Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

"cvičák"- chodíte, trénujete poslušnost?

Našli jste pejska, nebo se váš zaběhl, či byl ukraden? Pomoc tohoto fóra pro všechny chrty. Podívejte se: http://www.youtube.com/watch?v=Spc_VksyCtQ

"cvičák"- chodíte, trénujete poslušnost?

Příspěvekod tereyska v 07 úno 2009 20:17

Chodíte na "cvičák" nebo chodili, jaké máte zkušenosti, kde dobré a kde naopak? jak douho chodíte.. a jak jste spokojeni? nebo to nepovažujete za důležité?
tereyska

Re: "cvičák" ..chodíte, trénujete poslušnost?

Příspěvekod tereyska v 07 úno 2009 20:18

Jak již zmínila dole Luca o http://www.helppes.cz , na webu jsem našla info i o dalších kurzech :Společnské chování a Agility, skupina je po 6-7 psech, 900kč/6 lekcí, 1800/12lekcí , cca 1hod./lekce. Výtěžek jde na dobrou věc,více na jejich webu. Výcvikové centrum:Roh Plzeňské a Zahradníčkovy ulice, zastávka "Hotel Golf" - tram 7,9,10 (30, 39). Máme v plánu se tam jet podívat příští týden a zařadit se do výcviku. Mluvila jsem s paní Brožovou a ptala se mě co vlastně od psa očekávám atd., upozornila mě, že jejich přístup není toho typu hodinu řvát na psa, trhat s vodítkem pořád chodit dokola u nohy vlevo vpravo. To určitě není všude..vím. Jsme tam zvědavý :) tak napíšeme jak jsem pochodili a jaké to tam bylo..
tereyska

Příspěvekod tereyska v 13 úno 2009 13:02

.. tak my jsem právě včera absolvovali pnaši první návštěvu na cvičáku u Helppes a měli jsem náramné přivítání, paní cvičitelka jich měla jednu dobu taky pár a běhávali pořádně. Tak, že hned mazlení :) proběhlo a pak už cvičení. Musím říci, že Blacky je fakt šikovný a šlo mu řekla bych nejlépe ;) , dokonce nám na něm i paní cvičitelka ukazovla jeden cvik s otočkou .. ukažte půjčte mi ho on je takový schopný :D . Jen tedy panička měla trochu problém se zorientovat s otočkama směru u nohy a přehazování vodítka :lol: , našstěstí jsem v tom nebyla sama a u jdné otočky jsem se všichni paničci ocitli na jiné straně :lol: , no chudáci pesani si asi říkli ti jsou úplně blbý :lol: :lol: . byla nám fajn až na tu zimu ještě včera.. tak zase příště napíšeme ;)
tereyska

Příspěvekod Martina v 14 úno 2009 13:28

My jsme chodili se Stellou na cvičák na Praze 4 Jižní Město u Milíčovského lesa. Stellinka získala osvědčení o absolvování, všechny ty otočky, překážky a jiné povely zvládla (já taky, ty čáry s vodítkem se mi teď hodí když venčím víc psů najednou), jenom "lehni" se jí nechtělo, ale pro nás byla nejdůležitější socializace se spoustou různých - malých i velkých psů a přivolání. Na začátku se bála, byla zrovna po špatné zkušenosti se psy, kteří ji vyhnali z lesoparku a ona se ztratila, ale potom jí to začalo i bavit. Šikovná a vnímavá je až moc, jenom má svou hlavičku, to všichni určitě znáte. :P
Sherlock má určitě nějaké zkušenosti s výcvikem asi od trenéra, pouštím ho denně chvíli na volno a on poslechne okamžitě když zavolám. Na tom "sedni" moc nebazíruju, ale umí to oba, když zrovna chcou. :lol:
Martina

Příspěvekod tereyska v 06 bře 2009 19:32

mno nebylo zrovna dobré počasí takjsem teď na cvičáku nebyli, ale trénujeme tak průběžně poslušnost - ona společenské chování :lol: , jak se tomu říká. A muím Blackyho pochválit, že je fakt šikula můj ;) . už jsme se zase proběhli na volno na Vinohradech po práci v parku i s ostními a Blacky poslouchal. Vždy ho pesani baví chvíli a pak na mě začne koukat jako že "pojď mamino už" :lol: , to byjste museli vidět . Přišla jsem na to, že sousedovic kočky ok, máme natrénováné, ale ty ostaní nee že, tak už se pokusil dát si sprint v parku, ale marně kočička byla rychlejší, tak jsem mu vyčinila, že tedy to je jak s těma sousedovic, taky nesmí. Od té doby co umí sedni snaží se všude machrovat :lol: dokonce si lehá. Když trénujeme nebo jsem venku na volno a nějaký paníček chválí svého psa Blacky přiběhhne sedne si k němu kouká a čeká :lol: . No borec. Nedělá to ale pořád jen někdy se mu to stane a je z toho nadšen sám. Vůbec netáhá na vodítku a trénujeme aby si hlídal vzdálenost ode mě, tedy mě spíš.. když je na volno na flexině po pár metrech přivolat a odměnit. Když mu vidím na očích "nezbedu".. nemá svůj den nepouštím ho. Má zvláštní výraz a vím, že by nesposlechl - takový pohled do nikam do dálky. Znáte to že Marti? .. ten pohled, jednou jsem se o tom bavily ve Vysočanech ..
tereyska

