Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Čištění zubů

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Re: cistenie zubov

Příspěvekod jitul v 18 bře 2011 23:27

:lol: ve čtvrtek je poletím taky vykoupit :lol:
předpokládám, že bych tam nějaký čtvrtek mohla "zaletět" odpol, tak nevím, jestli je náhodou nevykoupí někdo přede mnou :-)

Ale nejdřív zkusím masnu u nás v Roztokách, tam občas mají ty nasekané...ale nejsou schopni mi říct dopředu, kdy je budou mít :-(
jitul

Příspěvekod pzlkovanova v 19 bře 2011 08:47

no helééé,,, proto aby na mě nezbylo jsem to sem nepsala!!! Koukejte jim tam říct, ať mi tam alespoň 4ks nechají!! jinak tady mají taky právě ty sekané
pzlkovanova

Příspěvekod niklo v 19 bře 2011 18:24

ako casto davate tie kosti, aby sa psovi vycistili zuby? Borisovi trva asi pol hodiny, pokym ju neohryzie z vrchu a nevylize ten morek. Ale potom si ju uz vobec nevsima, takze na cistenie zubov to moc nema.
Katarína a Martin + Boris
http://boris2005.rajce.idnes.cz/
niklo

Příspěvekod Zuzík v 19 bře 2011 20:31

No, já kromě morkových kostí dávám i hovězí, když seženu a to je pak paráda a taky ten sušený chleba je fajn. Jinak když mám, tak dávám tak 2x do týdne, abych zase Tommyho neucpala :-)
Zuzka, Luďěk, dětičky Ben a Anička, číči Zrzek, Sisa, Minie a Buclík a zlatíčko Tommy s bláznivým Aminem + sem tam nějaké to psisko navíc
Zuzík

Příspěvekod iiivetka v 13 srp 2011 09:56

No odkedy kŕmime barfom, tak zubky sa o 50% menej špinia, každý večer dostáva mäsové kosti na hryzkanie, našťastie to žerie v miske, takže doma neni bordel :)
No ale najlepšia na čistenie kameňa je bravčová noha. U psov kŕmených granulami, by som postupne skúšala ich reakciu na surové mäsko, a keď by dostal nohu, tak aby ožral na začiatok iba polovicu (greyhound). Sadie zvládala aj celú, ale potom sa jej ťažšie kaká :shock: :D
Proste treba dávať pozor aby to psa nezaštuplovalo :) Nebojte sa, surové kosti pes trávi veľmi dobre (varené sú pohroma). A tu nehrozí, že by pes prehltol nejaké veľké kusy. Postupne, si odhryzuje a skvele sa s tým zabaví.
Treba vychádzať z dobrého poznania svojho psa (keď viem, že zmena stravy znamená hnačku ,tak neviem či by som to riskovala).
Najlepšie je dávať ju vonku alebo doma, na nejakej psej deke, lebo pes sa pri tom dosť zašpiní a aj podložka...(No ale čo by sme pre tých našich chlpáčov neurobili, že :) )
A ešte zvyknem na zúbky prípadne ďasienka dať orozym gel. Je to proti zápalu ďasien. Keď to robím viac večerov za sebou vôbec jej nesmrdí z pusiny.
Čistievali sme zúbky kefkou, ale to bolo nanič, ani trochu to nepomáhalo :( (Nedalo sa jej poriadne vyčistiť zadné zuby...a v postate ani tie predné...) Ani nejaké "dentálne" granule. Sami veterinári sa niekedy úprimne vyjadria, že sú to somariny...Ale asi záleží aj od toho ako veľmi rýchlo sa psovi robí kameň. Sadie ultra rýchlo, a prispieva k tomu aj to, že naši drahí chrťáci granule nehryzú iba vysávajú, tak im ich treba namáčať...A potom nejaká dentálna granula stráca význam...Keď chodí k našim na stráženie žerie granule, no potom to kosťami vždy zachraňujem...
A nepomáhajú ani nejaké akože žuvacie kosti pre psov...no nedá sa to ani porovnať s tou bravčovou nohou ;)
Takže nakupujte kostičky, nech majú vaše psy zúbky ako perličky :lol:
;)
iiivetka

Předchozí

Zpět na Péče o adoptované