Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Ruby-Diva a Shiloh (greyhound Ireland)

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Ruby-Diva

Příspěvekod stana v 14 úno 2010 12:33

Tak uz mame Ruby doma. Vcera jsme ji dovezli od Romana, staral se o ni moc pekne. Vitala nas, jako by nas znala a bylo to moc fajn. Cestou z Prahy, jsme jeste nalozili dalsi nasi zver a frceli domu. Ruby asi nebude povahou tymoveho hrace. Vim, ze po prvnim dnu nemuzu cekat zazraky, ale asi by radeji byla sama. No musi si zvykat. Nejprve vyjela po pudlici a pak zautocila na klec s papouchem. Jinak noc dopadla dobre, rano v sedm me vytahla z postele a chtela ven. Sikulka. Doma bez uhony. Vcera jeste probehla navsteva veta. Mame 24 kg, plny kozich lupu, pan dpktor je zkoumal pod mikroskopem jestli nejsou zive, dal nam nejaky spesl sampon, bobule na odcerveni. Jo cip nam souhlasi, tak zitra preregistrujem. Tak a ted uz budu jen doufat, ze vse pujde hladce.
stana

Příspěvekod Lenka Č v 14 úno 2010 12:43

Nebojte,Stáňo,ona si zvykne rychle a bude vše Ok i s pudlíkem :3: :103:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Vendy v 14 úno 2010 13:07

Tak to budou sestřičky asi každá jiná. Batulka miluje snad všechny pejsky, máme také pudlici, rodiče mají šicku a když jsme jí přivezli domů, tak byla v poho. Má ráda společnost a sama by být nemohla. Ale Divuška si také určitě zvykne a až přijede Soberánek, tak za pár dní budou nerozlučná dvojka.
Vendy

Příspěvekod Kateřina v 14 úno 2010 13:17

Na toho papouška musíte dávat ze začátku pozor. Spider na všechno taky ze začátku útočila, ale když jsme byly posledně ve zverimexu, tak andulky ignorovala, jenom se zle koukala na činčilu, ale nevyrazila {5;1} Takže se s nima určitě zžije, jenom aby se nestala nějaká katastrofa :103:
Kateřina

Příspěvekod stana v 14 úno 2010 13:30

No toho se bojim. papouch zvykly na volnost a nejednou musi chodit na stridacku s Ruby. Nastesti mame zaskleny balkon a dnes je krasne, tak jsem ho vypustila tam. Jenze mame rezervovaneho Soberanka a zacinam, mit obavy, abych Ruby jeste vic nestresovala dalsim psem. Nerada bych mela doma nervozni a stresujici smecku. Ruby chce me dat jen to nej. Budu to muset konzultovat s Luckou a Terezkou. Vim, ze cas vse vyresi...ale...
stana

Příspěvekod Žaneta Hofmanová v 14 úno 2010 13:55

Závěry se nedají dělat po prvním dnu, myslím, že bude všechno ok. Ruby je zas v novém prostředí, uvidítě, až se uklidní a pozná, jak to u vás doma chodí. Bude to v pohodě.
Žaneta Hofmanová

Příspěvekod Lenka Č v 14 úno 2010 14:31

jj,chce to trpělivost s nima ze začátku,fenečka je ve stresu,za ten týden co byla u Romana,si na něj drobet zvykla a najednou je zase někde jinde-musí si zvykat znova.Dejte jí drobet času a nebojte,vše bude Ok,ona potřebuje nabrat jistotu,že teď už je opravdu doma. :3: {5;35}
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Jana.Dakey v 14 úno 2010 14:49

... "a zacinam, mit obavy, abych Ruby jeste vic nestresovala dalsim psem". Domnívám se, že konkrétně z tohoto obavy mít nemusíte, neboť chrti milují přítomnost druhého chrta! Naše adoptovaná Jasperka, kterou už máme přes dva roky, se z počátku pejskům vyhýbala, ale v přítomnosti chrtů byla velmi šťastná, byl na ni krásný pohled... Vzájemné zvykání adopťačka v nové rodině zpočátku většinou chvilku trvá, ale čas, trpělivost a láska dělá divy. A tady se jedná, jak jsem pochopila teprve o první den... Když si tady přečtete některé začátky společného života s adoptovaným chrtem, tak uvidíte, že to někdy bylo trošinku složitější, ale časem se vše srovnalo. (Ale na druhé straně je opravdu třeba zvážit svoje vlastní síly a možnosti). :103:
Jana.Dakey

Příspěvekod dadynka v 14 úno 2010 17:46

Stani, Vaše fenečka je teprve týden v úplně jiném světě, než doposud znala. Navíc po týdnu je v novém prostředí, ona neví, že už je to její skutečný život a vy jste její smečka. Nepoznala žádné jiné tvory /nebo jen minimum/, nerozumí tomu. V klidu a důsledně vést k poznání, že tady už žije a jsou zde také jiní. Na vše musíte být opatrní, hlavně papouška. Ale ona opravdu zatím nemůže jinak, protože neví a nezná. Já osobně jsem přesvědčena, že s druhým chrtečkem nebude mít problém, jen Vy sami musíte vědět, že jej opravdu chcete a počítat s tím, že první dny budou náročnější. Mějmě taky na paměti, že to jsou dospělí pejskové s ne zrovna laskavým životem. Víte, já mám dva chrtečky dva měsíce, určitě taky bylo váhání, zda zvládnu dva najednou,ale moc jsem chtěla mít parťáčky, protože samota je jistě zlá i pro pejska a do práce holt musíme. Řekla jsem si, že to prostě zvládnu včetně náročných a komplikovanějších prvních dní. Upřímně, kdybych čas vrátila o pár týdnů zpět, rozhodnutí by bylo stejné. U té Vaší fenečky budete STÁLE objevovat nové vlastnosti, potřeby, způsoby jejího myšlení a vyjadřování, ona u Vás také. Pokud opravdu chcete dva chrtečky, není problém u fenečky, ne všichni jsou vhodní pro větší smečku, ale druhý chrt určitě vadit nebude. Pejsci přeci nejsou samotáři. {5;17}
Kája s Baruš a naše štěstíčka Ladynka a Wingsík
dadynka

Příspěvekod pupulu v 14 úno 2010 17:49

Svatá pravda a krásně napsané Dadynko! {5;19}
pupulu

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní