Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Amigo -nalezenec

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Amigo -nalezenec

Příspěvekod KrisMar11 v 05 úno 2016 07:55

Teda... Amigo vyloženě trpí nedostatkem jako ostatně všichni pesani tady :-D ;-) U nás se syrový maso jí, ale vždy jen kousíček, když vařim. Syrovnou mrkev pro změnu nejíme my nebo tedy Tommek, ten jí musí mít alespoň trochu vařenou a taky je rozmlsanej... Stejně jako u vás zalíváme granule buď vodou, ale teď spíš vývarem se zeleninou a kousky masa, když není vývar tak přidáváme mlíko, Cottage, tvaroh, vajíčko, lososový olej apod. Prostě to měníme, aby nám pořád chutnalo. Loudění..... co to je???? :-D My když chceme, tak si to vezmeme i sami {5;38}
Tommy a jeho smečka
KrisMar11

Příspěvekod Blanka v 05 úno 2016 17:18

Ano,dostává také různé doplňky,mléko a všechny mléčné výrobky,vč.sýraLososák,ale nekrademe.Za 6 let jen 3 x.Porci pečené krůty,celou mramorovou bábovku a půl nohavice štrůdlu.Je to zlatíčko.Jen sedí,čumí a poliká.No nedejte mu. {5;24} Chtěla jsem se zeptat,jestli jste také na FB? :)
Blanka,Anetka a Amigo
Blanka

Příspěvekod KrisMar11 v 08 úno 2016 07:23

U nás to taky není často, ale když se zadaří, tak se zadaří ;-) Jj na FB jsem Kristýna Kastnerová ...
Tommy a jeho smečka
KrisMar11

Příspěvekod Blanka v 27 dub 2016 16:42

Amigo na srazu duben 2016.jpg
(77.45 KiB) Zatím nestaženo

Amigo na srazu duben 2016 2.jpg
(115.97 KiB) Zatím nestaženo
Tak jsem se zůčastnil svého prvního srazu. Byli tam různí kamarádi,chrti,vipeti,fr.buldoček,podenčíci a jiní.Já zastupoval mix.Užil jsem si to,celou cestu jsem páníka táhnul za sebou,už nevydrží moje tempo.Táhnul jsem jak bagr a nevynechal jedinou louži a završil to koupáním v rybníku.Páníka jsem vzal částečne s sebou,suší botky ještě dneska.Ale doma mne hned vykoupali,protože jsem prý smrděl jak Herodes.Byl jsem doma pochválen,že jsem se nevšímal pejsků a nevyhledával šarvátky.Jen jednomu podenčíkovi jsem se nelíbil,on ale netušil,když na mne štěkl,s kým si zahrává.Vše ale bylo O.K.Také mne vyfotili s páníkem.Snad mne poznáte,měl jsem jediný košíček. {5;24} :)
Blanka,Anetka a Amigo
Blanka

