Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Nutrie Vlasta k adopci

Našli jste pejska, nebo se váš zaběhl, či byl ukraden? Pomoc tohoto fóra pro všechny chrty. Podívejte se: http://www.youtube.com/watch?v=Spc_VksyCtQ

Nutrie Vlasta k adopci

Příspěvekod Soňa v 25 říj 2011 16:23

Je velká asi jako kočka. Žere starý chleba, jablka, mrkev. Jmenuje se Vlasta a přišla na terasu jednoho rodinného domku pro pomoc. Byla nemocná, ale po odléčení ATB už rejdí v přepravce s vodou, žužlí si v ní mrkev a je to na dobré cestě, ovšem je starší, takže by asi v přírodě neměla moc šancí, aspoň zatím ne. Nachází se v útulku Děčín, pokud by měl někdo zájem o netradičního mazla.

d6-1319301047.jpg
d6-1319301047.jpg (125.95 KiB) Zobrazeno 4028 krát
Soňa,Vašek, retrívřice Aisha a grey Dash
Soňa

Re: Nutrie Vlasta k adopci

Příspěvekod catchie v 25 říj 2011 20:27

Prdelka... Hlavne ze nasla pomoc lidi! Zkusim se zeptat rodinky, byli moc smutni, kdyz jsme pustili do volne prirody odchovane veverky...
Štěně Nery a Felíska galgo Alfredo, galga Marisol a kobylka ČT Amanda; tzv. "víkendoví psíci" český teriér Taxis, kříženec Charlie; z lidské smečky: já (Katka) a partner Mirek :)
catchie

Příspěvekod P. Doubková v 26 říj 2011 17:55

Pokud by se nedařilo nutrii udat, mohla bych zkusit zavolat panu Moulisovi ze záchranné stanice v Rokycanech, tam by se měla dobře. Už jsme několi zvířátek různě zraněných předávali. Klidně mi napište sz. Pavla
P. Doubková

Příspěvekod Dona v 26 říj 2011 19:55

Obávám se, že pan Moulis, stejně jako ostatní záchranné stanice má zvířat až nad hlavu. Sice je podzim a už nejsou mláďata, ale přijdou ježci a poražené srny a zajíci od silnic... navíc zrovna jeho stanice je z těch menších a podmínky pro vodní havěť tam tak nejsou úplně ideální... Jinak je to samozřejmě moc šikovný a pro věc zapálený ochranář. ""5-() (jsem mu dělala v centrále Českého svazu ochránců přírody koordinátorku)
Jinak Děčínsko patří pod patronát Záchranné stanice Falco Litoměřice, ale i tam paní Tomšovská neví, kde jí hlava stojí....ani nevíte,jak moc tyhle stanice potřebují peníze na svou existenci, ti lidé zvířatům věnují veškerý svůj čas téměř za nic. ((x:)
Dona

Příspěvekod P. Doubková v 27 říj 2011 06:25

Dono, já vím. Mám s panem Moulisem ty nejlepší zkušenosti a samozřejmě bych to s ním nejdříve probrala. Nabízela jsem to jako možnost, když jiná lepší nebude. P.
P. Doubková

Příspěvekod Veronika Křimská v 28 říj 2011 11:32

Zdeni, prosím tě, nemáš na nějaké takové stanice odkazy? Omrkla bych, co např. potřebují :-) Děkuji :-)
Veronika Křimská

Příspěvekod Dona v 28 říj 2011 19:55

Verčo, celorepubliková síť záchranných stanic je na http://www.zvirevnouzi.cz/
Vím o každé z nich, jezdila jsem k nim, komunikovala s nimi....
Největší problém je v tom, že stát na financování stanic moc nechce slyšet. Poníze jim jdou z velkého grantu, který je rok co rok menší a menší a musí se o něj stále více bojovat. Jinak jsou stanice financovány z menších grantů a dotací krají, případně obcí, hodně pomáhá sbírka Zvíře v nouze (SMS ve tvaru DMS ZVIREVNOUZE na číslo 87777 (to je na obecné konto stanic, kde se částka pak dělí podle počtu přijatých zvířat a velikosti území, nebo DMS ZVIREVNOUZI a název stanice, teď jde i roční DMS ROK ZVIREVNOUZI na to samé číslo a částka 30 Kč se odečítá každý měsíc).
Ručím za to, že ty peníze nevyletí komínem. Z grantů totiž stanice mohou platit např. krmení, veterináře, ale ti lidé mají 24hodinovou pohotovost, mnohdy opustili svá civilní zaměstnání a hledají alternativy, jak se existenčně zajistit jinde - dělají osvětu ve školách, zakládájí ekocentra... aby mohli jako stanice vůbec fungovat.
Dona

Příspěvekod Dona v 28 říj 2011 20:01

Jinak mají i číslo účtu.....a při návštěvě určitě uvítají to, co můžeš posbírat s Nelinkou na procházce (kaštany, žaludy, šípky..) ale pokud chceš pomoct jinak, je lepší zavolat konkrétní stanici (nejvíc ze všeho jim stejně chybí ty peníze). A pro váš konec je tam Jana Tomšovská v Litoměřicích - moc obětavá ženská, která těm zvířatům ten život obětovala úplně celý. Kraj na ní většinou s grantama kašle, přitom ti lidé ze stanic jezdí denně do terénu - z grantů si ale nemůžou koupit nebo opravit auta, telefonují s lidmi a řeší výjezdy několik desítek kilometrů daleko, ve dne v noci.
Dona

Příspěvekod Veronika Křimská v 28 říj 2011 23:03

Zdeni, děkuju za odkaz a vyčerpávající info :-) Šípek tu čéče má náš soused, co tu nebydlí a říkal nám, ať si na zahradě vezmeme cokoliv bude potřeba nebo ať ufiknem, co bude potřeba :-D Tak přemýšlím, že bych mu ho odrbala, muhehe :-)
Veronika Křimská

Příspěvekod Soňa v 23 lis 2011 12:36

Tak Vlastička je stále v nabídce. Myslím, že je o ni v Děčíně postaráno, ale v rámci možností.

Jinak je nenáročná, žere mrkev, starý chleba, jablka. Vzhledem k věku není vhodná k vypuštění do volné přírody, zasloužila by si v klidu dožít u někoho, kdo by ocenil nenáročnou, krásnou společnici.

Vzala bych si jí sama, ale manžel už by mě pravděpodobně vystěhoval :twisted:

Tak jestli nevíte o někom kdo bydlí v domečku a měl by trochu místa pro tuhle starší dámu. :54:
Soňa,Vašek, retrívřice Aisha a grey Dash
Soňa

Zpět na Pomoc pro všechny