Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Alergie na klíšťata

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Alergie na klíšťata

Příspěvekod Kateřina v 29 kvě 2009 08:07

Chtěla bych se zeptat, jeslti jste se s něčím takovým setkali...I přesto, že jsem Spider dala nějakou tekutinu za krk a na kořen ocasu, měla tři klíšťata. Když jsem je vytáhla, tak jí do dvou dnů místo po klíštěti ztvrdlo a udělala se tam taková bulka. První měla na krku, to jsem netušila co by to mohlo být. Ona si to rozdrbala, takže tam má teď stroupek a mažeme Framykoinem. Předevčírem jsem jí vytáhla další dvě a už se to tam začíná zase vyrábět...Napadá mě jedině že by měla něco jako ,,alergi na klíšťata". Setkali jste se s tím někdy?
Kateřina

Re: Alergie na klíšťata

Příspěvekod Dona v 29 kvě 2009 11:28

Naši velci psi nic, ale malej mamčin kříženec měl obdobnou reakci. Měla jsem ho na hlídání a nechtěla jsem riskovat, měl to dost oteklé a zašla jsem s ním k našemu vet. Paní doktorka řekla, že letos se po klíšťatech objevuje takováhle reakce velmi často. Dostali jsme pro jistotu antibiotika a doporučila nám mazat Framykoinem. Opravdu se to ztratilo (žádná borelioza apod.). Nám se ty prášky pak navršili, protože pak měl zas reakci po námi běžně používaném přípravku na klíšťata (EXspot), tak ještě dostal po kontrole nějaké tabletky s hormonama - proto té reakci.
Dona

Příspěvekod Lucky v 29 kvě 2009 11:37

Peggy se po klíštěti udělala taková malá, tvrdší bulka (suchá, nehnisavá). Ukazovala jsem to vetovi, říkal, že se to může stát, že to mám hlídat, pakliže by se to nějak zvětšilo a pod., řešili bychom to dále. Ale bulka už skoro zmizela.
(Také jsem s ním řešila, proč pejskové mohou chytit klíště i přes aplikaci "protiklíšťové" vodičky, říkal, něco v tom smyslu, že žádný z těch přípravků nefunguje na 100 %, ale že chycení klíštěte podstatně redukují. A v tom bych mu dala za pravdu.)
Lucky

Příspěvekod Zdena v 29 kvě 2009 12:37

No to jednoznačně jenom redukuje. Záleží taky na srsti. Do Maxe se nezakousne skoro nic, když je obrněn přípravkem, ale Barunka se svojí medvědí srstí jich každý týden má tak deset a dost jich bývá sice zakousnutých, ale mrtvých. Nicméně když jsem jednou - asi dva roky zpátky je to - měla trošku zpoždění s obojkem, tak jich bylo skoro sto. Z dětství si pamatuju, jak jsme trávili letní večery taháním klíšťat ze psů. Ale stejně mám pocit, že jich bývávalo méně.
Zdena

Příspěvekod Žaneta Hofmanová v 29 kvě 2009 13:25

Taky bych řekla, že jich dřív bylo míň, mamky kocour z venku přinese denně 20 - 30 klíšťat.
Dlouho na něj nic moc nezabíralo, teď už ano, a tak je aspoň nosí mrtvý.
Žaneta Hofmanová

Příspěvekod pupulu v 24 črc 2010 09:42

Tak jsem konečně vyšťourala ten recept na klíšťata,jak mi tehdy říkala Jitka v chrastavě,což jsem ihned zapomněla.Prý je to vyzkoušené:
Klíšťata od Vás utečou
rozmarínový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!
Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarínu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarín a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarín může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarín a přidáme 1 lžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů. Nasprejujeme si také obuv!!
V našem případě posprejujeme psa hlavně!!!! {5;19}
pupulu

Příspěvekod Lenka Č v 24 črc 2010 14:48

tak už si píšu a začnem vařit :3: díky pupul :103:
Lenka,Michal a Matýsek+ grey Bob,afghán Barbucha Armani a Agátta hroznýšová a Emilie osminohá
Lenka Č

Příspěvekod jitul v 24 črc 2010 23:30

Tak to taky vyzkoušíme.. :113:
jitul

Zpět na Péče o adoptované