Příspěvekod Lidka v 27 dub 2016 22:01

Ahoj Amigo :-), alespoň ta vaše výletová smečka měla pořádnýho zastrašujícího obranáře :-D, a košíček je vynikající, páníčci jsou zodpovědní :113: ... to se mi líbí :-) Protože Amigo je urostlý, sebevědomý AMIGO :-)
Jsi krásný pes - moc ti to sluší a tvůj první srázek byl parádní, aspoň jsi si to užil i s páníčkem :-D !!!
My jsme byli nedávno taky na malinkém srázku a pejsci byli vypuštěni v oploceném pozemku na volno a někteří košík neměli a náš Tajgy s košíkem to odnesl ošklivě prokousnutou nohou,prokousaným oblečkem za 1500,- kč a psychickým otřesem, neboť jak na něj zaútočil jeden pes samozřejmě bez košíku - zezadu do stehna, tak bolestí zařval a v tu ránu se do něj pustili ostatní psi formou naháňky lovné zvěře s košiky i bez....no hrůza + léčba na veterině nebyla taky zrovna zadarmo.... , ale já pořád říkám, že za psa zodpovídá jeho pán a bohužel je jich mezi námi ještě hodně, co neví, jak s takovým psem zacházet a potom "nic, já muzikant".... a ticho po pěšině... Vůbec jsem netušila, že tam byli vypuštěni na volno psi bez košíků, protože zámecká zahrada byla obrovská a my jsme šli poslední, takže na dálku nebylo vidět, že snad tam lítají v chumlu psi na ostro bez košů...
No a náš vystřelil a běžel obrovské kolo a oni se pustili za ním, takže náš Tajgy dělal parádní rychlou návnadu....bohužel....jako jeden z mála měl košík a tak to dopadlo, potom se nemohl ani bránit...moc mě to mrzelo, že jsou mezi námi takoví majitelé, že toto dopustí...Teď už je Tajgy zahojený a vyléčený, ale na ty páníky mám pořád zlost, protože to bylo zbytečné. Natáčela jsem si ten jeho krásný spirnt na video a zhrozila jsem se, když jsem uviděla, že tam jsou psi z našeho srazu bez košů a jedou po něm...nikdy už ho nepustím, pokud tam bude jenom jeden pes bez koše...je to zákon smečky a to by měl každý páneček vědět ...Napadený pes zapiští bolestí a druzí po něm jedou všichni...Mě vůbec nenapadlo, že toto majitelé dopustí, jinak bych ho nikdy nevypustila s košíkem mezi ostatní psy bez košíku...Sypu si popel na hlavu a můžu za Tajgyho zranění taky, protože jsem si to měla ohlídat, jak to je, ale ze 100 m vzdálených pohybujících se psů jsem to, že košiky neměli neviděla a ani v koutku duše mě nenapadlo, že tam v dálce lítají psi bez košíků... a bylo to ... moc mě to mrzí doteď i když je můj milovaný pes v pořádku a po týdením léčení na ATB je ok, ale co mu to udělalo v hlavě to nevím...jestli bude bojácný, nebo naopak agresivní...byl krásně hodný a srovnaný pes, na videu je vidět, že na nikoho naútočil, jen si svištěl sám obrovský kruh a byl šťastný, jako na závodech....no a druhý pes bez koše ho zezadu, napadl a už to byla mela, strhli se na něj psi okolo, co ho doběhli a já jsem myslela, že zblázním !!!
Takže dobrá rada pro ostatní zodpovědné i méně zodpovědné, ... vždy si ošéfujte situaci kde jste a s kým jste ...a podle toho se zařiiďte a pak se nemůže stát to, co se stalo nám...
Stalo se to před cca 3-mi měsíci, ale ještě doteď je mi z toho zle, když se na to video podívám...Samozřejmě vím ,kteří to byli psi z videa, ale ti za to nemohou ...
Bohužel, toto byla moje první a doufám, že poslední zkušenost s nezodpovědnými pány...
Amigo měj se krásně a zase napiš kloučku ... :103:
Maldini už s námi není,...avšak poslal nám Tajgyho, jako jeho pohlazení ...
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Blanka v 27 dub 2016 22:52

Já vím,že Amigovi není každý pes sympatický,proto,i když příjde návštěva s chrty k nám,dva,nebo tři,tak Ami je vždy s košíčkem.Když nám utekl na ulici ze zahrady,tak nelenil a hned se zakousl do kolem jdoucí feny ,jenom že ona je chlupatá a mnohem větší než on.Srst má jak černý lední medvěd,takže měl jen plnou hubu chlupů a ona to ani nepostřehla.Každý den s ní paní chodí na volno kolem nás a ona na něj u vrátek zle štěká.Tak se mu to hodilo,že se mu zrovna podařil útěk.Jinak venku s ním chodí pán na lukách a v lese na volno,bez problémů,pána si hlídá,běhá jen kolem pár metrů.Miluje návštěvy a to bezmezně.Je to vítač.Chodí k nám francouzský černý buldoček,krásně si hrají,honí se,mají se rádi.Buldoček ho trápí,skáče na něho,věší se na něj,kouše ho do uší a Ami drží jak bulík.Zato kočky,ty se vůbec neodvažují ani na přilehlé střechy.Už dvakrát na procházce dvě lapil a pán ho seřval a kočku zachánil.A to ho měl na vodítku.Jinakto,co popisujete s tou smečkou vím,5íkala mi to Lída Buchnarová,která také měla vždy nekolik chrtů a podengy.Má velikánskou zahradua také lítají podle plotu,když aněkdo jde.Jednou podengo špatně skočil a kvíknul a už se na něj sesypali ostatní.Také museli na šití.Ona mívala počty tak do osmi kousků.Zlatá ženská,co s nimi měla práce a ještě dům a zahradu,sena,ovoce,rekonstrukci a pod.Možná jí znáte,angažovala se dříve hodně p.Laciny.S chrtíkama k nám chodí Lenka Černá-Keslová,Angelika lika ,s faraonem Z.Hudcová.Tak přeji hodně zdraví vám a psíkovi Blanka :)
Blanka,Anetka a Amigo
Blanka

Příspěvekod KrisMar11 v 28 dub 2016 06:32

Osobně musim Amiga pochválit. Byla to pro něj úplně nová situace a naprosto neznámí lidé a psištíci a zvládl to na výbornou. Je jasný, že stejně jako nesedne někdo nám, tak ž to samý platí u psů ;-) Jsem moc ráda, že jste, Blani, všichni dorazili a rozšířili tak naší tlupu :-D
Tommy a jeho smečka
KrisMar11

