Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Lupy

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Lupy

Příspěvekod Kateřina v 07 led 2009 12:17

Když Spider přijela, tak měla trochu lupy, ale vykoupání v zázračném třezalokovém olejíčku to všechno dalo dopořádku. Ale asi před týdnem, se Spider lupy zase začly vracet :? Tak sem si si říkala, že osvědčený olejíček zase pomůže a nic. Teda je to spíš ještě horší. Máte nějaké zkušenosti a tipy?
Kateřina

Re: Lupy

Příspěvekod Kateřina v 07 led 2009 15:23

Ježiši kriste to už mi snad ani neříkej :? No vykoupala jsme jí protože se jí začli dělat ty lupy, takže šamponem to asi nebude. Byl to úplně obyčejnej šampon... Ona ty lupy měla tak nějak pořád ale jenom trošku, říkala jsem si, že se to časem zpraví samo... :( A nevíš kde se dá chytit ten dravčík jak říkáš?
Kateřina

Příspěvekod tereyska v 07 led 2009 22:21

Ahojky..

tak my je máme opět také.. a veterinář nám říkal, že je to na "krátkou" léčbu, za 10 dní máme přijít a dá nám kúru - šampon na tři koupele. Někomu zabere Lactaderm šampon-gel - koupíš na veterině, šampon určený na léčbu povrchových a hloubkových pyodermií, atd., působí a na proloženiny a akné. Nechá se působit na kůži a hned se nesplachuje a funguje. Je lepčí dát vždy do vany ručník by chudáci nekouzali, ale to určitě znáte. :)
paa Blacky a Terez :)
tereyska

Příspěvekod tereyska v 20 úno 2009 14:44

Imaverol roztok na zředění se dá zakoupit u veterináře, my ho od něj tedy máme. Není to ani nějak drahé. Většinou jde o více koupelí - my měli tři koupele po třech dnech, opakuje se čtvrtý den koupel znova, pomohlo i na plíseň, lupy a podrážděnou,nemocnou pokožku. Ty špatné chlupy-srst šla pěkně ven a obnovují se hezky. Dáva se 20ml roztoku do 1litru vody, ( nám je přímo vet dal naměřené v "injekčních obalech" ,rozmíchá se.
Postup : Psa namočíme teplou vodou, potom přelejeme celé jeho tělo naředěným roztokem na srst i kůži (my puižili pet lahv 1l), pořádně vmasírujeme. A nespachujeme . trochu psa osušíme a zabalíme pokud se nechá, aby byl v teple. Ob tři dny se opakuje.
Jinak také používáme doplněk stravy na srst Fitmin na srst v prášku přimíchám do granulí a teď máme Derma-pet kapsle ( olej pupalky dvouleté a brutnáku lékařského ). Ta přímo pomáhá na srst a obnovu .
tereyska

Příspěvekod Kateřina v 26 kvě 2009 16:33

Tak se nám zase vrátil problém s kůží :( Spider má zase všude lupy a já už vážně nevím co s tím. Asi před dvouma měsícema jsme byly na veterině, kde nám daly Imaverol, takže jsme udělaly tři koupele a bylo to v pořádku. Posledních 14 dní se jí lupy ale začaly vracet, nejdřív na bříšku a ted už je má úplně všude....Zase poputujeme k veterináři, jenom se chci zeptat, jestli s tím má někdo zkušenost, nebo nějaký tip. Díky ;)
Kateřina

Příspěvekod tereyska v 27 kvě 2009 12:53

.. ahoj Kačenko, my byli na vet pro štítnou žlázu a vypadá to, že to je to prostě problém kůže.. a taky se nám to občas vrací, a máme znova Imaverol a koupele a zase je to dobré. jinak se zaměříme s vetem na stěry z kůže atd. Mohou to být i kvasinky, které měl zvýšené.. uvidíme. Každopádně Imaverolm nic nezkažíš.. uvidíš co na to vet , papa zatím a zdravím Spider a snad se brzo uvidíme :)
tereyska

Příspěvekod Kateřina v 27 kvě 2009 13:34

Ahojky,
a jak si na tom s tou štítnou žlázou? Potom, co jsem četla ten článek, že grejové mají nižší hodnoty než ostatní psi, jsem to přestala řešit. Lysiny na zadku jí dorostly, takže jsem došla k názoru, že vypelichala kvůli těm granulím, na které měla asi nějakou slabší alergii, protože se jí ztrácela srst i na čumáku. Teď krmím Happy dogem a je to v pohodě...U veta se určitě stavím, nějak se mi beruška nezdá, tak ať jí radši zkoukne.... :roll:
Kateřina

Příspěvekod tereyska v 27 kvě 2009 14:28

TSH 0,36 ng.mL-1
celk. tyroxin < 6,44 nmol.L-1
celkový T3 1,35 nmol.L-

jelikož má nižžší hodnoty chrt nejedná se o hypothyreózu. mám ještě jednoho veta a tak mu je posílám.. :) . jde o problém kůže..
tereyska

Příspěvekod Kateřina v 27 kvě 2009 14:51

Tak to má Spider hodnoty ještě o 3 větší než ty. Konzultovala jsem to ještě s jednm veterinářem, kterej taky říkal, že když je hodnota štítný žlázy 9 je to málo, ale ten o chrtech taky nic nevěděl. Ukážu to panu Svobodníkovi a určitě se nějak domluvíme..No tak jeslti to bude kožní problém, tak to jsem docela ráda. Hlavně aby ty vnitřní orgány měla v pohodě....
Kateřina

Příspěvekod maru126 v 13 lis 2009 12:55

Lupy se nam objevily u Summer asi po tydnu co s nami bydlela. Taky me to docela vydesilo, protoze se defakto zacala vyslikat z kuze. Tak jsem ji popadla a mazala do utulku pro radu. Tam mi pani zduvodnila proc se to deje. Psi, kdyz zavodi jsou zavreni venku v kotci obvykle bez topeni, takze jsou zvykli na chladnejsi podminky cemuz se prizpusobuje i jejich kuze. Jakmile si pejska vezmete domu do bytu nebo baraku a ustrednim topenim a suchym ovzdusim pes se zacne loupat a bude chvili trvat nez se aklimatizuje. Pani nam poradila pridavat do jidla slunecnicovy olej cca 1 polevkovou lzici a potirat neosrstena mista detskym ojejickem. Koupanim se to jeste zhorsi, protoze se vymyje tuk/olej ktery si pes sam produkuje k promazavani kuze. Pak uz jen vycesavat vycesavat a vycesavat.Trvalo nam asi 4 tydny nez se Summer srovnala s "teplem domova" :105: Taky zmenou stravy muzou nastat problemy s kuzi, psi kdyz zavodi dostavaji jen to nejlepsi a jakmile prestanou zavodit dostavaji jen to nejhorsi.....videla jsem to v utulku cim se krmi (plechovky plne chemikalii a nejlevnejsi granule plne chemikalii) fuj. :112: Nase mazanky prikrmujeme ovocem a zeleninou vsechno syrove a jake maji krasne kozisky :11: Snad nase zkusenost nekomu pomuze ;)
maru126

Další

Zpět na Péče o adoptované