tolik nevypadává, ale uvidíme zase až začnou pařáky..

T.
west

Příspěvekod wild owl v 03 dub 2012 21:08

Halamáci se ještě nekoupali a to je mám dva roky. Oni mají tu srst tak nějak samočistící. Nejvýš jsem jim samotnou vodou osprchovala nohy, když bylo venku bláto - mám sprcháč, je to jednodušší. A skutečně vodu jen vlažnou (pro nás by to bylo studené :lol: ). Nebojte se, psi jsou z UK i Irska zvyklí na studený odchov.

Většina psů má po dlouhém transportu průjem ze stresu, to by se mělo rychle upravit. Hlavně Elle nedávejte "přídavky a dobrůtky", dokud se stolice neupraví. Oni jsou zvyklí jen na granule, takže když jim chcete přilepšit mlékem, jogurtem, nebo dokonce šunkou či buřtem, jen jim uškodíte. (Tohle by neměli dostávat vůbec...) Já jsem ze začátku krmila Calibrou, pak jsem přešla na nějaký čas na Barf a to jim svědčilo, ale pak jsme měli jednu dodávku masa nějakou nedobrou, a když má najednou 6 psů průjem... :109: Teď krmím GAINem a maximální spokojenost. Náš veterinář mi doporučil dávat jednu obyčejnou olejovku do granulí denně. Jinak ten GAIN mi dovezou až domů a cenově je také zajímavý - ta rozvážka je při odběru za 2 000,- zdarma. (Gainem krmí v Irsku většina kennelů. ;) )

A gratuluju k Elle, greyové jsou úžasní psi. :-)
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Verda v 10 dub 2012 07:47

Tak co Elluš, jak se daří?
Verda

Příspěvekod Maky v 13 dub 2012 08:46

Elluša nám začíná zlobit :))
Vykousala si okýnko do žaluzek..to by nevadilo, ale začala doma čůrat. Nejen když je doma sama, ale i přes nos. Poraďte, co s tím? Nechápu, že s tím čekala 14dní :D
Maky

Příspěvekod catchie v 13 dub 2012 09:40

Doporučuju jako první vyšetřit moč u veta, je potřeba vyloučit zdravotní problém ;) Freďák nám taky z ničeho nic začal doma čůrat, pak jsem mu vzala moč alespoň k nám na lidskou kliniku na vyšetření a měl slabší zánět, který jsme potlačili jenom bylinkama a urologickýma čajíčkama a za pár dní byl v pohodě....
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní