Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Poslušnost doma

Hlavně v začátcíh je péče o adoptované chrty trochu jiná, takže o tom zde

Poslušnost doma

Příspěvekod Dona v 11 úno 2012 17:14

Dotaz od Blanky
Chtěla jsem poradit(hlavně neřikej že si za to můžu sama já to vim) Rhyna mě strašne pronásleduje až to je i únavný a otravný a navíc je mi jí líto jak se neustále zvedá a zase pak lehá,sama víš že to asi pro ně není moc jednoduchý.Nemůžu se nikam hnout a běda jak bych se jen podívala směrem do kuchyně v tu ránu je tam dřív než já,neustále loudí a stojí mi za zadkem.Dost dobře slyšim ale ona je opravdu jako duch,když si myslim že vyjímečně zůstala v obýváku tak z ní mám šok protože ona už stojí za mnou z druhý strany.Každou chvíli se v kuchyni o ní přerážím,nebo na ní šlápnu.Protože si myslim že za mnou nestojí - je tam.Už i Nikče to vadí.Pri jídle nám občas strká čumec do talíře a když zařvu FUJ nebo tlesknu,tak čumí jak jelimánek a mrská ocáskem-asi že je to začátek hry hlavně s tím talířem.Když jí z kuchyně vystrčím tak tak okamžitě vleze z druhý strany a nechápavě kouká.Do kuchyně nejsou dveře.Myslíš že je na to nějaký řešení???Tvoji pesani to nedělaj,jak si to dokázala??
Dona

Re: Poslušnost doma

Příspěvekod Dona v 11 úno 2012 17:14

Ahoj Blani,
naši psi to nedělají, protože do kuchyně dveře máme a hned, jak jsme se nastěhovali, sem je do kuchyně a některých pokojů nepouštěla.
Asi to chce začít od začátku a cvičit povel "místo" a "zůstaň". Je to běh na dlouhou trať, ale s odměnama to jde docela rychle. Když bude vědět, že dobrotu dostane až na pelíšku, bude se snažit vám vyhovět. Cvičte to několikrát denně, a povolte jí od tamtud až na povel "volno" (já je posílám na místo, když se moc motají kolem dětí a bojím se, aby se v tom šrumci něco nestalo. Mě stačí, když tam vydrží chvíli.)
Druhá fáze toho cvičení je, že jí na místo budete posílat vždy, když vás bude obtěžovat.
Buďte důslední, Rhyna je chytrá, naučí se to.
Já svého prvního psa, když jsem ho nechtěla posílat přímo na místo, naučila reagovat na povel "nežumrej". Prostě, když mi, nebo někomu koukal do pusy, tak jsem mu řekla "nežumrej" a ukázal rukou pryč a on se naučil, že musí odejít...
Chce to opravdu vytrvat, povely vždycky musí splnit úplně, pak se může těšit na odměnu, pochvalu...
Dona

Příspěvekod Dona v 11 úno 2012 17:15

od Blanka.Mull
Zdeni moc ti děkuji za radu.Na místo a zůstaň jí učíme od začátku ale zas tak perfektně to nefunguje.Když dostane větší dobrotu(kus masíčka)tak zavelím -místo- a ona si to běží sežrat na místečko.Každý ráno něž dostane misku,tak musí na místo.A teď-moc se jí tam nechce,někdy jí tam musim nastrkat a stát u ní na povel-zůstaň-na ten už se tváří jak citron a nechápe k čemu je to dobrý.Když to splní tak misku dostane.Na to že jí to učim už 4 měsíce,tak to moc nezabírá,běda jak bych odešla s pokojíku,tak se hned k tý misce vrhne.Na povely u jídla (našeho) nereaguje,i když řvem s Nikčou jak dvě histerky,Rhyna zase čumí jak dement a vrtí ocáskem a nehne se z místa.Taky když přijdu domu tak jdu 1.do dveří,to už zvládá i když s tím nesouhlasí.Umí - ke mně-,sedni,někdy i lehni a ještě i -ukaž bříško.Jinak je to moje zlatíčko.
Jo a s tou kuchyní- do obýváku se musí přes kuchyň.Když se to tu stavělo tak nikoho ani ve snu nenapadlo že by tu někdy bydlel i velkej pes.Měli jsme vždycky ty nejmenší.
Dona

