Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Krvácivost u greyhoundů

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Re: Krvácivost u greyhoundů

Příspěvekod tereyska v 10 kvě 2009 20:08

zprávy z Irska:
Deirdre mluvila se třemi vety co se starají a pečují o greyhoundy a ti řekli, že v Irsku neměli žádný tento problém zatím ( nebo nebyl zjištěn tedy jak píšete ), tato nemoc se u nich objevila u dobrmanů.
tudíž nemohu nějak pomoci více ad informace zatím, ale budu se od nich snažit získat další info..

děkuji.
tereyska

Příspěvekod mariana v 11 kvě 2009 10:45

Děkuji Terezko, každá informace je pro mě důležitá. Ještě se mi podařilo zjistit, že tento problém byl dřív úplně neznámý a objevil se až v souvislosti s rozvojem adopcí. Dřív totiž byli psi utraceni po skončení dostihové kariéry, takže spousta nemocí (i dědičných) se vůbec nestačila projevit. Je to asi problém spíš starších psů. Může to být i nějaká geneticky fixovaná choroba, která se projevuje jenom u některých dostihových linií. Tak uvidíme jak se to vyvrbí...
mariana

Příspěvekod tereyska v 11 kvě 2009 14:27

Marinako, to je pravda pokud vlastně tak to bylo se psy zacházeno a byli utrceni po ukončení závodní kariréry ..nebylo/nemohlo být u nich zjišteno vše v průběhu jejich celého života. Určitě se budu irů ptát více zase.. Držím pěsti :54: s odběryúvyšetřením a hlavně ať je Karečkovi jen a jen líp . Věřím, že v německu zase na něco přijdou..
tereyska

Příspěvekod tereyska v 11 kvě 2009 19:50

..pokud by někdo potřeboval speciální vyšetření a nemohli by Vám ho zajistit na vet Vašem bydlišti - tedy potřebovali by jste specilální vyšetření.. pslala jsem si s Mariankou a nabídla, že pokud by jste někdo potřeboval napište mi a já Vám předám na ni kontakt, je na VFU v Brně..
Uvidíme jak Marinka dopadne na vyštření krve s Kerrem. POkud by Vás toto téma dále zajímala .. pište.
děkuji tereyska
tereyska

Příspěvekod mariana v 20 říj 2009 18:37

Tak něco pro informaci: von Willebrandova choroba u Kerra prokázaná nebyla, ani žádné jiné onemocnění, které by mohlo s jeho krvácením souviset, všechny hematologické i biochemické parametry má v normě, srážecí faktory na jedničku. Fibrinogen jsme měřili několikrát a porovnávali to s jinými adopťáky, většina z nich měla hodnoty ještě nižší než Kerro a žádným krvácením netrpěli a netrpí. Takže je to záhada, čert ví, co to vlastně tenkrát bylo a jestli se to bude ještě někdy opakovat... Snad ne. Každopádně, kdyby se to nedejbože objevilo u někoho z vás, tak nepanikařte - pejsek to s největší pravděpodobností překoná, ale je důležitá symptomatická léčba.
mariana

Příspěvekod tereyska v 20 říj 2009 23:25

děkujeme za informace nové :)
tereyska

Předchozí

Zpět na Péče o adoptované