Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Cizí těleso v tlapce

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Cizí těleso v tlapce

Příspěvekod Martina.vac v 19 led 2011 08:59

Chtěla bych se podělit o bezvadnou mast. Jedná se o ICHTOXYL (tzv. černá mast). Náš pesan začal kulhat na zadní nohu, při pohmatu jsem nic nenašla, ale asi po týdnu jsem objevila malinkou prasklinku v polštářku na tlapce. Dle vyčtených rad zde na fóru, jsem výše uvedenou mast v lékárně koupila, tlapku namazala, zavázala, dala ponožku a čekala. Po pár hodinách se v rance objevil kousek střepu, který jsem pinzetou vytáhla. Je to bezvadná věc, vřele doporučuji!! Tahá to z rány hnis a jak vidno i střepy.

ICHOXYL se používá k místní léčbě hnisavých a infekčních kožních (i plísňových) onemocněních, u omrzlin a proleženin. Účinná látka je dehet ichthamol. Doma jí říkam "smradlavice zázračná".
Martina, Radek, Zuzana a Filip, Frank a Sonny, kocouři Merlin, Black a Chris, činčilák Viki, chameleón Hugo a agamy Agáta a Světlana
Martina.vac

Re: Cizí těleso v tlapce

Příspěvekod Verda v 19 led 2011 09:14

Super! Preventivně bych mohla také Niba namazat, uvídíme co má v tlapkách on :lol:
Verda

Příspěvekod ordeel v 19 led 2011 09:37

Super, přestože mám nemilí zážitek z dětství, kdy jsem se po namazání této zázračné masti ihned pobl...., tak koupím a zkusím také namazat. Redoušek má také prasklinky a zdá se mi, že zas trochu pokulhává, tak esi taky nemá nějaký ten šťerk nebo něco podobného v pacině.
Děkujeme za rady! {5;13}
ordeel

Příspěvekod pzlkovanova v 19 led 2011 12:17

tý jo, tak to byla teda rychlovka :o :113:
pzlkovanova

Příspěvekod Jana v 19 led 2011 16:42

Ano musím potvrdit,že máme s černou mastí opravdu dá se říct,že celoživotní zkušenosti. Jak s použitím na lidských členech smečky,tak posledních osm roků při použití na pracinky našeho Agira. Běžně každou bouličku zahnisnutou na pacinkách i případně na těle. Stačí namazat a do druhého dne zavázat a ponožku. Ponožku proto,že Agir se vždy snaží mast sežrat dřív než to stihnu zavázat. MAstičku děsně miluje. Potom většinou vyteče hnis i každý sajrajt co se v boláku nachází. Je to naprosto úžasná věc jak už se tady píše. A opravdu to taky nádherně smrdí,ale mě to teda spíš voní.Já to používám na všechno kde se jen dá předpokládat nějaká infekce. A taky to patří do mé lékárníčky jako čajovníkový olej případně genciálka(ta fialová vodička co dobře dezinfikuje a vysušuje a nedá se vyprat pokud se tím něco zafláká) a hypermangan na koupání a vysušení.
Tak úspěšné léčení pacinek. :113:
Agir a Keliška a Jana ze Dvorů
Jana

Příspěvekod Martina.vac v 20 led 2011 00:24

Jani, fakt je to asi dobrá věc! Ale já na ni dočista nějak zapomněla :shock: ... posléze se mi vybavilo, že jsem si kdysi něco vrazila pod nehet, chtěli mi to řezat, ale moje mamina řekla, že to napřed zkusíme se "smradlavicí" (ona tomu říkala nějak jinak, ale nevím už jak, ale dle odéru to je ONA!!!).
Martina, Radek, Zuzana a Filip, Frank a Sonny, kocouři Merlin, Black a Chris, činčilák Viki, chameleón Hugo a agamy Agáta a Světlana
Martina.vac

Zpět na Péče o adoptované