Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Klíšťová sezóna

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Re: Klíšťová sezóna

Příspěvekod akras v 10 čer 2013 06:34

Tak musím konstatovat, že jsem musela přejít na chemii. Rozmarýn jsem poctivě stříkala, oba měli na krku bioobojky proti klíšťatům a stejně domů nosili klíšťata.Když jsem doma našla dvě nacucané odpadlé a ze Zuzky jsem sundala 5 lezoucích a dvě přisátá,tak jsem bioochranu musela vyměnit za chemii a oba mají advantix a mám od klíšťat konečně pokoj.
Loni Pierrek nosil jen bioobojek a klíšťata nebyli,letos je to prostě klíšťatový horor.
Šárka,morčák Berťas,králičí dáma Chlupatá,adopťáček Pierre a Zuzka
akras

Příspěvekod Verda v 10 čer 2013 07:24

je fakt, že jich je mraky... my byli o víkendu na horách, 2 hodiny vycházky a sbírali jsme z nich cca 10-15 klíštat z každého /lezoucí/... asi jsme je všechny odchytli, páč nasáté žádné..
Verda

Příspěvekod Nikola.Mull v 10 čer 2013 12:19

Já musím někde zaklepat, my jsme na tom s Urliší dobře měla zatím jenom jedno! Ale za to pěkně škaredý. Když jsem ho našla měla ho na hrudníku zespod a kolem veliký rudý flek (jak čerstvá modřina - nejdřív jsem právě myslela že sebou někde flákla, pak jsem tam viděla to klíště). Já samozřejmě už viděla boreliozu, už jsem šílela ale Zuzka mě pak uklidnila a druhý den po vyndání to zmizelo tak jsem si oddychla. My bereme jen ty kvasnice, protože jak nechodíme moc na dlouhý procházky tak je nemáme kde nasbírat :D
Miláček greyhoundí princezna Urla, bývalý dočásek Dream a v Německu Rhyna, Melody a Stacy.
Nikola.Mull

Příspěvekod Petula v 10 čer 2013 12:57

My máme obojek Scalibor a maximální spokojenost. Doporučené i od vet Zuzky...páč mám chrtidla v posteli, dlouho jsem rozmýšlela, co zvolit, bych nespala se smraďšským obojkem. Scalibor není cítit, snad by ani neměl tolik škodit vnitřním orgánům pejsanů.
Skore letošní sezony: 4 psi x 2 klíšťata (a jen u Valiny - mrtvá sama odpadla...tedy ta klíšťata - Val je v poho :P)
Jo a ještě, co jsem obojkem vyřešila?...napsala jsem na něj lihovkou telefon (mám panickou hrůzu, by měli identifikaci, kdyby se mi ztratili)...takže máme na krku permanentně tel.kontakt
;)
Peťula, Pája, Majla, Nera, Valina a šéfová Amy, Pongo (žijící ve Španělsku)+ přímé příbuzenstvo Verdy :-)

Zásadní životní otázka dne:
Chcete muže nebo psa?
Odpověď:
Záleží, jestli si chcete nechat posrat koberec nebo celý život...
Petula

Předchozí

Zpět na Péče o adoptované