Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Klíšťová sezóna

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Re: Klíšťová sezóna

Příspěvekod pzlkovanova v 02 dub 2011 20:24

Luci, s obojkem bych byla dost opatrná.. slyšela jsem, že chrti to ne moc dobře snášejí... lepší by měla být pipetka..
pzlkovanova

Příspěvekod stana v 02 dub 2011 20:41

my meli minulou sezonu obojky a dobry, zadna negativni reakce a klistaci taky ne.
stana

Příspěvekod Luci P. v 02 dub 2011 20:51

Aha, tak teď nevím... Má s obojkem ještě někdo zkušenost??
Luci P.

Příspěvekod Maceska v 02 dub 2011 21:31

Buddy prodělal babeziozu a byl léčen na klinice Jaggy kde jsme hodně věcí konzultovali. Obojky nám tam opravdu doporučeny nebyly a proto od té doby opravdu používáme jen přípravky Joalis / lidské ale fungující/ , spreye které dáváme na cestu do přírody, a každodenní kontrolu po vycházce. Ridgebac i chrt se vzhledem k srsti konroluje velmi dobře. Přece jenom každá chemie je škodlivá. Buddy má dokonce vetem z Jaggy povolenu jen pipetu Advocade a nic jiného, ale s pomocí přírodní medicíny už dva roky přisáté klíště neměl a to chodíme do přírofy denně a východní čechy patří k více zamořeným
Maceska

Příspěvekod Zuzana v 02 dub 2011 22:00

U obojků Scalibor mám z ordinace dobré zkušenosti. Dávám ho i Sáře (jeden z rodinných psů), je stále venku a chodí k Sázavě, kde je klíšťat opravdu požehnaně a žádné nechytá, je hodně chlupatá, tak u ní zrovna kontrola po vycházce moc nefunguje... Pravda je, že na Scalibor jsem zažila už pár reakcí u citlivých nebo hodně malých pejsků...ale postačí ho před použitím oplachnout pod vodou (je voděodolný) a nechat tak 1-2 dny vyvětrat na vzduchu, není to pak na ten začátek silné, funguje stejně, jen není reakce.
Jinak je trošku zváštní, Maceško, že chemický Advocate povolený máte...,ale asi to komentovat nebudu, možná v tom je něco jiného...
Já Bedříškovi nedávám většinou nic, moc na něj klíšťata nelezou a když náhodu někde nějaké lapne, tak je hned vidět. Když se někam chystáme, kde vím, že je klíšťat hodně, tak raději dávám některý ze spot on,je asi jedno jaký, jen moc nemám ráda Frontline, protože i po jeho aplikaci pejskové klíšťata chytala, obojek mu nedávám jen kvůli tomu, že nechci, aby měl pořád něco kolem krku...
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

Příspěvekod Zuzana v 02 dub 2011 22:08

Ale přírodní věci jsou určitě lepší než chemie, tak si vemte příklad z Macešky ""4-()
U hafíku, kteří mají např. hořší činnost jater nebo jsou po nějaké závažné nemoci by to měla být samozřejmost!
Existuje ještě přírodní spot on, jmenuje se Sergeant´s Natures Guardian (možná jsou i jiné, ale znám asi jen tento). Nebo by mohla něco znát Liduška :3:
Zuzana

Příspěvekod Monča v 02 dub 2011 22:26

Advantix spot on máme ozkoušený, nejspíš zabírá, zatím klíšťáci nebyli, teda venku byli, ale na Nele nebyli ;)
Monča

Příspěvekod Maceska v 02 dub 2011 22:42

já jen upřesním že advocade máme dovoleno pro cesty do zahraničí a to myslím jestl se nepletu hlavně na srdeční červy , jinak nám bylo řečeno že obojky a pipety jsou hodně individuelní a že nejlepší je spolehat se opravdu na každodenní fyzickou kontrolu je nejlepší. A je to dle mně pravda , po prochajdě prohlédneme , lezoucí najdeme a přisáté fakt málo kdy. Používám jen přírodní lidský preparát firmy Joalis jak pro lidi tak pro pesany a vše OK.
Maceska

Příspěvekod Zuzana v 02 dub 2011 22:47

Advantix, Advocate, Pro Meris, Exspot, Bob Martin, Effipro, Duowin +
Frontline, Practic -
...hodnocení z naší ordinace
Exspot a Bob Martin mají ještě jedno + :jsou levnější
Zuzana

Příspěvekod Zuzana v 02 dub 2011 22:51

Aha, tak už tomu rozumím, Maceško.
Úplně s Vámi souhlasím, také kontroluju a funguje to dobře:-) Navíc já to mám ještě ulehčený, protože Bedříšek je napůl naháč :21:
Zuzana

PředchozíDalší

Zpět na Péče o adoptované