Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Klíšťová sezóna

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Re: Klíšťová sezóna

Příspěvekod wild owl v 16 dub 2011 10:24

Luci, Cocoska si ta klíšťata přivezla z Lanza, Dáňovi jsme jich druhý den po příletu vytahali asi 8 (už nevím), další ale na něm už nebyla. Týma si jich také asi 5-6 přivezl. Já myslím, že tam je prostě zaklíšťatováno a že tady to nebude tak děsné. Ale možná jim chutná a bude je na sebe přitahovat, to prostě uvidíš. Zkus také ten rozmarýn, než se pustíš do drahé a hnusné chemie, já to tak udělám. ;)
Lída, greyové Jet, Boss a Tiny, podenco Luna, Dani a Tíma (Timanfaya) plus další ...
http://wildowl.webnode.cz/
http://wildowl.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/rejcka13?feature=mhum
wild owl

Příspěvekod Rosťa-OV v 16 dub 2011 10:25

já měl právě ten obojek KILTIX a byl sem spokojen.Sabroškovi to nic neudělalo a nevadilo....jen první tři dny se krapet drbal na krku,ale to je v návodu že může být taková reakce v místě upevnění obojku...jinak dobré - letos je koupím zase i pro Bell - doufám že ona bude s tím taky v pohodě !
Rosťa-OV

Příspěvekod Liba v 16 dub 2011 17:33

Tak ten rozmarýn teda rozhodně vyzkouším... to zní fakt dobře...děkuju moc za skvělou radu...
Liba

Příspěvekod Baby v 16 dub 2011 21:41

Jelikož je Jess alergik a máme hodně špatné zkušenosti s chemickými obojky a pipetami, tak jsem loni vyzkoušela Bio obojek od Beapharu a spokojenost. Jessule sice první den kýchá, ale jakmile obojek trochu "vyčuchne", tak je v pohodě, hlavně se mi vůbec neosype a ani se neškrábe. Bohužel obojek vydrží tak dva měsíce, ale vzhledem k jeho ceně to není zase taková hrůza koupit další. Prodávám ho i na krámě a lidi se vrací a jsou spokojení. Ještě mi nikdo neřekl, že by mu neúčinkoval. A na rozdíl od těch chemických i hezky voní a dávám si ten zbytek, který mi zůstane po ustřihnutí, do skříně s oblečením ""5-()
A na Frontline sprey jsem slyšela také samou chválu. Jak píše Pupul, je dobrý pro někoho, kdo má více zvířat, ušetří se tím peníze a účinkuje.
Eliášek+Péťa+Olda, Emilka+Baby+pohodář Archie
Baby

Příspěvekod jitul v 20 dub 2011 17:44

Ahoj, chci se zeptat...
Mišule měl klíště na krku...už trochu nacuclé, asi z předchozího dne (fakt jsme si nevšimli), vyndala jsem ho a měl tam bouli - to bylo včera. Bouli tam má i dnes, o něco málo menší, ale má.
Když ji bude mít i zítra, neměla bych už radši zajít k doktorovi??
Díky
jitul

Příspěvekod Rosťa-OV v 20 dub 2011 19:26

ty,Jituš,dycky jak se kliště vytahne,tak je tam boule....i několik dní...v místě přisátí je to tvrdší,pokud mu to vydensifikuješ třeba "betadinou" , tak to časem zmizne...klíště je hajzl a vpustí do tkáně nějaké svoje sračky a něco to trvá než se to vstřebá a vymizí...! stačí jen desinfekce...!
Rosťa-OV

Příspěvekod Lex v 06 čer 2011 15:58

tak se jdu take podelit o zkusenosti... koupili jsme pro chlupace obojek proti klistatum, obsahujici prirodni latky... jmenuje se Bio Band, obsahuje "vysoce účinné esence nimby a voňavé éterické oleje přírodního původu jako eukalyptový olej, citrónový extrakt, cedrový olej, mátu a routový olej"... vyborna je taky cena, ja je koupila za 58kc... no a vysledek? pejskove voni jako jehlici :lol: (coz je asi mnoehm lepsi nez jine produkty) a za posledne 4 dny jsme videli klistata po psech jen lozit + Jack mel jednoho ale dost velkeho, takze but se prisal pred, nebo tesne po zalozeni obojku... par dni predtim meli min 1 kliste denne...
dalsi hlaseni o ucinnosti budu podavat... :mrgreen:
http://antiparazitika-pro-psy.heureka.c ... band-plus/
Lex

Příspěvekod Luci P. v 06 čer 2011 19:17

Já bych se vůbec nedivila, kdyby tyhle nejlevnější možnosti byly ty opravdu účinné.
My jsme nastříkali frontline spreyem, co dostal Billy na srazu k narozeninám a zatím teda dobrý, tak uvidíme.
Luci P.

Příspěvekod jesi v 07 čer 2011 06:06

My máme od frontline ten spoton a vydržel přesně měsíc, pak to bylo denně 5 klíšťat, tak jsme dali druhej a uvidíme.
jesi s Honey
jesi

Příspěvekod P. Doubková v 07 čer 2011 06:56

My druhým rokem používáme Scalibor, a musím říct, že po odskoušení snad všech možných obojků, vodiček, spejů - krom toho přírodního obojku - jsme s tímto maximálně spokojeni. Je to tedy určitě chemie. Ale vydrží opravdu celou sezónu (krom prvního týdne), nezapáchá, psa mohou hladit i malé děti (má nějaký jiný systém uvolňování účinné látky).
Pavla /§:)6 {5;33}
P. Doubková

PředchozíDalší

Zpět na Péče o adoptované