Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Patch - (Apatche)

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Patch - (Apatche)

Příspěvekod pupulu v 06 kvě 2010 10:54

omlouvam se ze to pisu do tohoto topicu,ale myslim,ze ten email by zajímal vice lidi .jeste jednou se omlouvam. dekuji jirka :?:
pupulu

Příspěvekod Vlachyna v 06 kvě 2010 11:00

Ok, jsem rád, že si rozumíme, jste tu od toho, aby jste mi v případě dotaZu odpověděli, tak jsem se zeptal! Je vidět, že mé příspěvky nejsou asi dost patrné, budu tedy asi také psát červeným, tučným písmem, aby to bylo zřejmé! DOSTAL SE KE MĚ JINÝ POHLED NA VĚC!! TAK JSEM SE NA TO ZEPTAL, NEJSEM ANALFABET, CO NEUMÍ ČÍST A SMLOUVU JSEM SI ČETL, TAKÉ JSEM O TOM V PRVNÍM PŘÍSPĚVKU INFORMOVAL, ALE BOHUŽEL NE TUČNĚ A NE ČERVENĚ, UŽ VÍM, BYLO TO MÁLO, JAK SE ZDÁ.

No nic, příště, až budu mít dotaz, se obrátím spíše na zkušené maminky a tatínky adopťáků na přímo, než abych zde musel číst Vaše smyšlené blbosti o tom, jak chci svého psa využívat ku prospěchu svému - jak slabomyslné!!!!
Hezký den,
V.
BTW: jsem pracující člověk, volal jsem služebně a někdo mi na to konto volá, pardon, nebudu ukončovat firemní hovor kvůli jinému a abych pravdu řekl, ani nemám chuť Vám volat nazpět potom, co zde od Vás čtu.
A Patch se má skvěle, kdyby to náhodou někoho zajímalo.
Vlachyna

Příspěvekod Vlachyna v 06 kvě 2010 11:03

Omlouvám se, ale nejsem u od toho, abych řešil Vaše vnitřní spory ve Vašem združení! Tudíž, pokud Vy jste žádný e-mail nedostali, já Vám žádný posílat nebudu, bylo by to velmi nekorektní, což snad víte!
Vlachyna

Příspěvekod Azzamína v 06 kvě 2010 11:06

Nebudu se moc už vyjadřovat k otázce majitele Patche, těch příspěvků někdy až lehce hysterických bylo víc než dost. Možná, kdyby jste zvedl Magdě telefon, byla by s ní diskuze příjemnější:) Myslím si, že o tom byl majitel informován a že ho hlavně zmátla ta informace o běhajícím adopťákovi a určitě lidé kolem Práskačky ho mile navnadili. Já se třeba na toto ptala sama při pohovoru velmi důkladně, protože doma jednoho běhajícího chrta mám, proto jsem chtěla vědět jak to bude s "adopťákem".
Měla jsem na to dlouhý pohovor s Lucky a vše mi vysvětlila. Přesto jsem se v duchu nevzdala event. nějakých tréning coursingů nebo rovinek. Připomínám, že mám galga, nikoli greye, ale to dle stanov nic nemění. Jen to, že galgo neviděl nikdy dostihovou dráhu.
Vše tak nějak vzalo za své, když jsem zjistila zdravotní stav Soberana, to že má potíže s klouby, zřejmě nedostatečnou výživou, to že mu stačí v ohradě 3 sprint kolečka a je vyřízenej. Na druhou stranu, nedělejme z psího běhání zas takovou vědu. To, že na coursingové tréninky, kdy si můžete zvolit jak dlouhou dráhu poběžíte, jezdí všechna plemena psů, a rozhodně to nejsou trénovaní sportovci, je fakt a lidé i psi to mají jako zábavu.
Musí se dodržovat uřčitá pravidla, jako psa předtím zahřát, proběhat a následně nechat vyklusat, volit dráhu podle kondice. Vy sami, ač netrénovaní taky jste schopní zaběhnout sprintem 400m, sice vás pak bude píchat v boku z překrvených jater, ale nic zas tak tragického se vám nestane.
S každou aktivitou kterou se psem děláte je samozřejmě spjato riziko. Riziko úrazu, nehody, neštěstí...ale to bychom se psy nemohli dělat nic.
Chápu pana Vlachynu, že chce dopřát Patchovi vyběhání. Na druhou stranu si myslím, že on potom až tak netouží. Vylítat se někde s psíma kámošama, zažít nové zážitky, výlety...to mu asi k "unavení" dá víc. Co se týká spojení coursingu a greyů, to bohužel nemůžu víc říct, nevím...vidívám tam spíše hodně vipety, afghány, zoje, sloughi, azavaki...jestli je to plemeno pro tento "sport" vhodné, opravdu netuším.
Azzamína

