Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

SYD (Derry) - greyhound

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

SYD (Derry) - greyhound

Příspěvekod Verda v 26 bře 2012 07:55

Jméno: Derry
Závodní jméno: DISTANT DERRY
Narození: 2005-12-02

Derry bydlí v Kladně u psího kamaráda a kočiček :)
Přílohy

008.JPG
008.JPG (73.22 KiB) Zobrazeno 4173 krát
Verda

Re: Derry - greyhound

Příspěvekod Verda v 26 bře 2012 09:23

Tak Derry už není Derry, ale SYD :)
Má se dobře, ale prohání kočky :(
Přílohy

560832_3681480596035_1245669858_33774872_855149178_n.jpg
560832_3681480596035_1245669858_33774872_855149178_n.jpg (20.77 KiB) Zobrazeno 4162 krát
Verda

Příspěvekod Blanka.Mull v 26 bře 2012 09:45

Přejeme hodně štěstí do nového života.. :54: "1"-() :54:
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod Nikola.Mull v 26 bře 2012 16:22

Gratuluju ke krásnému pejskovi a jemu k super rodince :) Já věděla že to bude nakonec Syd (já mylslela teda že bude s měkkym i ale to je jedno :D :D ) Aspoň mají kočičky trošku zábavu a nelení :D To jsou domácí kočičky??
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod Dáša Trojáková v 26 bře 2012 20:57

je to krásné mít nového člena domácnosti
ObrázekPes je jediné stvoření, které vás miluje víc než sebe a jestli nejde po smrti do nebe, tak chci jít tam, kam půjde on...
Dáša Trojáková

Příspěvekod Verda v 29 bře 2012 10:45

Nové info o Syďákovi - řešíme s Ivankou ty kočky, pořád je má tendence je lovit.
Ivča:
"Ahoj :-)
jsem teď tak pracovně zaneprázdněná i doma, že ani nestíhám napsat na to fórum. Včera jsme si s pejsky udělali výšlap asi 6 km, hezky ťape, mám ho ráda, je to takový můj sameťáček. Átmánek je v pohodě, snášejí se dobře. Trochu zlobí s jídlem, ale přidávám mu konzervu do granulí, včera kuře a už začíná baštit.
Kočky prohání pořád :-(( Nelepší se to.
Dnes opět vystartoval i na toho klidného kocoura. I když ho pokárám, tak mi vykukuje zpod ruky a pozoruje kde se kočka pohybuje. Jak se trochu otrkal, tak na ně začal i poštěkávat. Když dostane košík, chce ho sundat o zeď :-))) No nevzdám to. I když mě mrzí, že kočky už domů tolik nechodí.
Kupodivu malí pejsci ho vůbec nevzrušují.
Tak zatím pa pa Iv."

A dnesky:
"dnes ráno vypouštím pejsky na dvorek a nejřív se dívám, jestli nejsou kočky na dosah. Nikde žádná a tak je vypustím a v klidu si jdu čistit zuby. Najednou štěkot a ona Zuzka, černá kočka, pod rouškou tmy se krčila na okně, ale Syd ji stejně zahlídl... Tak jsem ho zatáhla domů, moc jsem nemluvila - kartáček na zuby v puse a napařila jsem mu košík, mezitím Zuzka utekla, nebyla už od pondělí uvnitř.
Pak jsem je vypustila asi za 10 minut, aby se pořádně vyčůrali a jak přivírám dveře, slyším dupot a už prohnal staršího kocoura.
Teda musím říct, že mě to moc mrzí. Já mám výdrž, ale jak dlouho to vydrží ty kočky? Domů chodí jen ten starší.
Vůbec se to se Sydem ním nelepší. Ty první tři dny mě mrzelo, že nechodí svobodně po bytě, že si vybral síň, ale teď jsem ráda a snažím se nalákat kočky domů alespoň po večer.
Takže to jsou nejčerstvější zprávy.
Dnes se pokusím vyšetřit čas a napsat něco do diskuze. V práci zrovna zažíváme hektické období, fakt není čas na nic jiného a na doma se mi povedlo sehnat přivýdělek na kompu a tak je málo času i doma, ale dneska to snad vyjde."

