Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

BEN - Benro Maxie

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: BEN - Benro Maxie

Příspěvekod Johnka v 16 kvě 2012 10:33

Ben vypadá opravdu spokojeně a určitě je u Vás šťastný. Nechápu jak takového psa mohl někdo vrátit.Ale to je téma,které už raději nerozebírám. Je jasné,že chyba je v lidech,buď to chtějí zvládnout nebo ne. Díky,že je u Vás. :41:
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod akras v 16 kvě 2012 12:13

Krásné fotky, spokojenost sama.
My sice doma nemáme čistokrevného chrta,ale život bez Pierrka si už také neumíme představit. O kolik jsou Ti ostatní "bezchrtí lidé" ochuzeni !!
Šárka,morčák Berťas,králičí dáma Chlupatá,adopťáček Pierre a Zuzka
akras

Příspěvekod Pájule v 31 kvě 2012 10:34

Tak musím informovat, že v pondělí jsme zažili dost nemilou událost. Byli jsme se projít v Žatci v parku a pánovi sedícím na lavičce se přetrhlo vodítko, na jehož konci byl pitbul. Ihned byl u nás a skočil Beníkovi po krku. Jediné, co jsem stihla udělat bylo, že jsem pevně chytla Bena za krk a hrudník, aby mi ho útočník nikam neodtáhl nebo nepovalil. Jindra se snažil, aby pes Bena pustil a začal ho škrtit. Během chvilky díkybohu pes pustil. Všechno naštěstí dopadlo dobře, Beník se jen trochu kousl do jazyka, takže krev měl jenom v tlamě. Na krku má oděrky a během těch pár dní poté se mu vybarvily na krku modřiny, ale jinak byl Ben naprosto v pořádku. Bylo velké štěstí, že to takhle dopadlo.
Nikomu bych nepřála, aby se mu něco takového stalo, protože ten pohled, jak se na mě a Bena ten pitbul řítí budu mít před očima dlouho. Doufám, že se nám něco podobného napříště už vyhne...

IMG_0800.JPG
IMG_0800.JPG (43.83 KiB) Zobrazeno 2315 krát

IMG_0801.JPG
IMG_0801.JPG (37.12 KiB) Zobrazeno 2315 krát
Pája, Jindra a adopťáci Ben a Innulka
Pájule

Příspěvekod akras v 31 kvě 2012 10:48

P :o Pane bože, uplně mi přeběhl mráz po zádech. no to musel být strašný zážitek. Ještě, že to Ben ustál bez větší újmy. Já bych na dalších procházkách byla asi uplně vystresovaná, aby se zas něco takového nestalo.Strašné. Jak reagoval majitel pitbula ?
akras

Příspěvekod catchie v 31 kvě 2012 10:57

Díkybohu, že jste byli ve dvou! Tahle představa mě děsí při každé procházce, když zmerčím psa na volno (u těch bojových se má hrůza ještě stupňuje). Přecejenom samotná ženská se psem, případně dvouma... no děs a hrůza, nevím, co bych dělala! Měli jste skvělou reakci, protože aby Beník z toho vyváznul takhle vlastně téměř v pohodě, to si nedovedu představit. Teď jen moc doufám, aby neměl šrám na duši! Také by mě zajímalo, co páníček pitbula?
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Příspěvekod Pájule v 31 kvě 2012 11:05

Musím říct, že pán z toho byl taky celkem na nervy. Každopádně se zachoval zodpovědně a Jindrovi hned vnucoval telefonní číslo, že kdyby něco s Benem bylo, zaplatí to. V tomhle směru to dopadlo taky dobře, i když na druhou stranu si říkám, že pán musel vědět, jak jeho pes na ostatní reaguje a měl mu dát alespoň košík...
Jinak, Catchie, já taky děkuju pánu bohu, že jsme tam byli oba....
Pája, Jindra a adopťáci Ben a Innulka
Pájule

Příspěvekod akras v 31 kvě 2012 11:10

No tak alespoň, že jste narazili na normálního majitele psa, ale máte pravdu, měl si svého psa rozhodně uhlídat.
I já si říkám, jak bych podobnou situaci řešila, sice stále nosím při ruce pepřák,ale obávám se, že bych byla tak v šoku, že bych se nezmohla na nic. Teď hlavně aby si Beník neodnesl psychickou újmu, muselo to být pro něj hrozné.
akras

Příspěvekod jitka v 31 kvě 2012 11:12

Po přečtení Vašeho příspěvku se mi vybavilo pár mých podobných konfliktů s napadajícími psi. Mohu Vám říc, že jste měli obrovské štěstí. Greyové májí slabou kůžičku, stačí málo a je pořádná díra. Také stačí aby druhý pes chytnul greye za krk a nastane pod krkem směrem k hrudníku pořádný otok. Pes je neklidný, dýchavičný a nechce si lehnout. Pomůže hrudník chladit a injekce proti otoku. Je to velmi bolestivé. Vodítko může občas selhat. mě se stalo, že se mi u fenečky přetrhlo uprostřed široké kožené vodítko, také dát pozor na kvalitu karabiny - neznamená vždy že velká je bezpečná. Pokud je pejsek napaden druhým a jste u toho dva tak agresora chytit za zadní nohy a odtáhnout. Přeji Vám ať se Benovi podobná zkušenost a stres nikdy neopakuje.
jitka

Příspěvekod Nikola.Mull v 31 kvě 2012 16:20

:-O taky mi leze mráz po zádech, fakt jste měli štěstí! snad bude Beník v pohodě. Zrovna jsem na vás myslela a chtěla vám napsat jestli se nechcete v sobotu stavit na tom našem mosteckym srazu. Ještě jsem se ani s váma nepoznala a tohle je dobrá příležitost, Beník bude mezi svýma.. no je to na vás. Nedovedu si představit že by se to stalo mě navíc vim jaký mají tihle psi stisk a zuby..brrr :53:
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod Blanka.Mull v 31 kvě 2012 17:57

Ja nosim stale u sebe peprak a kdyz se mi nejakej kreten nezda tak ho drzim v ruce ,na psa bych ho pouzila ale na majitele ne...Dokonce sem i uz premyslela o tom elek.soku a je mi jedno co se s pitbulem stane.Jenze to ublizi vsem a nekdy to muze snad i zabit...Uz jsem to nekam psala,videla jsem uz 2x roztrhat psa pitbulem a tak nemam zadne slitovani nad nima.Kdyz mel ten chlap takove hovado ,tak proc s nim leze tam ,kde jsou lidi.Zase jsem se rozcilila,nedovedu si predstavit ,ze by mi nekdo napadl Rhynusku...
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní