Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

koupani

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

koupani

Příspěvekod Lucie v 26 led 2009 20:30

Koupani velkeho psa ma par dobrych tipu. nemate sanci dobre rozmasirovat sampon rukama a proto mala rada.

vezmu si maly kyblik a koupim velikou houbu. Do kybliko na dno dam sampon a doleju horkou vodou. Nebojte se ze pro psa tobude horke dobre je tak akorat aby ste v tom udrzeli ruku. Diky hoube napenite sampon. a pejska osprchujete a sampon nanasite z kybliku na pejska. Sampon nadherne peni a diky hoube opravdu promasirujete cele telo a krasne smejete vsechny necistoty. Kdyz ma pejsek lupy tak pridavam trezalkovy olejicek k smaponu, srst se pak nadherne leskne. pak uz osprchovat a vas pesan je nadherny a vonavonky.

Druhy tip je pouziti pet flasek. Do nich date sampon, doplnite vodou a rozmiksujete a s flasek nanasite na psa ale zase je dobre pouziti myci houby.

mate jiny tip na peclive vykoupani vasich drobecku?
Lucie

Re: koupani

Příspěvekod tereyska v 29 led 2009 20:24

.. zdravíme, možná máme taky jednu pomůcku ,když koupete ve vaně nebo sprch koutě .. je lepší pro bezpečnost psa, dát na dno vany větší ručník namočit ho a na něj dát teprve psa - neklouže mu to a stojí si jistě. A pokročovat.. Máme vyzkoušené :)
Blackovi
tereyska

Příspěvekod Kateřina v 29 led 2009 21:22

My máme doma takovou pěnovou podložku. Prodává se to normálně v těch bauhazech a tak v těch velkých rolích. A jsme spokojení ;)
Kateřina

Příspěvekod tereyska v 29 led 2009 22:56

.. mno to je ještě lepší než náš ručník :) díky .
Blackovi
tereyska

Příspěvekod Jana.Vok v 02 bře 2009 14:22

Tip na koupani v PRG - pokud to budete brat, jako reklamu, prosim smazte to :lol:
http://www.metrodogs.com.au/Czech/howto_czech.php

hezky den 8-)
Jana.Vok

Příspěvekod Lex v 09 zář 2010 22:33

tak to soupnu tady... jde mi o cisteni usi....

Jack ma poslednich par dni vice mazu v usich a trochu to smrdi... jinak je ma ciste, pouzila jsem vatovy tampon...
mate nekdo dobry napad jak je vycistit? mate zkusenosti s kapkami do usi, ktere pomahaji odstranovat usni maz? nasla jsem i nazor ze u usi „někdy méně znamená více“... :39:
Lex

Příspěvekod Magda v 10 zář 2010 06:24

No přehánět se to nemá, nicméně prý jednou týdně by se mělo. Já mám na uši doma Otifréé, to jsou kapky, na rozpouštění ušního mazu, používala jsem ho už kdysi i u šarpeje.
Magda

Příspěvekod pupulu v 10 zář 2010 07:01

Lex je to přesně tak,že čím méně se do uší leze tím méně se napáchá škody.Já psům čistím uši jen po koupeli a jinak jim do nich nešahám vůbec.
Ale Otifreečka jsou dobrý na čistění,když se to nepřehání.Např. 1x za týden či 14 dnů to je dostatečná péče o uši.
A na léčbu smradlavého hnusu v uších (tedy zánětu) jsou nejlepší Garasone kapky-musí se jako každá ATB vykapat celé,ale je to lepší než nějaké veterinární Chroniciny a podobné nesmysly.Bohužel jsou na recept.Ale pokud požádáte svého praktického lékaře,jistě vám je napíše a není tam tak velký doplatek (myslím,že jsou do 60 kč).Já je mám stále v zásobě ,protože jsou i do očí a tak se stále hodí. {5;14}
pupulu

Příspěvekod Lex v 10 zář 2010 07:48

hmmm... tak jeste chvilku pockam, na zanet nebo jine svinstvo to zatim nevypada... mozna je to jenom chvilkove, zmena pocasi, nebo tak neco... :) nebudu k nemu moc cichat, uz tak jsem byla dost uchylny fetisista....
{5;26}
Lex

Příspěvekod stana v 10 zář 2010 08:09

Tak taky trochu do mlyna. Shiloh mel problem s ouskem od prijezdu. Dostal jedny kapky, pak druhy a nakonec dostal antibiotika, ktery zabraly okamzite. Jinak nam dal vet na prevenci OTIPUR kapky, ktere se kapou nejak primerene asi 1x mesicne. Baleni je za tu cenu 275,- Kč dost velke 200g. Tak kapeme a kapeme a usi jsou ok.
Jeste trochu chytreho z letacku:...rozpouští cerumen a nečistoty a umožňuje další léčbu případných otitid. :39:
stana

Další

Zpět na Péče o adoptované