Příspěvekod pupulu v 06 kvě 2010 11:08

Vidíte jaká jsem blbka jediné co mě fakt ani ve snu nenapdlo,že by jste myslel na zisk.Protože jsem žila v domění,že v ČR se na chrty nesází,ale běhá se o poháry a tituly.Tak jsem se asi spletla.V každém případě moje odpovědi byli míněny pouze jako varování před během vysloužilého psa po dráze,nic víc nic míň.Tak doufám,že alespoň v tom jsme si porozumněli.
pupulu

Příspěvekod L + L v 06 kvě 2010 11:09

Nekorektní je pane Vlachyna takové E-maily rozesílat, ale máte pravdu,
to se Vás netýká.

Maminky a tatínkové Vám na Vaše odpovědi neodpoví. Od toho tady jsme my
a rádi tak učiníme, i když se Vám naše odpovědi nemusí líbit, jako nám Vaše
dotazy, které Vám měli být paní Šťastnou odpovězeny už při návštěvě, po vyplnění
Dotazníku.
Nic méně to nevadí, klidně se ptejte a my budeme klidně odpovídat.
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod pupulu v 06 kvě 2010 11:13

Coursingové dráhy pokuď vím jsou travnaté (jestli se pletu omlouvám se),ale tím pádem nevhodné pro chrta,který běhal na písku.Sprintík si dát může,ale za návnadou se požene jako magor.A třeba Abbey je zářný příklad jak se může i při nevinném společném venčení na trávě a naprosto pohodovém sprintíku lehce zranit takový grey.Utrhla si u nás sval a to během rozklusu na cvičáku s ostatníma chrtama.Určitě neběžela naplno a jen si tak pobíhala.
pupulu

Příspěvekod Azzamína v 06 kvě 2010 11:14

Bohužel vnitřní spory a neurovnané věci v organizaci se přenášejí i do jednání s majiteli psů. To jsou ti pověstní kostlivci ve skříni. Některé odpovědi od L+L jsou opravdu někdy dost razantní, ale tedy nejsme v nějaké firmě, že...je to zde zcela na bázi dobrovolnosti.
Azzamína

Příspěvekod Azzamína v 06 kvě 2010 11:24

Ano, máte pravdu Pupulu, že coursing je povětšinou na travnaté ploše. Může být v podstatě na jakémkoli povrchu, záleží které prostředí je k dispozici, ale většinou jsou to volná dostatečně velká prostranství v přírodě. To je to o čem jsem mluvila, když vidím jak ti moji dva chrti spolu lítají v psí ohradě, jen se modlím, aby se něco nestalo. Ale proto jim nezakážu si spolu hrát. Za to stejné já považuju když jdeme s afghánem běhat coursign nebo dostihový trénink. Je pravda, že Azzam je lenoch a rozhodně 100% do toho nedává, spíš tu přičichne ke květině, tu honí včelku a přitom se snaží "pronásledovat" návnadu. No, zřejmě asi shrnuto, tyto chrtí sporty si pan Vlachyna užije až s chrtíkem kterého si vypiplá do mala a Patchovi určitě najde jinou zábavu. Na druhou stranu, čekání 2 hodiny na coursingu než na vás dojde řada a během 3 minut má odběhnuto, někdy taky není moc velká zábava:)))
Azzamína

Příspěvekod Azzamína v 06 kvě 2010 11:26

doufám,že nevadí fotečka...běží i s větví na boku:)))

Azzik beh IV.jpg
(79.46 KiB) 45 krát
Azzamína

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní