Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

BIDDY (Rooska Biddy) GREYHOUND

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: BIDDY (Rooska Biddy) GREYHOUND

Příspěvekod westička v 07 úno 2013 17:57

Doufám, že to Biddušce pomůže.. Budeme na ní myslet ;)
"Za peníze si můžeš koupit docela dobrého psa, ale nekoupíš si zavrtění jeho ocasu."
westička

Příspěvekod Zuzana v 07 úno 2013 19:29

Kreatinin se uvádí u dostihových greyů 0.06-0.17mmol/l což je 60-170umol/l
Držím palce
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

Příspěvekod Ajka v 07 úno 2013 21:38

Děkuji Zuzko, jdeme se s tím dále prát.
Domov bez psa je pouze příbytek.
Biddy a její smečka Alena, Filípek, Lucinka a Fero, bez kterého by jsme smečkou nebyli a nakonec nás nespolubydlící koník Frisko.
Ajka

Příspěvekod Ajka v 08 úno 2013 15:01

Po dlouhých peripetiích jsme se dopracovali k léku, tak dostala první dávku, dieta dorazí příští týden a teď musíme jen čekat, že to zabere.
Bidduška je lehce uražená, má plínku, než zabere lék. Dvě pročůrala v noci a to si mě ještě vzdbudila, že musí ven.
Biddy a její smečka Alena, Filípek, Lucinka a Fero, bez kterého by jsme smečkou nebyli a nakonec nás nespolubydlící koník Frisko.
Ajka

Příspěvekod Blanka.Mull v 08 úno 2013 21:11

držíme všechny palce a tlapky aby byla Bidduška zase pěkná ,voňavá slečna...trochu velký trpělivosti a určitě bude zase líp.
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod jitsvejdikova v 08 úno 2013 23:00

Bidušku jsem viděla v prosinci , když jsme si byli pro Micka. Krásná holčička. Tak jí přejeme aby se brzo uzdravila a mohla si zase jenom zablindit v autě po cestě na chalupu a víc ji netrápilo. Jitka a klouci
jitsvejdikova

Příspěvekod iiivetka v 10 úno 2013 10:30

Och Biddy...čo sa to s tebou deje?
Aj moja Sadie berie propalin. Na základe čoho doktori povedali že to nebude inkontinencia? (som len zvedavá ako to vyvrátili.
Sadie sme našli niekoľko krát v totálne prečúranom pelechu, ale nevedela o tom!!!! A potom sa to zmenilo na vylizovanie a kvapkal s nej moč...tiež sme museli chodtiť každé 3 hodiny von, ale odkedy má Propalin tak už sa nepocikáva....(ale zas má kopec iných ťažko idntifikovaťelných problémov...)A A čo je to ten kreatinin a ako sa to zisťuje?
:53:
iiivetka

Příspěvekod Ajka v 10 úno 2013 10:46

Tak Bidduška se dala do pořádku. Propalin zabral asi za 12h, přestala se počůrávat a dokonce začala i míň pít. Měřila jsem to a před tím vypila kolem 2l za den a teď je to kolem 1l.
Asi jsem se před tím špatně vyjádřila, dr. se to nezdálo na inkontinenci se vztahem ke kastraci, jelikož jsme v tu dobu nevěděli jak je to s přepočtem jednotek kreatininu, které se tu uvádí u chrtů, tak jsme se pro tu chvíli chytily hodnoty normálního psa, k tomu snížená specifická hmotnost moči a zvýšené pH, to ukazovalo na ledvinovou nedostatečnost, u které je jedním z projevů inkontinence.
Tak jsem si z toho laickým rozumem vyvodila, že i jak se jí to zastavilo čůrání, tak má možná i víc času vstřebávát vodu.
Ajka

Příspěvekod Johnka v 10 úno 2013 10:48

Tak to je moc fajn,že se to zlepšuje. My se o ně všichni tak bojíme,že ?Kdyby uměli mluvit. Tak ať je stále jen lepší.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod Ajka v 10 úno 2013 10:57

Iiivetko,
kreatinin - látka, kterou produkují svaly, zjistí se v laborce z krve, zdravé ledviny ho udrží v určité míře v těle, pokud se zvyšuje hodnota v krvi, tak to znamená, že ledviny ho propouští ven a nefungují, jak by měly. Toť lajcký překlad vysvětlení od mého manži.
Jak dlouho bere tvoje Sadie Propalin? Zajímalo by mě, jestli je na to návykovost, asi spíš ne, co jsem četla na německých webech, protože časem i snižují fenkám dávkování. Ale nevím, jak dlouho na tom můžou být.
Já jsem tedy začala omylem o 0,1ml menším dávkováním a stačilo. :-)

Jinak tento stav vypadá, že bude trvalý, asi už se sirupu nezbavíme, takže vyléčit to nejspíš nepůjde.

Děkuji všem za účast, byla jsem totálně vyděšená, ještě do toho ta smutná událost s Vidalkou. No snad míříme k lepšímu.
Jdu tu příšerku vykoupat, přeci jen nebyla poslední dny úplně čistotná, tak potřebuje trochu šamponové péče.
""-3()
Ajka

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní