Krmiva,granule,.....aneb co je dobře a co ne??

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Re: Krmiva,granule,.....aneb co je dobře a co ne??

Příspěvekod wild owl » 17 kvě 2012 11:03

Ještě doplním, ten Record Breaker (případně 20) má hlavně Estelka, v zimě ho měla i Tíťa, protože bylo někdy obtížné, dostat ji domů (a kabátek neměla - nenechala si ho nandat), tak aby měla dost kalorií na to své pobíhání kolem plotu... Už s tím ale končím a míchám jí to s důchodcovským, začala se nějak kulatit, tak aby byla pěkná holka. :-)
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod lanzpodenco » 17 kvě 2012 20:01

Veru, ja jsme se ted taky ptala na granule jedne slecny, co v tom pracovala a rikala, ze Brit Care neni spatny, hlavne pro dospelaky. Jinak mi rikala to, co uz jsem cetla i jinde. Mas sice ruznorodou smecku,a le pokud nema jeden treba chronicke prujmy a druhy silenou nadvahu a treti neni vylozene stene, dobre granule pokryji vsechny psy. Rozdil (marketingove nam nuti krmeni primo pro civavu, retrievra..) je jen ve velikosti granulek...
Z Royal Caninu mi byl doporucena rada Energy...dobra pro velmi aktivni a hubene pejsky...dobre po nich pribiraji. Objednavka vsak nedorazila a tak jsem se dostala k Belcandu, ktera vyhovuje obema...coz je nejpohodlnejsi pro me...Urcite u nej chci par mesicu zustat a uvidim...kazdopadne holky jsou zdrave az az:D Kdo videl Nalu a jeji energii na srazu pochopi:D :D
My a psi:D
lanzpodenco

Příspěvekod Janina » 18 kvě 2012 07:08

Znali vedi, ze Daja je popelnice,takze asi jeji zkusenosti tu zde asi moc nepomohou :21: ale:
kdyz Delgusinka prijela a po par mesicich zacla mit ty svoje problemy s travenim a krvacive prujmiky, nevim proc, ale zacla jsem ji krmit Britem. Vzdy kdyz mela prujem a ja ji dala Brita, traveni se srovnalo. Dokonce, jak jsem i kdysi pisala, kdyz jsem Brit granule nechala v predsini, ukradla je, celej balik si vytahla na sedacku a udelala si samosku :113: Ted krmime Calibrou a Dajin strevni trakt se tvari velmi ale velmi spokojene :65: Takze jak rikam, Daja asi az tak skvely ukazatel neni, protoze je v tomto ohledu velmi nenarocna ale Brit ji sedl jak ...... na hrnec :24:

Jinak co se tyka stravy, tak Delgusinka dava absolutni prednost domaci varene strave. Je uuuplne jedno co, ale jakmile jsem u linky, pribehne, nakrabati celicko s otazkou: Copak bude dnes dobreho? Varim od zeleniny, pres ryzi, testoviny az po vajicka (varene vejce na tvrdo je pry nej nej lahudka) a po prujmikach ani pamatka ...

Ale jak rikam, Daja je neuveritelne nenarocna pesa :11:
PES JE JEDINÉ STVOŘENÍ NA SVĚTĚ, KTERÉ VÁS MILUJE VÍC NEŽ SEBE
POKUD V RÁJI NEJSOU PSI, POTOM CHCI PO SMRTI JÍT TAM, KAM ODEŠLI ONI.
Janina

Příspěvekod Veronika Křimská » 18 kvě 2012 07:58

Janičko, Delgušínka si užívá pozice jedináčka, já kdybych měla takhle podstrojovat, tak budu u kuchyňské linky opravdu celý den. Jednu dobu jsem smečce vařila a přiznám se, že my jsme měli studené večeře :-D Takže jsem si řekla, že toto OPRAVDU NE a začla dávat jen granule :-D
No ale já tedy začínám silně uvažovat o tom gainu. Když tak nad tím přemýšlím, mám tu dvě důchodkyně (Bettynku a Bajšu), tak ty by mohly mít ten retired a zbytek by měl něco jiného, omrkla bych nabídku.
Jdu si to najít, zkusíme to a uvidíme. Je totiž fakt, že jednu dobu, měli psi průjmy, přitom měli jen granule...možná nějaký špatný pytel? A Bary má bobky takové řidší - ne průjem, ale né tuhý. Ale ostatním se zdá vše vyhovuje... Šmarjá, to je debata =D
Veronika Křimská

Příspěvekod Veronika Křimská » 18 kvě 2012 07:59

Jinak Jani S. Royalem Energy jsem jednu dobu taky krmila, ale pak jsem přešla na normal adultku, protože jsem se bála, abych neměla masťochy =D Ale jako nepřibrali mi po tom, to spíš bylo takové to rozhodnutí coby kdyby :-D
Veronika Křimská

Příspěvekod Návštěvník » 19 kvě 2012 17:16

jj, Veru To mas pravdu, ze Dajina ma jako jedinacek uzasnou vyhodu, ze se ji takhle patlam s jidelnickem. Ale me se to vyplatilo kvuli tem jejim kloubum. Snazim se do ni dostat co nejvic prirodniho vapniku a svete div se, uz nekolik mesicu nedavame ani ten kloubni preparat Aptus a je teda fakt ze je teplo, takze to ma taky na tom svuj podil, ale uz ji ani kloubiky moc nelupaji a na veterine jsme byly jen na preockovani :69: Nicmene, kdybych sem napsala, ze Dajin nej pamlsek jsou rozmixovany jahody se slehackou, protoze banany nejak vysly z kurzu, tak si "obecenstvo" bude klepat na celo a myslet si, ze jsem uplnej magor :109: :21:
Návštěvník

Příspěvekod Romča + R + D + D » 19 kvě 2012 21:18

Já mohu doporučit granule od firmy Trainer http://www.trainerland.cz/. Nemůžu si je vynachválit. V sortimentu mají opravdu obrovský výběr a myslím, že si vybere každý. Já například krmím řadou Natural, Redík má seniorské a Devlík s Dorčou klasický Natural. Akorát vybírám dle přísad bylin a přírodních látek, které zrovna potřebuji. Granule obsahují různé antioxidanty, což je pro mě velmi důležité. K těmto dvěma granulím ještě kupuji na promíchání řadu Top Breeder, která obsahuje také velmi zajímavé suroviny.
Prdění není skoro žádné a i bobky mají vždycky pevné a hlavně malé, což je vidět, že granule obsahují opravdu malé množství odpadu a mají výbornou stravitelnost.
Romča + R + D + D

Příspěvekod jesterka » 29 zář 2013 17:58

Zdravím, chtěla bych se zeptat jaký máte názor na granulky Natural Platinum. Títě hrozně moc chutnají, složení se mi zdá krásné, ale v tomdle se opravdu moc nevyznám. Proto žádám o radu. Díky moc
Zdenka, Martin, podenčí slečna Tíťa, čistokrevný vořech Alík, důchodce kocourek Čestr a hejno rybiček
http://www.fler.cz/tita-shop
jesterka

Předchozí

Zpět na Péče o adoptované