Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

SYD (Derry) - greyhound

Zde se dozvíte vše o adoptovaných pejscích v ČR. Zadejte profil svého pejska.

Re: Derry - greyhound

Příspěvekod Stříberka v 29 bře 2012 22:45

Dobrý večer,
díky za cenné rady. Je to problém, se kterým jsme s dcerou vůbec nepočítaly. Syd (Derry) měl být totiž podle info z Anglie s kočkami kamarád. Moc děkuji Verdě ze její zájem, rady a za přeložený leták.
Syd je jinak takový plachý pejsek (pokud nejde o kočky, to najednou bdělost na 100%), přes den se nejradši povaluje. Je sranda pozorovat jeho polohy, leží na zádech, přední packy opřené o zeď a zadní mu trčí jak větvičky :)) Nebo oblíbená poloha na boku a packami nataženými před sebe.
Můj starší pejsek se vždycky hlasitě raduje, když jdeme ven, lítá jak blázen a šťeká. No a Syd se jím nechává inspirovat. Sice ještě neštěká, ale vyskakuje a točí se na místě a konečně taky - mává ocáskem :))
Byli jsme spolu na sletišti, což je sportovní areál v Kladně, kde je mimo jiné běžecká dráha a on se zastavoval a díval se na ni, běhaly tam holky a pejsek zíral... asi si vzpomněl na svou kariéru.
Ještě popíšu příhodu z druhého dne jeho pobytu doma. Dcera si ho vzala ke kamarádovi a staršího psa nechala doma. Když se vrátila, Átmánek Sydovi olízal čenich. To mě fakd dostalo, jak se rychle spřátelil.
JInak se u něj projevila intenzivní chuť na ibišek, pěkně ho ožvýkal :)) a taky se v něm probouzí asi norník, protože vytváří solidní krátery. Možná nasává ze vzduchu kladenskou hornickou minulost :))
Stříberka

Příspěvekod Soňa v 30 bře 2012 07:59

To doporučení ke kočičkám je vždy spíše orientační, protože většina psů s nimi nepřišla nikdy do styku. Znamená to spíše, že nebude mít problém si na ně zvyknout, ale je potřeba na tom zapracovat. :113:

Náš Dash je milovník kočiček, ale také si na ně zvykal cca 3 dny, kdy s nimi byl v neustálém kontaktu, aby si i ony zvykly na něj. Dnes je také prohání po zahradě, ale je to oboustranná hra, nikdy by jim neublížil.

Kočička je přeci jen velmi zajímavá, protože před nimi utíká a mohou ji honit.

Trénujte a uvidíte, že si určitě brzy na sebe zvyknou :54:
Soňa,Vašek, retrívřice Aisha a grey Dash
Soňa

Příspěvekod stepastemberk v 31 bře 2012 07:48

S kočkami je to jednoduché,Freddie pokud byl u Veroniky,která má kočky neměl s nimi problém.Zřejmě je zasmečkoval a vnímal jako součást smečky,ale když odešel k nám kde je jenom s dalším psem vypustil je a pokud na ně narazí venku nic ho nezastaví a okamžitě ji zabije :o rychle,efektivně a v tichosti.Jednou ji vyslídil při běhání na volno na zahradě to jsem ho dořval,že ji na dvakrát pustil a přežila.Podruhé ji při venčení večer chytil přestože byl na vodítku a během pár vteřin zabil.Znovu na zahradě ani jsem ho neslyšel jen přinesl kočku,zabil jí běhěm chvilky než jsem zavřel bránu.Tak pozor,myslím že je to učili,asi aby je naučili běhat na dráze za živým zvířetem to jistě jde snadněji a určitě je to baví.Venčím večer zásadně s náhubkem,on totiž večerní venčení pojal jako lov na kočky už asi chápe,že ho nepochválím a trvám na tom aby si jich nevšímal,ale svaly v něm hrají......
Frockin Berry
stepastemberk

Příspěvekod Blanka.Mull v 31 bře 2012 08:33

No teda Freddie ty si ale vrahoun,jsem zvědavá jak budu reagovat já až mi to Rhyna jednou předvede.Ale v lese kde budem bydlet,mi toho asi přinese víc.Máme les i v oploceném pozemku.Běžně tam běhaj kočky,zajíci i nějaká ta srnka a dokonce i kaňour tam už byl,ale toho asi Rhyna nepřinese.
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod stepastemberk v 31 bře 2012 08:40

{5;35} vyhraďte si kousek jako hřbitov pro ty chudáky.Já projdu kolem pár domů a jsem na louce dál je jen les a pole,běžně nás okukují zající,srnky v 16hod. odpoledne zvěř nemá strach a Fred neví co by dříve,nejhorší je že vidí dobře i v šeru nebo skoro ve tmě a pořád je jak pružina :D jen vystřelit.
Frockin Berry
stepastemberk

