Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Krmiva,granule,.....aneb co je dobře a co ne??

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Re: Krmiva,granule,.....aneb co je dobře a co ne??

Příspěvekod Dona v 02 úno 2011 13:20

Myslím, že jsme dost psali v O chrtech - Krmení - Barf. Já dávám syrové maso (kupuji ve zverimexu maso pro psy - hovězí hrubomleté, kuřecí a rybí) kilovky jsou mezi 20 a 40 kč, v klasické masně kupuji zbytek (kuřecí skelety, krky, morkové kosti, vepřová žebra, plíce, žaludky, hrtany...) a k tomu dostávají zeleninu, ovoce, vitamíny a přílohu (těstoviny, rýže, vločky). Když není čas tak dostanou psí salám (tady mají Chejn, ale ráda bych zkusila ty nově nabízené REX a Jack).
Dona

Příspěvekod Verda v 23 úno 2011 11:26

Mám dotaz... četla jsem tady , že není dobré ke granulím přikrmovat. Pokud ano, tak třeba dát něco jiného ráno a odpo zase granule.
Napadlo mě, zda by šlo ráno dávat 1/3 denní porce tohoto http://www.baron.cz/pes/krmivo-pro-psy/ ... ke-psy/i-0
a odpo normálka granulky...
Nikuna dělá u společnosti, co dělá granule, tudíž mi je vozí téměř za nic a říká, že je blbost utrácet za jiný. Tak mě napadlo, že aspoň ráno by Nibbler baštil tyhle zdraví.
Verda

Příspěvekod Rosťa-OV v 23 úno 2011 11:49

no Verčo,ono se toho napíše hodně co se má a co né....v podstatě je jedno čím toho Nibiho budeš krmit,jde jen o to,aby mu to chutnalo,neměl s toho nějaké střevní potíže a byl dost zasycen !Některý pes snese všecko a je spokojený,jiný zase taky snese všecko ale má s toho srajdulu a třetí je s toho úplně rozhozený a nebaští to,bo mu to nejede a nedělá dobře vůbec ! Já dávám mojim chrtidlum odpoledne maso-vařené a občas i syrové,hlavně držky-zelené s Vetamixu a večer dostanou granulky Gain a jsou oba spokojení a lejno mají taky slušné....nemá se ale strava často měnit a skoušet furt něco nového,není to dobré na trávení a zažívání....rači toho psa nechat na určitý druh stravy přivyknout a je to,tak sem to udělal já a nemám s tím problém......nejsem zastáncem toho,jak tady někteří píšou,že skusili to či ono a v krátké době několikrát změnili granule a stravu jako celkově tak se potom nesmí divit ti lidi,že jejich miláček má střevní problémy a kdoví co ještě ....tak je to ma tobě,abys věděla co Nibi,u pojede a co né a esi mu to bude chutnat,myslím si že strava lisovaná za studena bude v pohodě a ještě když to nemá chemii a konzervanty,bych do toho šel a skusil to po trošce jestli to bude baštit a co s něj vypadne.....ale neměnit to moc často a zůstat u toho pak na furt ! ba jaja :67: :103:
Rosťa-OV

Příspěvekod Lex v 23 úno 2011 11:57

souhlas s Rostou... ja taky davam rano granulky a vecer syrove maso... vsechno OK a znam vice lidi co tak krmi... a hlavne je to dobre na zoubky, lepe se procisti... ty lisovane budou jeste lepsi volba, ja ale mela s nima problem... lepe receno Jack... chutnali mu asi tak 3-4 dny a pak jsem je musela darovat zname, protoze je odmital zrat... a to bylo poprve a zatim naposled, jinak vsechno basti normalne... oni totiz voni jinak, pripomina mi to granule pro hlodavce... to bude asi zpracovanim, tou nizkou teplotou, buhvi... takze jestli do nich pujdes, tak zkus mensi baleni, abys zbytecne neutracela... :)
Lex

Příspěvekod Verda v 23 úno 2011 12:44

Paráda. díky moc za rady!
Verda

Příspěvekod pupulu v 24 úno 2011 11:16

Veru klíd!Když to sedí psovi tak se netrap zásadama.Já kážu vodu a víš jak...sama dělám v krmení chybu,ale co.Prostě mají večerní dávku granulí,přes den stíhá páneček zásobovat dobrůtkama a já jim dávám i maso.A Rampa to je vůbec exot s Canty.Oni mi na nějaké granule hází bobek,bez masa by mi to nesnědli,ale zase samotné maso nechtějí a zeleninu to už si myslí,že jsem spadla z jahody.Rampa absolutně nepozře nic divného (ovoce,zelenina) a už vůbec ne sirové maso,to mi nechal do rána,abych si jako nemyslela,že takovej humus jako barf by mohl sníst...nemám to jednoduché a tak jim podstrojuju dle chuti.Rampa s Canty mají granule zamíchané s vařeným masem či salámem od JAC.Naprosto proti pravidlům správného krmení.ale u Canty vím,že raději umře hladem,než by pozřela něco co nejí.Xí a Aďka žerou granule,ale zase vidí,že ty dva rozmazlenci žerou něco jiného tak jim kus Jacíka taky musim dát...takže krmim přesně jak se má! :lol:
pupulu

Příspěvekod Maceska v 24 úno 2011 16:15

Já myslím že je to jako u lidí , tak jde hlavně o to , zda pesan viditelně prospívá , jak mu šmakuje, jaká je srst a co z něj jde ven. Když je všechno OK tak bych to prostě neřešila. Já krmím přes týdne granule a i ty občas střídám cca za půl roku, a o víkendu vařené maso se zeleninou . Psům to vyhovuje , syrové jsem zkoušela u Budyho, ale jemu to vůbec nechutnalo stejně jako granule lisované za studena. A to už je co říct , protože on sežere jinak všechno :-)
Maceska

Příspěvekod Monika v 25 úno 2011 13:55

Tak taky přidám něco do mlýna o krmení... už spousty let praktikuji krmení granule (royal canine, hills a ted krmím pro planem Athletic - jehněčí) ,které zaleju vývarem s masem (většinou zvěřina , občas hovězí, kuře nebo telecí)... nikdy s tím moji psy neměli problémy... a osobně myslím ,že každému psu vyhovuje něco jiného a zaléží pak na člověku samotném , aby našel to nejlepší ...
Také si myslím, že pokud psovi něco vyhovuje,tak určitě neměnit styl krmení...už to ,že někteří mění granule, můžou tím psu přivodit zažívací problémy...

Náš Vetunek nesnáší syrové maso, morkovou kost miluje, ovoce zelenina dle nálady, mléčné výrobky to by se užral k smrti....
Kamilek, je zvláštní druh psa... jí jen když on má náladu...k ničemu se nehrne , ale sní téměř všechno co mu nabídnu... jen to nejdřív náležitě opatně očuchá, jestli to jako není plný jedu a pak to velmi jemným způsobem sní...morkovou kost miluje...
Felísek miluje syrové maso, vařené maso,morkovou kost miluje... z mléčných výrobků sní jen tvaroháček, pribinaček a jahodovou jogobelu,jo a sýr kirikiri...nic jiného... zelenina je absolutně hnusná...

Všichni dohromady mají rádi k pití dětský čaj s medem...Vetunka to naučil pít Felísek ze Scooby ... a Vetunek to naučil pít Kamilka a Felízka z Cuency...
Monika

Příspěvekod iiivetka v 25 úno 2011 19:24

Hm, možem sa spýtať aký je váš názor na kŕmenie sušeným hovädzím mäskom + ryža + cestoviny...občas dáka mrkvička a jogurt s piškotkami a tvarohom...sem tam sardinky...sem tam dáka bylinka?
Náš vet je toho názoru, že by sme mali prejsť na granule lebo iba tak dám psovi všetko to čo potrebuje...
No beriem to s rezervou...
Ale premýšľam, že by sme znova prešli na dáke granulky...predsa len v lete to cestovanie kade tade, neviem ako by som jej to chystala, alebo keď nám ju dakdo stráži, je to nepraktické aby ešte aj varili.
Tak uvažujem nad tým Gain greyhound 20.
Tá cena je fakt dobrá.
Len aj u predošlých granuliek sme mali ten problém, že čo spapala tak toľko aj šlo von. Nič z toho nemala.
Keď jej dávam toto mäsko tak počet bobkov radikálne klesol, ale mám pocit, že jej vadia cestoviny, lebo v tedy je hovienko riedke, iba keď má ryžu je akurátne.
Prečítala som si túto tému celú, ale aj tak si už nepamätám kto kŕmi tým Gainom a aká je spokojnosť.
iiivetka

PředchozíDalší

Zpět na Péče o adoptované