Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Stále hladový

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Stále hladový

Příspěvekod stana v 26 říj 2010 20:50

Nevim, jake zkusenosti mate vy, ale u nas to posledni dobou vypada, jako bych doma mela smecku vecne hladovych lvu. Krmim 3x denne odmerku granuli od calibry a do toho pridavam jeste ryzi, testoviny nebo vlocky.Obcas prihodim skelet, kridla nebo neco jineho v syrove forme. Jenze...pripada mi, ze maji stale hlad. Ruby neustale stoji u misky a prazdnou ji vylizuje. Chodi, knika a vyzaduje papanicko. Nevim , jestli se chysta na zimu jako medved grizzly, ale vse tomu nasvedcuje. Precpavat se mi je nechce, jelikoz jejich travici ustroji stoji za prd. Kdyz udelaji kloudny bobek, tak jasam, jelikoz vetsinou maji sr...ajdu. Je fakt, ze Ruby ma od kvetna stale vahu kolem 27kg a Shiloh 32kg. Netloustnou, nehubnou, proste se drzi. Krakenu je mi lito, tak jim obcas jeste pred spanim hodim par piskotu, abych mohla spat a neposlouchala orchestralku jejich pupiku. "6"-()
stana

Re: Stále hladový

Příspěvekod Lex v 26 říj 2010 22:46

to vazne? :shock: :10:

nebude ta srajda zapricinena tim, ze jim to hodne mixujes? jednou granule, potom varene, jednou zase syrove.... muze to v tom byt... J. taky kdyz mu dam obcas granule (my barfujeme) kdyz nestiham, nebo tak, tak chyti nekdy srajdu... nebo po cervenem mase... jak kdy...
a co odcerveni, meli? nemaji cervicka-pepicka? :D

mozna se opravdu jenom chystaji na zimu.... asi maji strach.... :mrgreen:

zdravime dravou smecku a posilame par ""-1() ""-1() ""-1()
Lex

Příspěvekod luckah v 27 říj 2010 06:35

Tak my krmíme ráno a večer - granule + těstoviny nebo rýže, ovesné vločky, sem tam tvaroh, sardinky atd... a naše dvojka se tváří, jako kdybychom je trápili hlady... Vždycky dostanou najíst oni, pak se jdeme najíst my, a to už u nás stojí a tváří se, jako kdyby týden nežrali - to samé zkouší na návštěvy :) Jsou to vychcánkové... Tak nevím, nehubnou, srst mají pěknou, v kondici jsou taky... podle mě to jen zkouší, kdybychom je nekorigovali, tak z nich za chvíli máme skoro černé labradory... :109:
Lucka, Michal, duo černoušků Jack a Danuzi a útulkář Bobeš
luckah

Příspěvekod Verda v 27 říj 2010 07:18

Je pravda, že Nibbler by byl taky schopen žrát do prasknutí. Jelikož tloustne, tak má ráno jednu odměrku od calibry + hrst vloček + voda a odpo 1,5 odměrky + 2-3 do týdne namku do nich (sardinky, kousek konzervy, maso). Pak tak 2 pochutniny ještě, ucho, nebo střívko - to miluje! Naštěstí kadí ok, teda pokud moc nelítá, pak mu střeva pracují rychleji a je to měkkčí. Stáno kdyžtak zkus jen samotný granule s vodou, je mi jasné, že z toho nebudou nadšený, ale Nib mívá průjmy po vločkách a rejži často.
Verda

Příspěvekod pupulu v 27 říj 2010 07:43

Tak my už krmíme 1xd,protože už jsou všichni velký a hubený není nidko (tedy krom Canty,ale to je jiná) a navíc je to vhodné pro venčení a odhadnutí potřeb venčení.Hlad předvádí také stále.Jak je něco lepšího loudí.Xí je v tomhle nejlepší od malička jsme jí učili,že tohle dělat nebude a většinou nezlobí.Jinak mám pocit,že si uděláme stoleček na WC a budeme jíst tam(tam je ještě klid).. :lol:
Jinak já krmím pouze granule a to každému jiné-trvalo mi velmi dlouho než jsem rozklíčovala co komu sedí.U Bíbi mi to trvalo cca 2 roky.Ona má velmi citlivé trávení.Aďka zase trpěl na srajdy.Teď jim to všem sedí pěkně a mám radost.I Aďulák už není jak z koncentráku,ale je tlustý až ho musím krotit.
Papají mi:
Aďka+Ash-Calibra Large Breed Lamb and rice
Bíba-Calibra Lamb and Rice
Xí-Calibra Junior Lamb and rice
a Canty jak kdy ,jak co a spíš nic než něco.. ;)
Vždy dávkování na váhu a věk.
Ta Lambka mi na nich sedí,je to šetrné k trávení,chutné a dobře mi prospívají a kakání mají o.k.,občas jim to poměnim na kuřecí,ale to mám jen jednou za čas záchvat změny a pak mě to zase hodí na lambku.
Jinak na mlsky dostávají piškoty,psí kousačky (různé buvolí kůže a tak),maso sirové,ovoce ,zeleninu.To zrovna podle toho co jíme a co doma máme.Už vím co komu chutná.Takže Canty miluje jablko,Aďka s Ash banány....ale vše jako odměnu a to během dne.Nemíchám jim to do granulí.Možná právě v tom je neúspěch s průjmy.Nemělo by se,když krmíte granule do nich míchat Barf a nebo vařené.Když už tak střídat po dnech.
pupulu

Příspěvekod wild owl v 27 říj 2010 09:54

Já krmím také jen jednou denně, jen Báďa dostává dvakrát. Teď jsme se ustálili na granulích, pouze Bady má syrové plus syrové kosti (třeba kuřecí krky nebo skelety, když na ně narazím), s přídavkem lososového oleje. Všichni bez rozdílu mají pro chuť a změnu co tak je - olejovku, něco syrovátky, rozmíchaný sýr, vajíčko - je to na střídačku. Teď, když mi granule docházejí, je mají nastavené kolínky nebo rýží, ale určitě nestrádají. Tomíno už pomalu dohnal ve váze Jetana a i když vyběhá nejvíc, je ho pomalu největší kus psa co mám - a také se tváří, že má děsný hlad. A s hovínky žádný problém.
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Hanka v 27 říj 2010 09:57

To naše Lenuška už se hezky zařadila do smečky, takže s nima umí somrovat u stolu. :)
Má výhodu, že oproti malejm vidí až do talíře a s pohledem týraného psa mě asi brzy dožene k tomu, že budu držet hladovku, abych ji netrápila. Ještě že mám z čeho hubnout :)
{5;24}
Hanka + Růženka a Lena+Bubla, Bára, Sára, Dafné, Bína-Týna a Ben
charitativní e-shop: www.fler.cz/hankapetr
Hanka

Příspěvekod Magda v 27 říj 2010 10:12

Asi bych to ani neměla psát :lol: neb krmím nestandartně, a to tak že pořád mají plné misky. Nahatý si dají když chtějí, a chrti sami od sebe baští dvakrát denně. Ono to u nás ani jinak nejde, při tolika psech volně ložených po domě :lol:
Když přijedou dočasy, baští dvakrát denně, protože jsou někdy odděleni od smečky než se naučí ji tolerovat.
No a jinak baští také rádi ovoce, nahatý i zeleninu, Toffínek i to co vidí na lince a není určeno pro něj, včera tak zbouchnul synovi rohlíky s paštikou. A velice rádi si dávají chleba nebo rohlík namazaný čímkoliv.Většinou to mají jako druhou večeři.Rýži milujou a těstoviny by slupli samotné.
Magda

Příspěvekod wild owl v 27 říj 2010 11:03

Já to krmení jednou denně - dopoledne - mám hlavně kvůli Kláře, ona babka když by dostala později, by mi pak nadělila přes noc doma nějakou hromádku. Ona si sice kníkne, že chce ven, ale když je dole na verandě, neslyším ji...
A ostatní by se také mohli zapomenout, už se to párkrát stalo teď, když jsou dveře ven zavřené. Takhle se mi to prostě lépe kontroluje.

Loudění u stolu jsem zatrhla už při dobrmanech. Když mi přijela návštěva a měla tendenci jim něco dávat, byla jsem razantně proti. Tedy v legraci, ale naprosto vážně jsem vyhrožovala, že koho z lidí uvidím, že jim něco dává, toho seřvu jak psa a bude si muset lehnout na záda na zem na důkaz, že se plně podvoluje mému velení, aby všichni (i psi) viděli, že tady jsem vůdce smečky JÁ a musí to být podle mého! A pak jsem ještě dodala, že snad všichni chápou, že dva takovíhle kolohnáti, kteří snadno skouknou celý stůl, prostě nesmějí dělat u stolu, co se jim zlíbí (a slintat na ubrus v očekávání dobroty). Každá návštěva to nakonec pochopila a akceptovala. Ona si Revka stejně něco neuklizeného občas ukradla, ale u stolu neloudili. A je to tak i teď. Pamlsky jim dávám ve stoje u kuchyňské linky, ale když mám něco sama k jídlu v sedě u stolu, jsem neoblomná a už to skoro nezkoušejí, Klára a gryové vůbec, Kenda a Badule jen chvilku, pak to vzdají a složí se mi pod nohy. No představte si šest velikých psů, že vám strkají čumáky do talíře - to fakt nejde. :lol:
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod stana v 27 říj 2010 15:46

Tak nase krmeni.
Rano v 5.30 nez jdu za praci dostanou odmerku granuli + pokud mam uvarenou ryzi nebo testoviny, tak je podelim treba o pytlik ryze(vmicham do granuli, zakapnu lososovym olejem-ted uz jen obcas,jelikoz srst uz maji opravdu peknou)
odpol.14-15.30(podle sluzby) opet odmerka granuli, nebo skelet(pokud mam)
vecer 18-19 zase granule
no a potom chodi a knouraji, ze by jako neco, kruci jim v brisku, tak jim dam piskutky a tak to jde kazdy den. Je fakt, ze tento stav trva asi mesic predtim meli treba misku na den. Rano dostali a vecer dozirali. Asi se fakt chystaji na tuhou zimu. Tak ja jdu asi usit ty kozisky,aby mi vyzabliny nezmrzli.
Jo a nejake susene blbustky maji radi,ale nedostavaji pac s...
stana

Další

Zpět na Péče o adoptované