Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

pejsci a Silvestr

O problémech a potížích - ne zdravotních...

Re: pejsci a Silvestr

Příspěvekod wild owl v 01 led 2012 15:12

Moje smečka a já to také neřešíme. O půlnoci jsme šli ven, část psů vyběhla s námi a část se zastavila mezi dveřmi. Psi se vyvenčili, chvíli někteří koukali, co se to děje a pak si šli zase normálně lehnout. A mezi tím jsme si s Alešem vypustili 4 rachejtle a 4 římské svíce. Je pravda, že další rachejtle byly na všechny strany, ale dál od nás. Také petardy tu nikdo neodpaluje.
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Monika v 01 led 2012 15:20

a ještě trochu vzpomínek.... když jsem měla ještě malou Tobiše... psychicky labilní maltézáček, k nám přišel jako 2,5letý , váha 1.20kg a totální psycho... nikdy jsem ho nelitovala , nikdy jsem ho nebrala do náruče pokud mu nehrozilo nebezpečí... nedal se přivázat na vodítko a nikdy jsem ho tím netraumatizovala... naučil se akceptovat obojek...
Při petardách se bál , ale vyvenčil se i hodinu před silvestrem a byl z něho pes zápatní(držel se při procházce těsně za mýma patama... doma se bál , ale nikdo si ho nevšímal a nikdo ho neřešil, mohl si jít po bytě kam chtěl,mohl si dělat co chce ...to byl první silvestr u nás... druhý rok nic neřešil... sem tam sebou škubnul, když byla rána hlučná, ale to bylo všechno...
všichni moji psy chodili venčit mezi paneláky o silvestru ve 23hod... jak jsou zvyklí, vždycky to bylo bez problémů, protože oni byli naučení koukat na to co dělám já... pokud jsem byla v klidu já , tak pro ně to bylo znamení, že se nic neděje...
Monika

Příspěvekod Jana v 01 led 2012 15:38

Jak to tady čtu tak jen tiše závidím těm co nemají problémy s petardama a dělobuchama. No my jsme taky 3 roky problém neměli. Ale až jednou šli chlapi večer domů z vycházky , tak na ně nějaký parchanti(až kolem nich přešli) hodili dělobuchy!!! A od té doby což je už 6 let máme holt problém. A musím říct,že tady ty hnusani házej takový dělobuchy,že se nám třepe barák a skla v oknech. Jo je to zážitek a jsem ráda,že další hrůza bude až za rok. :18:
Agir a Keliška a Jana ze Dvorů
Jana

Příspěvekod Monika v 01 led 2012 15:51

Jani , bohužel lidí kteří hazí delobuchy i ke psum je porad hodne... jsou to idioti, kterým nemá smysl ani nic říkat... pokud jsou to parchanti , tak jednou vyrostou a pak jim nekdo udelá to samé, a třeba hodí petardu ke kočárku... a taková budou nejvíc řvát... ale pokud lidi sami se sebou neco neudelají lepsi to nebude...

Mě takhle hodili petardu za slepého kokřika... adoptovala jsem si ho jako 9ti leteho, slepeho... kdyz mu bylo 13 hodili mi za nej petardu asi 1m od něj, byl navolno čmuchal si, já cinkala klíčema, aby přesně věděl kde jsem a on se strašně lekl a hned letěl ke mě... já jsem ho jen poplácala po hřbetě a aniž by sem ho uvazovala na vodítko , řekla jsem jen tak pojď deme venčí... chvíli se poklepával a držel se u mě a pak si šel v klidu čmuchat dál...
Myslím , že v tu chvili stačil i jedinej špatnej pohyb a bylo to v prdeli... ale já to vzala tak jak jsem to cítila... ani jsem těm parchantům nenadávala... a šla jsem v klidu dál... pes i když se lekl strašně, tak se přesto petard nebál...

Byl na mě teda hodně fixovanej a věřil mi... musel mi věřit aby mohl běhat navolno... já jsem mu dělala oči a upozorňovala ho na překážky...i do lesa jsme chodili... a já vypadala jako poblázněná klíčnice, neb jsem pořád cinkala a cinkala... on přesně věděl kde se nacházím a měl bezchybné přivolání... byl to úžasnej stařík, kterej s nami žil 6,5roku... a to mu vet dal max. 2 roky , jak na tom byl bídně...
Monika

Příspěvekod Morganka v 01 led 2012 22:04

To je úžasnej příběh Moniko ""9-()
Morganka

Příspěvekod Jana v 03 led 2012 08:03

Moc pěkný Moniko a díky žes nám tady o něm řekla :8:
Jana

Příspěvekod František Bradna v 25 led 2016 14:09

Přátelé,
máme podobné problémy od vánoc 2014, co asi 5 m od Miušky a nemohu to říci jemněji, nějaký debil bouchl dělobuch. Letošní, resp. loňské silvestrovské běsnění jsme přežili s Diazepamem 20 mg lépe než bez něj, ale pozor, Mia má 32 kg. Za náš základní problém nepovažuji ohňostroj, ale petardy, někdy o síle ohlušujícího granátu, odpalované bez výstrahy a to v době od Mikuláše do vyčerpání munice, tj. kolem 10. ledna. To mně přimělo stvořit nějakou osvětu. Při psaní příspěvku do jilemnického Zpravodaje na téma "Zábavní pyrotechnika a psi" jsem si uvědomil, že psychické procesy psa při konfrontaci se zábavní pyrotechnikou mně nejsou zcela jasné a vzpomněl jsem si, že kolegyně MVDr. Hana Žertová je zvířecím psychiatrem a zapátral na internetu jejím jménem. Na jejím webu www.hanazertova.cz jsem objevil potřebná vysvětlení o tom, jak úlek přechází opakováním ve strach a úzkost a dalším opoakováním ve fóbii. Autorka nejen přehledně popisuje klinické projevy psa, přináší preventivní rady, které sice známe, ale také přehled léčivých přípravků a jejich účinků a základní informace o audioterapii (CD: www.dokonalalaska.cz). Přeji vám v prevenci a případně v tréninku na Silvestra mnoho úspěchů. Na účinnost osvěty moc nevěřím, na ohleduplnost spoluobčanů, zejména dětí a mládeže, také ne, tak zkusím trénovat. Pokud nenastane taková bezpečnostní situace, že veškerá zábavní pyrotechnika bude podobně jako v Holandsku zakázána.
František Bradna
František Bradna

Příspěvekod Jana v 29 led 2016 07:36

Ahoj lidi, tak u nás jsme se konečně přestali bát dělobuchů a petard a různých prásknutí a bouchnutí - je to asi jen jedna z mála výhod kdy pes přestane slyšet. Náš Agir už dobrý rok neslyší(no je to už děděk měl už 13 roků) a tohle je fakt výhoda. Ne že bych byla ráda,že se s ním musím domlouvat téměř posunkovou řečí,ale už aspoň má klid a já nejsu na nervy z každé rány.
Takže má chlapec klídek, ale zase musí být na vodítku při více příležitostech než dřív. Ono dohnat psa,kterej ucejtil stopu háravky a maže o sto šest to je fakt o mrtvicu. Takže zase to má jiné nevýhody,ale aspoň už se netřepe při bouchnutí dveří nebo spadnutí lopaty v garáži.
U Suníka - grey u Romana používají jak ty homeopatika tak to CD s hudbou, no nevím letos tady silvestra prochodil, trošku víc dýchal, ale zvládli jsme to. Takže tady byli tři psiska včetně naší Kelišky a té rány zatím nevadí.
Nejradši ,aby se to všechno zakázalo,ale toho se nedožijeme. Jeden čas jsme se pokoušeli o zákaz v Třebíči,ale zbytečně. I když by se dal použít zákon o týrání zvířat,ale když není vůle a nějaké pochopení a vstřícnost je vše zbytečné. Bylo to tam hrozné, to teď tady na vesnici je to fakt lepší.
Takže Vám všem držím palce a přeju pevné nervy a našim kamarádům čtyřnohým- vydržte a přežijte!!!!

Jinak všem v dalším roce jen hodně zdraví a spokojenosti a co nejvíce pejskům nový domov. Díky všem a mějte se super!!! {5;19}
Jana

Příspěvekod L + L v 29 led 2016 15:39

Já vím, že je to hrozně nepříjemné a pro pejsky stresující, ale buďme také trochu tolerantní a ten jeden den hold to vydržíme.
Ale jestli někdo bouchne dřív nebo později, tak ho zboulujeme :-)
/4§:)
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Předchozí

Zpět na Problémy a potíže