Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Lupy

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Re: Lupy

Příspěvekod tereyska v 13 lis 2009 22:46

.. nej je v podstatě nekoupat, ale udělat olej koupel např.Imaverol roztok od veta 200ml- zředit 1l vody v petce a vmasírovat do kůže, před tím samože umýt vodou teplou a pak jít na masaáž roztokem, nedráždí kůži - nevysušuje - neb chrtiska nemjaí tuku mnoho podkožního a tak je to nedráždí a nemají pak lupy, navíc je to roztok který zabraní či pomůže z kvasinkama na kůži či něco podobného - jako jsme měli my a tak se pak koupel opakuje co tři dny třeba 4kůry.
:113: taky dobré
tereyska

Příspěvekod Marie v 28 kvě 2011 10:02

Obnovuji téma LUPY.
Mettíka jsme ještě nekoupali - nebylo potřeba, ale teď na jaře když ho češu furminatorem, tak lupy má.
Není to nic šíleného, nedrbe se, ale přeci jen je má a nejde o jednu či dvě.
Prosím jak jste to řešili Vy ?
Děkuji Marie
Sir Dean Margodeer, Sir Matt Matelot, Aleš + Alešek a já
Marie

Příspěvekod Vipetka v 28 kvě 2011 10:23

Já jsem koupala naše vipety a chrtíka minulý týden - letos poprvé. A to měli lupy všichni, resp. před koupelí ne, nic se z nich nesypalo, ale vykoupala jsem je v Lactadermu, a to se jim jako uvolnila horní vrstvička kůže a lupy se z nich sypaly, s tím jak se venku sušili na sluníčku, jsem je ještě promasírovala takovou sisálovou žínkou....
Teď už lupy nemají, tak to jsem Vám moc neporadila.....
Druhé koupání se šampónem dělám tak během prázdnin a někdy i začátkem září. Jinak se samozřejmě občas namočí venku hadicí, ale to jen vodou, šampón dávám jen 2 - 3 x do roka, nejsem zastáncem častého koupání.
Vipetka

Příspěvekod Marie v 28 kvě 2011 10:28

Tak to Deana (deerhound) musím koupat tak 1-2x každé čtvrtletí, protože je to smraďoch.
Skutečně, člověk si ho pohladí a má špinadou a smradlavou ruku.
Mettík ne, ten je čistoučký jako sníh.
Sir Dean Margodeer, Sir Matt Matelot, Aleš + Alešek a já
Marie

Příspěvekod pzlkovanova v 28 kvě 2011 13:31

Maruš, já bych ho vykoupala a pak ho pořádně promasti olejíčkem od lídy, pokud nemáš, tak extra virgin olive oil... Dannýk na lupy - resp. suchou pokožku také trpí a vyběhnou většinou po koupeli, ale co použiju EVOO nebo olejíček o Lídy je to paráda :113:
Jinak bychom rádi nějaké novinky a foto Mattíka do jeho topíčku :103:
pzlkovanova

Předchozí

Zpět na Péče o adoptované