Příspěvekod Martina v 07 bře 2009 23:50

Jo, přesně vím, o čem mluvíte. Já je teď pouštím v lesoparku každý den ráno na volno. Někdy se stane, že oba zmizí i na deset minut. Teď už jsem klidnější, protože věřím, že se vrátí. Musím zůstat na tom stejném místě, kde mě viděli naposled, to je důležité. Pískám a volám, obyčejně první přiběhne Sheriček a směje se na celé kolo, hupsá vysoko a přijde se pomazlit. Musím ho vyfotit, aby všichni, kdo ho znali zbědovaného a smutného, viděli, jaký je to teď veselý chlapík. Stellu obvykle v lese zdrží nějaký ten "smrad" co musí prozkoumat nebo sníst. Většinou ale běhají spolu jako dva koníčci. Taky Sheri už nebere do tlamy ty malé pejsky, už pochopil, že pejskové jsou různí a všichni můžou být kamarádi. :P Ani nepotřeboval cvičák. Jen bych byla radši, kdyby neběhali ode mě tak daleko a vraceli se dřív.
Martina

Příspěvekod tereyska v 09 bře 2009 19:58

mno na to by byl možná dobrý ten cvičák, aby se vám vraceli dřív a nebyli tak daleko od Vás. Je fajn že Sheriček povolil a dal se na kamarádění s jinými pesany .. tedy těmi menšími, super :)
zdravíme :)
tereyska

Re: "cvičák"- chodíte, trénujete poslušnost?

Příspěvekod Jana.Vok v 16 dub 2009 15:35

Mate nekdo zkusenost s tim, ze pokud date svymu mazlikovi povel, radeji zmizi? My treba musime pri privolani na Willieka hodne pratelsky, aby si pribeh pohrat nebo pro odmenu, protoze kdyz uciti, ze je to prikaz (i mirne durazny), "bere roha". Asi to ma spojene s trestanim v mladi :( Da se s tim neco delat? Musi to byt sranda se na me divat, kdyz takhle privolavam takovyho kone :) (Btw. udelej hacinky jsme se jeste nenaucili :lol: )
Jana.Vok

Příspěvekod Magda v 16 dub 2009 15:49

Jani, Abbey reaguje stejně, na vše musíme přátelsky, ale takový Badger, ten zvládá i odložení, a to se ani Vilda neopičí po Majle? No a hlavně my Abbey nepouštíme, protože na volno je hluchá :lol: Ale je tu pár chrtařů co mají pesany zmáknutý, určitě napíšou jak na to. Vilda je docela flegmouš, tak by mu možná nějaká nenásilná výchova na cvičišti prospěla.
Magda

Příspěvekod mildner v 16 dub 2009 19:31

Ahoj všichni, si dovolím vmísit se do diskuze, na cvičák jsem chodila pravidelně 2 x týdně se svojí whippetkou Izou a to asi 3 měsíce.
Za plotem to byl zlatý pejsek, všechny povely uměla, dělala co má.... tedy za plotem cvičiště.....
Asi bych to shrnula.....ví co,který povel znamená, vědí to všichni ve smečce, jooo ovšem, jsou to chrti a povely budou dělat, kdy jim se zachce :lol: , tedy a když vidí králíčka, tak se maminka může uřvat a pokud najdu žvanec, tak na fuj ho rychle spolknu :lol:

Bylo úžasné, že k whippetce měli na cvičáku zvláštní pravidla, tak třeba, když byla zima a všichni si měli sednou, tak ona mohla stát......

U nás funguje, že za kokina cokoliv maminko :lol:
Připojuji jedno foto, Izinka rok 2007 zima cvičák, obleček od Puppia a holý záda :lol: (no co no, když tenkrát nic nebylo :-)))))
Iza, Brája, Milla a Elinka http://www.izis.webgarden.cz
mildner

Další

Zpět na Pomoc pro všechny