Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Třezalkový olej

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Třezalkový olej

Příspěvekod Betynečka v 05 zář 2012 18:11

Tak jsem se v příručce Péče o chrta dočetla,že po koupání je dobré do srsti vetřít třezalkový olej. Prý hydratuje a zlepšuje kvalitu srsti, ale já se na netu dočetla,že je spíše na suchou, citlivou a podrážděnou pleť, na masáže při rehabilitační i domácí péči o namožené svaly a bolavá záda, na opruzeniny, proleženiny a spáleniny. Vhodný po slunění a k potírání spánků při migrénách a neurózách.

Tak jak je to tedy? :105:
"Buď si cestu najdu, nebo si udělám vlastní."
Podenco mallorquin Betynečka adopťáčci greyhound Angie , whippet Vendelínek a galgo Dorotka, labutěnka Ellis a naháčka Čiki, Tervík - turbík Cookie, malý knírač Cassie a irský setr Apolena
Betynečka

Re: Třezalkový olej

Příspěvekod V+G v 05 zář 2012 18:31

Majdo,já bych řekla,že se to právě nevylučuje.Řekla bych,že právě chrti mají sklon mít sucho a citlivou pokožku(často mají lupy) jsou celkově náchylní a proč jim nedopřát třezalkový olej???Soli měla loni lupy a já jí po koupeli také promastila olejem s bylinkami,obsahoval i třezalku.....účinek byl pe /8§:) rfektní a okamžitý,od té doby lupy nemá,i když byla asi dva týdny taková masná jitrnička :-)))
Solista+Cherie a jejich lidi....Věra+Venda+Martina
V+G

Příspěvekod Betynečka v 05 zář 2012 18:36

teď jsem to hledala na netu, a lepší mi přijde Norkový olej, protože: (cituji) "šampon se zvláčňující složkou norkového oleje, vhodný pro všechna plemena psů. Obsahuje zvláčňující složku a tou je norkový olej, který působí na udržování přirozené pružnosti a lesku psí srsti. Norkový olej také zabraňuje přílišnému vysušování pokožky při koupání psa"

Ale nevím, nechám si poradit

""-3()
Podenco mallorquin Betynečka adopťáčci greyhound Angie , whippet Vendelínek a galgo Dorotka, labutěnka Ellis a naháčka Čiki, Tervík - turbík Cookie, malý knírač Cassie a irský setr Apolena
Betynečka

Příspěvekod V+G v 05 zář 2012 19:57

Já myslím,že je třeba zapojit i zdravý selský rozum a uvážit,kolik peněz máme a můžeme na to obětovat.Jinak bych řekla že si každý výrobce rád vychválí právě ten svůj nejlepší prostředek....dokážou napsat,proč je ten který nejlepší,no ruku na srdce,přece nenapíšou,že je stejně dobrý,jako každý jiný olej :-),je to prostě reklama.Ale i to je jenom můj názor "7"-()
Solista+Cherie a jejich lidi....Věra+Venda+Martina
V+G

Příspěvekod Betynečka v 05 zář 2012 20:46

já děkuji za každý názor :-) nechám si ráda poradit.
Betynečka

Příspěvekod lanzpodenco v 06 zář 2012 08:06

Ahoj! Já řeším psí srst spíš "zevnitř". Dobrým jídlem a dlouho jsem přidávala do krmení prášek Roboran (tenkrat mi to kupovala Lida..asi normalne u veterinare). Jsou to vitaminy, stojí směšných asi 50 Kč (v prašku, vypada to jako pytlik s cukrem:), pak jsou jeste vymakane pilulky a ty jsou zbytecne drahe:), lzicku naprasim na granule a je to. Navic to je ochucene, takže jim to chutná.(pokud pes neji, muze to splnit i tuhle funkci) Může se to pouzivat dlouhodobe, lide to davaji i vystavakum na lepsi vybarveni srsti...vysledek prijde pomalinku, ale prijde. Take davam par kapek olivoveho oleje do jidla.
Nicmene pokud má pejsek nějaké potíže, proč mu nějakou bylinku a olejíček nedopřát. Skvelý je Lidy kouzelný olej, ale u nas natreni timto olejem hranici s kanibalismem..natru jednu a ta druha ji myje a myje az by ji celou snedla:) Jiny jsem nezkousela.
Jo a Majdo, za měsíc se bude Angie lesknout, i kdyby nic speciálního neměla..a to klidem a spokojenstí. Kvalitní granulky (nebo jiné jídlo) a dostatek pohybu udělá své i se srsti:)
My a psi:D
lanzpodenco

Příspěvekod Betynečka v 06 zář 2012 08:30

Děkuji za rady, budu mít ten od Lídy :-) Snad mi Betynka Angie nespapá :-)

{5;25}

/4§:)
Betynečka

Příspěvekod Verda v 06 zář 2012 08:42

Ten od Lídy je super! Pozor na koupi jakkéhokoli oleje, aby byl jooo účinný, musí bát kvalitní. Někddě jsem četla, že ten třezalkovej dobarvujou aby měl tu správnou červenou barvu, kterou má přirozeně získat z květů, ale oni tam nacpou hlavně listy a pak tam dají červený barvivo...
Já chrtáky namažu, ale namají žádné obtíže... Do jídla jim dávám losoový olej, případně dýňový.
Verda

Příspěvekod Johnka v 06 zář 2012 08:55

Jani,já kupuji roboran u nás v drogerii a stojí 20 kč. Také mu ho dávám.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod Morganka v 06 zář 2012 10:26

Tak my jsme třezalkový olej zakoupili už když přijel Morgan,kluky tím tak jednou měsíčně mažu,když přijel Rebel měl hodně lupy a celkově měl srst hodně špatnou-mazala jsem ho jednou týdně asi půl roku - lupy zmizely,srst se zpravila,zhebkla a začla se lesknout,my jsme s tímto olejem spokojení i když na Lídin léčivý bylinkový olej nemá nic
Morganka

Další

Zpět na Péče o adoptované