Příspěvekod Blanka.Mull v 31 bře 2012 11:46

Joo na hřbitov je tam místa dost,kočka půjde do hrobečku a srnka do trouby.........Nebo obráceně ???????Už tam spinká miminko rotvalera,měli jsme ho 24 hodin a umřel,měl parvovirozu.I moji pejskové tam budou jednou spinkat.Nad makovičkama jim budou šumět lesy a každý den budou poslouchat zpěv všech ptáků co vůbec existujou,tam jich je a v noci jim tam budou houkat sovy.
No a něco veselejšího,ted je budou všechny prohánět a celý den se můžou válet v mechu pod dubama a smrkama.Kolem plotu jezdí mládež na koních,je tam krásně,pro ně ráj.
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod Verda v 01 dub 2012 09:39

Jak jde Derrymu trénink?
Verda

Příspěvekod Verda v 02 dub 2012 09:41

Tak Derry dělá malé pokroky :)
"no není to žádná sláva. Syd není jedlík - spíš se ve všem dloube a zatím jsem nenašla žádné jídlo, po kterém by zatoužil. Dnes vyzkouším syrové maso. On moc nejí. Dávala jsem mu třeba plátek šunkového salámu a on se ho snažil nosem zahrabat do spacáku.
Na víkend jsem jela na jeden den do Brna. Odjela jsem v sobotu a vrátila se včera večer. Rozárka taky nebyla doma a tak hlídala moje máma a ta kočky za celou dobu nespatřila. Přišly, až když jsem přišla já. Pustila jsem je domů. když byl Syd v síni. Doma je pozoruje, ale nedovolí si na ně vystartovat, protože už začíná chápat, že jsem proti. A ony se stejně radši drží z jeho dohledu.
V noci se stalo, že jsem slyšela ze síně štěkot. Myslela jsem, že se nepohodli s átmanem, který na něho začal silně žárlit a Átmana jsem vyšoupla na dvorek. Ráno jsem zjistila, že nad schodištěm na patře spala Zuzka a až v práci mi došlo, že zřejmě Syd štěkal na ní...
Takže bojujeme dál. Ale nevzdám to. Musí to pochopit."
Verda

Příspěvekod Stříberka v 04 dub 2012 12:28

Stepastemberk - no to je teda zabiják. Kéž by mě nikdy Syd nepřipravil takovéhle překvápko. To bych asi nesla těžko, protože kočky s dcerou milujeme. Ale tak nějak tuším, že něco podobného za lubem měl Syd na dnešek v noci. Chtěl spát venku a tak jsem ho nechala, mají tam s Átmánkem dvě matrace s dekou, takže pohodlí. Ale jak tak ležím posteli, myslím na kočky, jak jsou zvyklé na Átmana, jak se v noci blíží s myšlenkou vyskočit si na okno a jak je Syd lapne! A tak jsem se rozmyslela a jdu pro něj, že ho vezmu domů a jak jsem otevřela dveře, tak vidím, že kocour zdrhá za zeď a Syd za ním... Doma je už ale nechává na pokoji.
Ale syrovým masem, jak jsem zjistila, nepohrdne. Když zařvu "nesmíš", tak dá uši dozadu a koukne jinam. Ale dost neochotně.
S jídlem mě zlobí, je docela mlsný a tak mu zkouším vyvařovat. Co nesní on, dojí po něm Átmánek. Rychle si na sebe zvykli a jsou přátelé. Jinak je Syd velký miláček, nikdy jsem nepoznala milejšího psa, než je on.
Stříberka

Příspěvekod Stříberka v 04 dub 2012 12:40

Ještě příhoda. Včera jsme byli na procházce v lese a vzali jsme to k vodnímu parku Čabárna a pak zase oklikou do lesa a domů. Do cesty se nám připletl úzký potůček. Syd přeskočí kdejaký rigol bez problémů, ale potok ne. Tam teče voda. Zapřel se a nešlo s ním hnout. Přeskočil až po dlohém přemlouvání, vlastně jsem ho přetáhla za obojek :)) Podobná příhoda se mi stala na jednom veřejném schodišti. Takové ty schody, které tvoří prkna, bez zadní stěny, že je vidět skrz. Vyběhl na druhý schod, zůstal koukat do mezery mezi prkny a ztuhl. Pomohli mě s ním až dva kluci, tlačili ho zezadu, já táhla zepředu :-D Byl tak ztuhlý, že nešel ani pobrat do náruče :-))
Je krásný a budí pozornost všude, kam přijde. Už moc lidí se mě zeptalo: "To je ten zachráněný chrt z Anglie?" Obdivují ho. I Átmánka, jak svorně ťapou vedle sebe :-))
Stříberka

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní