Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Játra a ledviny

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Re: Játra a ledviny

Příspěvekod Kateřina v 11 led 2009 22:25

Ježiš neblázni :shock: To si mě vyděsila. Tak to jsem teda fakt zvědavá ;)
Kateřina

Příspěvekod tereyska v 12 led 2009 22:28

neboj :D , jojo uvidíš bude to překvápko ;)
tereyska

Příspěvekod Kateřina v 16 led 2009 12:05

Tak jsme předchvílí dorazili domů od veterináře a mám jenom dobré zprávy :D S okem nic nového už nevymyslíme, jenom mi pan Svobodník říkal, že není nutné ho vyndavat, že kdyby ji to opravdu bolelo, že to poznám, že se třeba nebude chtít nechat hladit na hlavě a okolo oka. To jsem teda nepozorovala vůbec, tak to mám radost. Pak jsem se ptala na ty ledviny, takže naštěstí to není taková tragedie, jak jsem se bála. Hodnota kreatinu je prý zvýšená jenom lehce (149 mg/mol) a játra jsou skoro v pořádku. Takže souhlasil s názorem Lucie, že ty psi jsou prostě jenom podebraný ještě z toho Irska. Doporučil mi koupit granule s ledvinovou dietou, takže se ještě podívám co je všechno na trhu a uvidíme. A vyřešili jsme doufám i problém s lupy. Mám jí vykoupat v Nizoralu (lidský šampon proti lupům) protože ten veterinární má úplně stejné složení. Když jsem se ptala na dravčíka, tak mi řekl, že si určitě nemyslí že by tam mohl být, protože se nedrbe a těch lupů zase není tolik. Takže mám ohromnou radost, že to tak dopadlo :lol: A v celku nejde o nic tak vážného. Na kontrolu půjem až v květnu společně s očkováním :D
Kateřina

Příspěvekod tereyska v 19 led 2009 21:37

super super super :D se vším , lupy měli snad všichni a taky to řešíme a je to lepší a lepší :). Tak budeme s hodnotama džet pěsti :) na květen. A´t granule jedou..
pa
tereyska

Příspěvekod Zuzana v 17 úno 2009 08:58

Zdravím všechny
jen vám doplním fyziologické hodnoty nejčastěji stanovovaných jaterních a ledvinových ukazatelů...
játra: ALT 0,1 - 1,0
AST 0,1 - 1,0
ALP 0,1 - 1,5

ledviny: močovina (urea) 3,3 - 8,3
kreatinin 35 - 120

Všem držím palce, aby se jim vše srovnalo. Badgerovi jaterní testy stále kolísaly, tak teď baští Royal Canine Hepatic (až dojí 14kg, tak ho čekají opět odběry). Moc mu chutná, a to i jiným pejskům, i na něm přibral a já vím, že to je dobře postavená a kvalitní dieta ( např. i u pejska který měl hodnoty hodně vysoké - ALT, AST kolem 8 a ALP přes 50 - mu po měsíci hodnoty klesly více než o poloviny a po 3 měsících je má v normě). Ale každá dieta potřebuje důslednost. Mám zkušenosti, že pejskům moc nechutnají diety od Hill´s...Většinou u nemocných a mlsných pejsků uspějeme Royalem nebo Trovetem, s Purinou je to horší a Hill´s opravdu v kurzu není...
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

Příspěvekod Kateřina v 17 úno 2009 09:16

No mi baštíme Trovet a jsme nadšený obě dvě :lol: Spider to baští a chutná jí to a já jsem ráda, protože, se jí krásně srovnalo zažívání. I plynatost jí opustila :D
Kateřina

Příspěvekod mariana v 07 kvě 2009 21:02

Zdravím vás všecky,
jsem veterinářka a majitelka jednoho adopťáka. Protože se o tyto věci teď dost zajímám, zjistila jsem ze zahraniční literatury, že u greyhoundů je kreatinin normálně zvýšený a dále i jaterní transaminázy (a nesouvisí to ani s dopingem). Což ví asi minimum českých veterinářů a proto vám řekli, že vaši grejové mají nemocné ledviny a játra. Zřejmě to tak není a pejsci jsou úplně zdraví :113: Takže je sledujte a jestli mají jen mírně zvýšené hladiny a jinak se vám zdají ok, hoďte starosti za hlavu :103:
mariana

Předchozí

Zpět na Péče o adoptované