Tak jsem to pořádně pročetla a dala se do překladu letáku RGT o výchově chrta a kočky... dle toho letáčku se Ivča bude muset vrátit na začátek, úplně od začátku začít trénovat :) Tak jí držím palečky!!! Je to zvláští, SYD měl být ten pes, dle útůlku, který kočky zmákne nejlépe :)
Tady je to povídání o kočkách - viewtopic.php?f=72&t=138&start=10
Verda

Příspěvekod Soňa v 29 bře 2012 10:56

On o ně nemusí mít zájem jen proto, že je chce lovit, ale také si s nimi může chtít hrát. Každopádně to chce intenzivně trénovat na některé z odolnějších kočiček. Až si trošku zvykne, tak kočiny nahnat domů všechny a zvykat je být s ním v kontaktu. Pokud jsou již na jiné psy zvyklé, tak by to neměl být problém.

Mě se hodně osvědčilo dávat zároveň kočinám a chťanovi společeně pamlsky a krmení - Derry samozřejmě s košíkem. Měl by je tak začít vnímat jako členy smečky, ne jako cizí kořist. Samozřejmě na ně přitom hodně mluvit, klidným hlasem, jakože je vše normální a nic zvláštního se neděje.

Dokud nebude Derry na kočiny zvyklý, tak bych ho zatím nepouštěla na volno tam, kde s nimi může přijít do kontaktu.
Soňa,Vašek, retrívřice Aisha a grey Dash
Soňa

Příspěvekod Martina.vac v 29 bře 2012 11:10

Taky bych ho zatím nepouštěla mezi kočky na volno. On asi zatím ani neví, že kočky jsou členy domácnosti. Je u Vás jen chvilku, bude to chtít dost času a trpělivosti. Naši pejsani se přestali o kočky zajímat, až pochopili, že ve smečce jsou kocouři nad nima. Párkrát dostali od kocourů po čumáku, ode mě ještě vyhubováno, ale zabralo to. Teď kocourovi uhnou z cesty nebo si jich vůbec nevšímají. A obzvlášť Sonny, ta je teda chtěla okamžitě ulovit a zneškodnit. Teď jim dokonce čistí uši a olizuje je. Kocouři vždycky vytřeštěně zírají :shock:
Přeju hodně trpělivosti. Vyplatí se to.
Martina, Radek, Zuzana a Filip, Frank a Sonny, kocouři Merlin, Black a Chris, činčilák Viki, chameleón Hugo a agamy Agáta a Světlana
Martina.vac

Příspěvekod Zuzík v 29 bře 2012 19:29

Malá rada ohledně kočiček. Mám doma vyhlášeného zabijáka koček a doma žije se 4. Nám to trvalo 14 dnů, než pochopil. Vždy měl ale košík a dělala jsem to tak, že jsem dala číču na skříň (oni tam ale byli raději sami, aby na ně nemohl :-) ) a chodila jsem kolem s náhubkem a na vodítku a kočičku vždy hladila a laskala a jemu jsem říkala moje kočička. Pak když ležel na pelechu, tak jsem vzala kočičku a hladila jsem ji a pořád říkala moje kočička. Toto jsem dělala často jak jen to šlo a po celých těch 14 dnech měl košík a podařilo se. Kdyžtak koukněte do Tommyho (Tommy a Amin) topíčku, na začátku jsem to hodně popisovala a řešila.
A ještě, jak jste psala, že na váš i štěkl, pokud to nebyla jen výzva ke hře, tak bych mu okamžitě vynadala a hned bych mu ukázala, že já tu jsem šéfem.
Přeju moc krásné dny a ono to určitě půjde, chce to jen čas a hodně trpělivosti a nedat se. Držím palečky
Zuzka, Luďěk, dětičky Ben a Anička, číči Zrzek, Sisa, Minie a Buclík a zlatíčko Tommy s bláznivým Aminem + sem tam nějaké to psisko navíc
Zuzík

Příspěvekod Dona v 29 bře 2012 19:47

Jo, tak všichni to už napsali.... (ač my jsme toto neřešili).... moc spěcháte! V košíku může chodit třeba měsíc (nelitujte ho, oni jsou na to zvyklí) a startovat po kočkách nesmí, všude tak, kde má příležitost potkat se s kočkou a tudíž startovat, musí mít vodítko, aby jste ho mohla korigovat...

Všude to nakonec zvládli, nesmíte to ale uspěchat, aby nedošlo k neštěstí, za které by nemohl Derry, ale vy..
Přejeme hodně sil, odměna vás nemine.
Dona

Další

Zpět na Adoptovaní