Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Játra a ledviny

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Játra a ledviny

Příspěvekod Kateřina v 01 led 2009 21:59

Dobrý den,
chtěla bych se s vámi poradit, jak jsou na tom vaši pejsci ohledně jater a ledvin. Měla jsem se Spider velký problém ohledně toho že nemohla vydržet doma s venčením. Potom jsem si všimla, že hodně pije, takže jsme šly ne veterinu a po odběrech krve nám řekli, že má zvýšenou hladinu kreatinu (nevím na co to má vliv) a nemocná játra a ledviny. Doporučili nám dietní granule značky Hills a to je asi tak všechno. Takže by mě zajímalo, jeslti vaši pejsci mají obdobné problémy a jak to léčíte a jeslti máte zkušenosti s nějakými bylinkami jako je například ostropestřec a podobně....
Kateřina

Re: Játra a ledviny

Příspěvekod tereyska v 02 led 2009 17:44

Aho Katko a Spider :)
my měli zvýšenou hladinu v ledvinách při odběrěch, mě poradili hlavně Blackymu nedávat moc tuků v krmivu, Hills je dobré i Royal Canin sensible. Ovesné vločky spařené vaříci vocou nebo lechce povařené na trávení, dobré i na přírodní obsah vit B aby se jim potrava dobře vstřebala a i přibrali. Játra máme dobré. Můžu se zaptat zítra našeho noveého dr na jeho názor jak budeme na kontrole..třeba poradí něco víc. Pak bych ti napsala. Tereza a Balcky pa
tereyska

Příspěvekod Kateřina v 02 led 2009 22:31

Jé to by si byla moc hodná. Já veterináře plánuju až na pozdější dobu...Říkala, jsem si, jeslti by to nešlo nějak ukočírovat bylinkama a tak, Hills a podobné značky jsou na mě popravdě dost drahé. Po tom co jsem všechno musela se slzou v oku zanechat u veterináře se Spider musí spokojit s Purinou dog chow. Ale nemyslím, si že by to byla špatná značka...Ať se ti Blacky brzo uzdraví :)
Jinak ovesné vločky určitě zkusíme
Kateřina

Příspěvekod tereyska v 07 led 2009 22:10

Ahoj Katko,
tak jsem se ptali a rada zněla.. sensible granule, nezatěžují tolik orgány.
Také záleží jakou hladinu přesně Spider má? když tak písni..

pa Blacky a Terez :)
tereyska

Příspěvekod Kateřina v 07 led 2009 22:41

Terezko, seš moc hodná, že ses zeptala. Hladinu vůbec netuším. Ale v průběhu ledna se stejně zase chystám k veterináři. Musíme na kontrolu s okem a jsem z toho docela nešťastná, protože mám pocit, že ho má zase tak velké jako když přijela :? Tak s ním pořeším tak nějak všechno... Ještě jednou díky a ať se ti Blacky brzo uzdraví a prohání tu mojí čiperu :D
Kateřina

Příspěvekod tereyska v 08 led 2009 23:36

Ahoj Kačenko.. vůbec nemáš zač, my dnes byli opět na veterině teď Blackyho chytla záda dole. Taky jsem se ptala ještě podrobněji, protože se paní dr je hodná a i jí to zajímá, říkala že pokud hladina není dvou až tří násobná než by měla být, stačí kvalitní granule a nezatěžují tolik trávící trakt a ledviny,doporučila Hill´s taky a Purinu - řada která je sensitive, jsou sice dražší, ale pomáhá to..aby se to nezhoršovalo. Pokud je hladina opravdu vysoká pak už dopuručila léky.
Děkujeme taky a držíme pěsti se Spider, ať se to lepší :)
Ti naši nový doktoři jsou moc dobří, sice nejsou z Prahy, ale pokud by si chtěla třeba zkusit i jiného dr.. dám ti na ně kontakt ..víc hlav ví ví. Nebo třrba bude mít jiný názor..
Zdravíme s Blackym :P
tereyska

Příspěvekod Kateřina v 08 led 2009 23:47

Hned jak budu mít trochu více času, tak skočíme se Spider na kontrolu a kdyby ta hladina byla vysoká jak říkáš ty 2 - 3 x větší, tak bych se s tebou spojila a zkusila bych ještě někoho jiného. Jesti to nebude taková katastrofa, tak nakoupíme senzitiv granule ;) Ale doufám, že se uvidíme někdy dřív ve Vysočanech :D
Kateřina

Příspěvekod tereyska v 11 led 2009 20:19

jasně .. uvidíte a pak se určitě ozvětě, já taky doufám, že se uvidíme dřív ještě na venčení :D , se to podaří snad. Něco ti nechám u Lucky v Salonu ..asi ve středu, písla bych :)
papa Blacky a Terez
tereyska

Příspěvekod Kateřina v 11 led 2009 20:40

Nějaký překvápko? :D Rychle se dejte dohromady oba dva, Spider už potřebuje pořádně vyprášit kožich :D
Kateřina

Příspěvekod tereyska v 11 led 2009 22:22

jojo bude to v tašce :D tak si vemte batoh. To si piš ..my kurýrujem a už se nemůžem dočkat jak se proběhněm se Spider :P .
tereyska

Další

Zpět na Péče o adoptované