Příspěvekod Blanka v 28 dub 2016 15:15

Také jsme rádi,že jsme se seznámili,problém mám já s chůzí větší než Ami ve skupině :) .Proto jsme se táhli až na konci.Také už nám uteklo mládí,oproti vám všem.Také bych ráda dopřála Amigovi ještě nějakou parťačku na zlobení domů,byl zvyklý na naší vipetku.Ale mám rozum,vzhledem k našemu věku to už nejde.Kdo ví,jak to dopadne jednou s Amigem,až stáhneme roletu. Včera dareba sežral pánovi oběd,vepřová játra s omáčkou,ale knedlík k tomu nechtěl.Byla to moje vina,nechala jsem to vonět na sporáku.Kdo by odolal.Ale na druhou stranu,za těch 6 let,co je u nás,má na kontě jednu celou bábovku naráz a jednu nohavici štrůdlu,napůl s vipetkou.Jinak žádnou věc,brýle,telefony,ovladače,nebo cokoliv jiného ho nenapadne ani na to nespočine pohledem. {5;35} :25:Na fotce je s vnučkou Lindou.

A+L.jpg
Blanka,Anetka a Amigo
Blanka

Příspěvekod Lidka v 28 dub 2016 23:16

Blani, hezky píšete a rozumím tomu, co píšete, ..každý bychom toho svého pejska měli znát nejlíp a předpokládat - podle toho jaké reakce u pejska dosud známe, jak asi může na danou situaci reagovat...
no a podle toho se odvíjí naše dávka zabezpečit psa proti možnému útoku, nebo naopak napadení, kdo jiný zná psa líp, než jeho vlastní pán...jeho reakce a pod.
No a o tom to je, pokud se nic nestane "mému psovi", tak dělám, že to nevidím a tentokráte to prošlo a odnesl to jiný pes s košíkem ,(ne ten můj bez košíku), ...,ale to je špatně, protože takový přístup se jednou vymstí a proč tomu pomáhat svým hloupým jednáním ??? Každý svého psa milujeme a já věřím že ti zodpovědní milují i ty druhé psy...proto je zabezpečí a předvídají co by se případně mohlo strhnout....
Já tady nezoufám, že můj pes byl zraněný,už je v pořádku a přežil,... ale zrovna tak bych byla a možná ještě víc nešťastná, naopak kdyby můj pes napadl a zranil jiného psa...Berem si je a učíme je socializaci ve skupině a pod., ale hlavní základ nedodržujeme a to je především bezpečnost....,jak svého vlastního psa, tak jiných.
Přece není možné, když mi to jednou prošlo a můj pes při vřavě nebyl zraněn , tak to přejdu v tichosti a pustím ho podruhé znovu mezi kolotoč rejdivého dovádění, které se může strhnout v honbu za masem...do kdy ??? do té doby než se zase něco stane ??? a možná s horšími následky???, kdyby neměl Tajgy zimní kvalitní prošívaný kabátek, tak měl kromě prokousnuté nohy - záda a břicho roztrhaný .... :-( :-( :, kabát byl prokousaný a oni mají kůžičku jak papír !!!...(...zachránil ho ten kabát !!!
Vím, že se to některým nebude líbit, co píšu, ale až se jejich vlastní milovaný pes bude svíjet s roztrženým břichem na zemi mezi smečkou dalších rozlícených psů, tak ať si potom přijde za mnou postěžovat, jak to není správné, že mu ti ostatní tak ublížili...někteří to moc neřeší, pokud se to nedotýká přímo jejich psa...a mávnou nad tím rukou, hlavně ať už se o tom nemluví......špatně !!! Pes je pes a za ně máme předvídat my, jejich páníčci.
Proto jsem psala, že se mi líbí jak jste zodpovědní a jak se k zabezpečení svého i ostatních psů stavíte a to je dobře...máme tady spolek přátel psů, kteří nemají 2 kg a vyrostli a byli vychováváni v určitém prostředí a nejsou to zrovna fifinky s mašličkami, rozumíte mi ??? co tím chci říct ?...Chováte se zodpovědně, protože vy máte totiž rádi nejen svého psa Amiga, ale i ty ostatní, tak jako já...
No nic,,,obraťme list... a prožívejte hezké chvíle s přáteli a jejich psy a věřím, že toto se svým přístupem nebudete nikdy v budoucnu řešit ...přeji vám všem krásné jarní dny plné sluníčka a dobré nálady mezi svými dobrými lidmi a našimi chlupáčky... :54:
P.s. Amigo Rodrigo {5;26} buď stále šťastný a vy páníčci také ... :54:
Tiger+L+J
Lidka

Příspěvekod Lidka v 28 dub 2016 23:28

Jo a ještě jsem zapomněla v tom svém rozpoložení, Lidušku znám a moc ji zdravím...škoda, že už sem nepíše, je to pro mě paní, která má ohledně těchto psů velké znalosti a zkušenosti a moc pomohla mnoha psům a snad ještě pomáhá - nevím, nejsme ve spojení ... :-( Moc ji paní Blanko pozdravujte a děkuji za vyřízení ... :53:
Tiger+L+J
Lidka

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní