Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Jamie a Snowy

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Jamie a Snowy a Buck

Příspěvekod jitul v 18 pro 2010 13:04

U nás Lakyn taky takhle chodil, po drápech, nebo spíš nechodil. Vadila mu především plovoučka, dlažba už míň. Museli jsme mít zpočátku všude koberce, a když někde nebyl tak to místo přeskakoval nebo se snažil chodit přes sedačky apod. Trvalo to cca měsíc, pak to začalo být lepší.
I teď občas na dlažbě začne takhle chodit-bruslit na drápech, ale jen v případě, že něco slyší venku a snaží se tam rychle dostat...a samozřejmě že se tam takhle rychle vůbec nedostane a ještě to vypadá strašně komicky :D se mu musím vždycky smát, když tam takhle bruslí a do toho se snaží ještě vrčet nebo štěkat :D
Třeba parkety mu ani ze začátku skoro nevadily, hlavně ta plovoučka.
jitul

Příspěvekod Marcela v 18 pro 2010 14:09

Přesně tak jak píšeš Jitul. Tam kde je nějaký kousek koberce tak se tam snaží dostat a pak,když už žádný koberec není tak se sekne a nechce jít dále.
Marcela

Příspěvekod pzlkovanova v 18 pro 2010 20:20

Marcel, zkus ze začátku koupit nějaký levný koberečky, nebo předložky a postupně je odstraňovat.. bude to mít jednodušší, a zvykne si.... Tajgýsek mi taky na plovoučce bruslil a chodil jako kašpar, pak se to spravilo samo..
pzlkovanova

Příspěvekod Dona v 18 pro 2010 21:06

Taky máme plavce. Na lině se hrozně bál Lery (párkrát s sebou praštil), měli jsme tam kobereček a bylo to lepší. Ten už je ale nepoužitelnej a vadil do dveří a teď má zase bojácný období Dona :roll: Asi jiný řešení než koberečky nevidím - na lina se snad dělá nějaký prostředek proti klouzání (zdrsní povrch?) ale u plovoučky nevím.
Dona

Příspěvekod Marcela v 19 pro 2010 16:59

Díky za rady. Nějaké předložky jsem měla tak jsem je dala na plovoučku. Buck se bojí, ale chytnu jej lehce za obojek a pomalu s ním jdu aby se nebál- nechci na něj nějak tlačit a násilím nutit. Dnes odpoledne, když jsme přišli z procházky tak zůstal stát v předsíni, kde je dlažba /to se taky bojí/,ale nevšímala jsem si ho a on maličku přicupital do obýváku. Myslím,že to chce čas a půjde mu to.
Marcela

Příspěvekod Magda v 19 pro 2010 17:05

Marcelo určo si i na plovoučku zvykne, ale možná mu nandej kšíry, když ho to učíš, beru to podle našich dočasů, když neumějí schody, na kšírách mají mnohem lepší pocit bezpečí a za pár dní je seběhnou bez jištění.
Magda

Příspěvekod Marcela v 19 pro 2010 17:15

Aha tak to mě nenapadlo-musím nějaké pořídit.
Marcela

Re: Jamie a Snowy

Příspěvekod Marcela v 07 čer 2011 15:20

Potřebovala bych poradit- Jamie, když vyskakoval z kufru auta, byl tam zaháknutý na vodítku - tak se mu karabina zasekla do kůže na hrudníku a má tam asi centimetrovou dírku. Jeli jsme zrovna na veterinu se Snowym tak se mu na to doktor díval a říkal, že se mu to zahojí samo a dal mi mast Tenazym. Stalo se mu to v sobotu a z té rány mu občas teče krev, takže mu to otírám heřmánkem a do rány vtlačím mast, ale nějak moc se mu to nehojí. Myslím, že si to občas i líže a tím pádem je hojení horší.Máte někdo s něčím takovým zkušenost?
Marcela

Příspěvekod Magda v 07 čer 2011 15:30

Počkej co písne Pupulu ale já rány řeším jen betadinkou a zatáhnou se, ale to když je to čerstvé, takhle nevím, když si už dávala mastičku. Pupul ti písne.
Magda

Příspěvekod Marcela v 07 čer 2011 16:12

Včera večer jsem mu to taky namazala betadinkou a ráno to měl celkem pěkné, ale asi pohybem a možná i lízáním se mi zdá, že to má zase horší. Má tam i velkou modřinu,ale už ho to tak nebolí, protože si na to nechtěl nechat ani sáhnout a teď, když mu to mažu tak drží a nenaříká.
Marcela

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní