Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Pes a miminko - bezpečnost, hygiena

O problémech a potížích - ne zdravotních...

Re: Pes a miminko - bezpečnost, hygiena

Příspěvekod Marzita v 10 led 2011 08:13

Tak všechny naše děti vyrůstaly od narození s pejsky a s naší kočkou, letos bude kočce 14 let. Když jsem čekala první dítě, pořídili jsme si štěně Mopsíka, našeho Oskara a když se Lucka narodila, občas jsem ho přistihla, jak si tajně vlezl k ní do dětské postýlky a tam spal, to byla opravdu ještě malé miminko. Když se narodil syn a byli mu asi dva roky, pořídili jsme si adopťáka Tomíka. To bylo moc fajn, hlavně Lucka si ho hrozně zamilovala a pořád si ho tahala do postele :) Když syn Matyáš začal chodit do školky, byl často nemocný, rýma, kašel a paní doktorka nám řekla, že by to mohla být alergie a poslala nás na vyšetření. Sestra se nás v ordinaci ještě zeptala, jestli máme doma nějaké zvíře. Přiznala jsem kočku a jednoho psa. Na to ale začala kroutit hlavou a dost rázně se mě zeptala, proč si přizujeme psa, když máme děti ???? Pochopila jsem, že nemá cenu jí to vysvětlovat....... Takže zvířátkama už se u žádného doktora nechlubím.... No a když se narodilo třetí mimčo, naše Magda, teď jí je přes rok a půl, pořídili jsme si nedávno Barzojí mimčo. Magda už je takové psí dítě :lol: Když byla menší, kradla psům z misky granule a dávala je do pusy a poslední dobou, to už někdy šílím, jí přistihnu, jak si myje obličej v psí misce z vodou. Většinou si umyje i vlasy :shock: Jinak se ale opravdu myjeme ve vaně ;) Kdyby to někdo viděl, pošle na nás normálně sociálku.
Myslím, že je důležite správně psa seznámit s novým členem rodiny a hlavně je nesmysl psa kvůli miminku někam zavírat. Tomík vzal mimčo perfektě a brzo ho přijal do naší smečky. Akorát, když ze začátku Magda začala plakat, byl to pro něj nový zvuk, tak byl v pozoru, uši nahoře a koukal, co to je.
Markéta + kočka Kačenka + italáček Irkk Irtorr
Marzita

Příspěvekod jitul v 10 led 2011 10:18

:shock: to koukám...bych nečekala, že ještě dnes budou existovat mezi lékaři názory typu "proč si pořizujete psa k dítěti" :13: nechápu, to je děs...
jitul

Příspěvekod Lex v 10 led 2011 10:39

pockej ono to jednou prijde... veterinar ti rekne: "vy si porizujete dite ke psovi? A neudela mu neco?" :lol:
Lex

Příspěvekod jitul v 10 led 2011 10:42

No však správný dotaz.... :lol:
jitul

Příspěvekod Dona v 10 led 2011 11:35

Ale ono to tak je. Já hlídám dvouletou Eli jako ostříž. Ještě nechápe co může svým jednáním způsobit - je jak štěně, který zkoumá a zkouší, jenže oproti ětěněti má lepší motoriku a víc výmyslů. Nejsou před ní v bezpečí ani psi ani mladší segra.
Dona

Příspěvekod Dona v 13 led 2011 12:27

Teď říkali v rádiu o novém výzkumu light nápojů. Já bych to do "huby" nevzala už teď :) ale v nich obsažený náhradní sladidlo aspartam zvyšuje riziko předčasného porodu (bublinkaté - kolové - asi o 27 % ale teď nevím o kolik dní...). Takže Peťo, žádný náhražky! :68:
Dona

Příspěvekod pupulu v 13 led 2011 12:35

Když půjdete na alergologii 1.dotaz je vždy na zvířata a pokud je máte hned máte diagnozu a doporučení se jich zbavit....znám to z ordinace,kdy se mi vracejí vyřízení lidé z alerga.Já jim vždy říkám,že to je stejné jako každý doktor říká zhubněte,nepijte kafe,alkohol a nekuřte...
Je to o ničem! "6"-()
pupulu

Příspěvekod Baby v 13 led 2011 12:46

Zdeni neboj, já light nápoje nepila nikdy, protože jak cítím aspartam, tak se mi zvedá kufr. Mamča je totiž diabetička a kupovala si Poděbradku light, už je to hóódně dávno, no a já se občas napila, když jsem měla žížu a nebylo nic jiného po ruce. Opravdu mi to nechutnalo a jenom když to cítím, tak je mi z toho zle. A když mi někdo dá omylem light nápoj, tak to poznám na sto honů, i když je to namíchané. Třeba jednou v hospodě mi namíchali červený s colou a dali do ní lightku-fuj, to se fakt nedalo, musela jsem to vrátit.
Ale jsi moc hodná, že mě na to upozorňuješ. JO a bublinky už vůbec nemusím, jen tu colu ve víně snesu :) a ještě sprite v bílým víně :). Jinak piju vše bez bublin, tedy kromě Lambrusca-tak a teď to vypadá, že jsem pěkný notor :24: , ale to už je opravdu vše, no vlastně ještě šampíčko ((10:)) a tím opravdu končím {5;24} . Fakt je, že teď končím s bublinkami na hodně dlouho ;)
Eliášek+Péťa+Olda, Emilka+Baby+pohodář Archie
Baby

Příspěvekod Vipetka v 13 led 2011 13:30

To mi připomnělo, před 19ti lety, když byl syn mimino, tak jsem nejdříve vozila našeho německého pinče v té síťce u kočáru - dala jsem mu tam takovou plastikovou vaničku, aby "nepropadl" a když se pak ochladilo, tak si synek vzal pejska rovnou do kočáru :lol: Ovšem to ale byl ještě takový kočár normální velikosti, že tam šlo dát i pár tašek s nákupem, psa a ještě dítě!
Vipetka

Příspěvekod Baby v 13 led 2011 13:41

Nemáte náhodou ten kočár doma? {5;24} Brala bych ho hned. Dneska to jsou takové miniatury, že přemýšlím, jak se to miminko tam může vejít.
Eliášek+Péťa+Olda, Emilka+Baby+pohodář Archie
Baby

PředchozíDalší

Zpět na Problémy a potíže