Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Línání­

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Re: Línání­

Příspěvekod Magda v 29 pro 2010 14:06

Když přijela Abbejka měla stehna holá, nám zabral Biotin od firmy Sanal. Obrostla krásně.
Magda

Příspěvekod jitul v 29 pro 2010 14:09

Lakyn tam má taky plešku, ale není to na něm tolik vidět, přijde mi, že v tom mají žíhaňáci výhodu....
A o Mišákovi ani nemluvím, pořád sleduju, jestli to nemá holejší :shock:
Zkusila bych vitamíny - po Aptusu začly Mišákovi trochu růst chlupy na krčku (jinde ale ne) nebo biotin a mazat Lídy olejíčkem :-)
jitul

Příspěvekod Verda v 30 pro 2010 09:55

Naše lysinky vypadají úplně stejně jako u Háni... Tak dávám denně 2 pivovarnický kvasnice, lososák a mažu olejíčkem od lídy, teď se mu tam začíná dělat malinký chýříčko, tak snad neopadá...
Verda

Příspěvekod pzlkovanova v 30 pro 2010 10:14

Dannymu se také pomalu začínají dělat.. vzpomínám si, že když přijel Tajgy tak se mu také udělaly a pak mu zase zarostli.. však víme, že na to ty greyové trpí.. pokud je to v malém rozsahu, tak bych to asi až tak neřešila, ale pokud už je to víc tak asi jo.. vím, že Sofii od kalendů na to pomohla změna žrádla tenkrát - myslím, že Hills?
Nevím, já to zatím nikdy nijak neřešila a zarostlo to samo - pravda, nebylo to moc
pzlkovanova

Příspěvekod jesi v 30 pro 2010 11:47

Lososový olej dáváme pravidelně a ted jsem začla používat i olej od Lídy, ještě že jsme si na srazu vzali :) Tak zkusíme dávat vitamíny a budeme sledovat. a kdyžtak pořídíme kamaše :lol:
jesi s Honey
jesi

Příspěvekod pupulu v 30 pro 2010 12:43

Velmi dobrý na srst je Biotin H nebo Ungiotin +losos.olej,pivovarské kvasnice jsou dobré na všechno.A Lidušky olej je hotový zázrak.Já kombinuju Biotin (Ungiotin) co zrovna vetka má+lososák a mažu olejíčkem.Aďka nikdy nebude barzoj se srstí až na zem,ale když se někde vykouše prakticky ihned mu to zarůstá.Je to skvělé a osvědčené. {5;13} A Lidušce ručičky pozlatit.To je jediný lék,který když začnu aplikovat na kousance hned vidím zlepšení.Do rána se mu kousanec zacelí a za týden už mu to obrůstá.Navíc je bez vedlejších účinků jako ty supr léky na alergie a není v tom žádná chemie!! ""4-()
pupulu

Příspěvekod iiivetka v 03 led 2011 15:05

Naša snehulienka už asi mesiac začala brutálne pĺznuť...keď k nám v auguste prišla trošička pĺzla, ale to sme vďaka furminátoru perfektne zvládli, potom nastalo obdobie, keď nepĺzla vôbec...až teraz začiatkom decembra...už jej presvitajú bodečky čo má po tele, a ktoré bolo vidno iba pri kupaní. Nožičky má zvnútra skoro holé....ale stehienka nám vďaka tým vit. z DG začali zarastať.
Tak neviem, ale nezdá sa mi to normálne aby pes preriedil srsť o polovicu a zvlášť v takej kose! Keď bude takto pĺznuť ďalej, budeme mať naháča :?
A prosím Vás ten romadur...to je syr? A aké je dávkovanie? Uvažujem, že by som jej ho kúpila...aby nebola holá zachvílu.
Vďaka za radu.
:3:
iiivetka

Příspěvekod jitul v 03 led 2011 17:53

No my máme doma skoro naháče :21: galgouška Mišáka...
Nejdřív bral na srst Aptus Eforion, trošičku zarostl na prsou...ale pak si sežral půlku balení :roll: tak měl nějakou dobu pauzu.
Pak ho vetka už neměla, tak nám doporučila nějaké vitamíny-prášek od Fitminu.
Je to pořád stejné, to chmíří na prsou zůstává, jinak nic. Spíš jsem nedávno přemýšlela, jestli nemá holejší stehna...ale asi ne.
Až dojí Fitmin, tak mu asi koupím Biotin a basta.
Při krevních testech mu vyšly hodnoty štítné žlázy těsně pod hranicé normálu, tak nám vet říkal, ať právě to osrstění sledujeme a kdyby se to horšilo, udělají se testy znova...může to být právě i štítnou žlázou.
jitul

Příspěvekod Verda v 04 led 2011 08:27

Nibbler teď také dost líná, občas má období, kdy z něho nevypadne ani chloupek, ale teď ho stačí jen hladit a už to lítá! Sadie je bílá? Založte jí topík, ať si jí můžeme prohlédnout! Mamče také bílý pesan hodně líná, přijde mi, že bílé chlupy jou ještě více vidět :lol:
Já zátím dávám jen jednou týdně vajíčko, denně 3 pivovarnický kvasnice a losový olej, občas rybičky.
Verda

Příspěvekod Zuzík v 04 led 2011 14:31

Tommy má také holá stehna a bylo období, kdy línal neustále a hodně. Větší línání bych nepodceňovala. Vet radil, že mu chybí Biotin H a mastné nenasycené kyseliny. Takže máme vitamíny s biotinem a olejíček a pak budu zase pravidelně dávat lososák. Jelikož nemám od Lídy olejíček (což mě teda hoooodně štve), tak mažu alespoň třezalkovým olejíčkem.
Zuzka, Luďěk, dětičky Ben a Anička, číči Zrzek, Sisa, Minie a Buclík a zlatíčko Tommy s bláznivým Aminem + sem tam nějaké to psisko navíc
Zuzík

PředchozíDalší

Zpět na Péče o adoptované