Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

koupani

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Re: koupani

Příspěvekod Monika v 11 zář 2010 16:45

Tak jeden můj kamarád, samozřejmně asi tak ročník mého otce mi kdysi poradil...(můj pes Hagar, německá doga, měl neustále záněty uší)... v lisu na česnek protlačit netřesku, jakýkoliv ze základních druhů, nebo aloe vera a tu zelenou vodičku aplikovat pár kapek do ucha pár dní za sebou....každý den samozřejmně nově prolisovat .... a bylo po zánětech...
Tento kamarád choval německé dogy odjakživa a už jeho tatínek také odjakživa...a navíc mi vždy říkal,že čím míň se mu budu v uších hrabat tím lepší službu tomu psovi udělám...
A je pravda , že svým psům uši nečistím, za tři a půl roku možná jen jednou a nemáme žádné problémy, žádné záněty ani zvýšenou produkci mazu...
Co se týče koupání Vetiska jsem za jeho život koupala jen jednou když se vyválel ve shnilé tlačence....pravidelně kartáčujem a občas jen namočím ručník a vytřu srst vlhkým ručníkem...
Malou Tobiši koupu pravidelně jednou měsíčně...a při koupaní se snažím ,aby se voda do ušiček vůbec nedostala...
Tak asi tak...nic se nemá přehánět...
Monika

Příspěvekod Lenka Č v 11 zář 2010 19:01

s tim čersnekem a nebo aloe-to musim vyzkoušet,protože naše kačka,tak jako všechny shi-tzu jsou choulostivé na uši.Mončo,díky za tip :113: :103:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Lex v 11 zář 2010 19:56

Lenko,

ne cesnek ale netresku! :)
Lex

Příspěvekod Lenka Č v 12 zář 2010 06:36

:113: já jsem to blbě napsala :109: nejdřív vyzkoušíme aloe :103:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod Nikola.Mull v 04 zář 2012 10:36

Už se to tu jednou řešilo jen nevim kde tak to píšu znova. Chtěla bych připomenout novým majitelům adopťáčků, aby opravdu své pejsky koupali v hodně vlažné vodě!! Jinak se přehřejou a zkolabujou. Když jsem si tenkrát přivezli Rhynu, nevěděli jsme to a koupali ji normálně v přijatelně teplé vodě a divili se že nám usíná že jí padá hlava. Pak nám bylo řečeno o co jde. Dnes jsem koupala Dream a i přes to že jsem měla opravdu vlažnou vodu, ona byla horká (taky mají stres) tak si řikám no určitě jí zchladím tim aspoň, že to konečně dělám dobře a i tak mi zkolabovala! Musela jsem jí vyndat z vany a odnést do obýváku kde bylo chladno aby se vzpamatovala. Teď je v pořádku samozřejmě, ale dávejte si na to pozor, koupat co nejrychleji aby tam byl pes co nejmenší dobu, nejlépe s někým kdo vám pomůže aby to bylo rychlejší. Já to jsem jí chtěla koupat sama doma v klidu až budou všichni pryč a možná jsem doplatila..

Kdo má víc zkušeností nebo lepší rady ať mě doplní :-)
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod Veronika Křimská v 05 zář 2012 06:47

Nicky, taky se snažím co nejrychleji, protože mi takhle odpadli i barzojové :-( Fakt to chce koupat ve dvou a co nejrychleji. Já jsem teď zkusila koupit suchý šampon pro psy - nějaká novinka od jedné značky, tak jsem na to zvědavá. Na takové to udržování si myslím, že to nemusí být špatné.
Veronika Křimská

Příspěvekod Verda v 05 zář 2012 07:59

Nibb se taky hroutí, koupala jsem ho za těch 2,5 asi dvakrát, možná třikrát a je vždy z toho horzně nesvůj. To Vidaláka koupu tak jednou za měsíc a už si zvykla :)
Verda

Příspěvekod Johnka v 05 zář 2012 08:02

holky,to já jsem asi čuně,já Andýse koupala jen jednou,ale zrovna se na to chystám,vipeta jsem koupala jednou do roka,on vůbec nebyl nikdy cítit,ale Andýs je. Je to asi lovecký pes a má jiné pyžmo. Ale koupala jsem ho normálně v teplé a nic neprotestoval,tak podenců se to asi netýká.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod Nikola.Mull v 05 zář 2012 10:31

Tak naše psy koupeme taky 1x do roka vzdy když přijeli, akorát většinou Rhynu koupeme častěji protože se válí v hovínkách a mrtvolách.
Já jsem to chtěla připomenout protože jako čerství majitelé adopťáka jsme to nevěděli a řikali jsme si jééé ta je ale hodná koukej jak si na mě lehá ani stát nechce :D a přitom šlo o tohle, a Dream mě zas překvapila že i přes chladnou vodu mi nakonec odpadla ale uplně celá, asi ten stres..
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod Veronika Křimská v 05 zář 2012 10:58

Marti, já koupu jen když už jsou cítit :-) :-) :-) Takže třeba jednou za půl roku, ne každý měsíc. Proto jsem si teď zkusila koupit ten suchý šampon, víš? Že jako je to provoní atd. Já sama suchý šampon občas používám a jsem spokojená, tak uvidím, co ty zvířecí :-)
Veronika Křimská

PředchozíDalší

Zpět na Péče o adoptované