Příspěvekod Dona v 11 úno 2012 17:16

Blani,
chápu tě, oni jsou greyové trochu línější v chápáná, nebo možná takový dril pro ně není tolik přirozený, ale naučí se to.
U toho jídla, je asi nejdřív nezbytné, aby jste se jedna z vás zvedly od stolu a s povelem "místo" jí třeba odvedli za obojek (já třeba pro psy mám od Stáni takový ty tenoučký reflexní obojky, který jim nechávám i na doma) a na pelechu dát zůstaň. Opravdu to chce stále cvičit a cvičit.
Ale klidně tenhle dotaz dej i na forum, třeba je tam někdo, kdo právě tohle řešil a úspěšně vyřešil a bude vědět nějaký fígl..
Dona

Příspěvekod Verda v 12 úno 2012 10:05

Spolu s povelem místo je dobré přidat "čekej". Nibbler byl takovej stopař, že jsem šílela, hodně to pramenilo s nejistoty, abych mu někam neutekla a hodně z toho, že prostě nevěděl co má dělat, tak dělal to ce jeho hlava smečky... napodoboval mě, nevěděl, co se v bytě dělá, že se má ležet, tak chodil za mnou. Hodně se to zklidnilo díky času, bez je méně a méně nervozní, jistější sám sebou.
ale nejvíce pomohl povel místo... klasika. V ruce pamlsek, povel místo a odvést na pelíšek, opakovat opakovat, až pes na místo odejde sám, dát mu pamlsek, chválit. Když má zafixovanej tento povel - řeknu místo a on tam jde (i klidně s pamlskem), tak přejdeme dál. Je důležitý nedělat druhý povel, když nemá zvládnutý ten první..
Takže umíme jít na místo, ideálně pokud si tam pes lehne, nebo sedne, ale i ve stoji se dá začít trénovat "čekej" - důrazné ČEKEJ je úžasný slovo, jak je tam to Č tak je dobře vnímáno. Takže pes na pelechu, ´má v sobě povel Místo, já mám pamlsky, řeknu Čekej a za pár sekund /pokud pes čeká/ dostane pamlsek. Tuto dobu prodlužovat, třeba na minutku, stojíte poblíž a pes má v sobě povel čekej, pokud čeká, zavelítá Hodný a pdostane pamlsek - bud na místě nebo pokud jste dál od ní dal přidáte trénink přivolání na jméno ještě. Je to vše hra. Pes to miluju, pes, který v sobě má "povel" je spokojený, páč mu jeho milovaný pán dal "úkol" a za něj je odměna! Když zvládá čekej tu minutku /možná si sama z nudy lehne do pelechu/ a ty jsi u ní, tak ,můžeš zopakovat ČEKEJ ČEKEJ a poodstoupit o krok, či dva dál od ní a pak to samé - přivolat a pamlsek a nanovo. Místo - pamlsek - čekej - vzdálit se o další krůček - přivolat - pamlsek...
Takto jsem trénovala NIba já, dostali jsme se za pár dní až k tomu, že jsem na vteřinku zalezla do ložnice, za další dny jsem se už mohla dotknout vchodových dveří, možná za měsíc či dva, když se stabilizoval a ob den trénovali, tak jsem mohla těmi hlavními dveřmi i odejít.
Přidávejte k tomu také to, aby za tebou nemohla pořád - jdi na chvíli do ložnice, kuchyně a zavři dveře... Ona zatím ani neví, že tě nemá sledovat, neví jak je fajn, se jen válet na pelechu - to si ozkouší až tém tréninkem.
a K TOMU ŽEBRÁNÍ, TO SE NAUČÍ ažbude zát povel míszo, tak jakmile bude čučet do jídla, povel místo a zůstan...
Verda

Příspěvekod Blanka.Mull v 12 úno 2012 11:02

Aho Verdo,dneska jsme to ráno zase trénovaly a byla úžasná ale samozřejmě že to byla určitě jen náhoda.Na povel -místo -jsem jí tam sice musela nasoukat ale dala jsem misku na stůl a né rovnou na zem.Ona si hned na místečku lehla a já sem jí cvičila -zůstaň,tak tam ležela.Zkusila jsem zalízt na pár vteřin za dveře ,tak tam stále ležela,pak dostala pochvalu a hned misku se žrádlem.Ale myslím si že to takhle krásně proběhlo jenom proto,že miska byla na stole a né na zemi.Jinak na tu samotu-já jí zavírám když žere aby byla sama v pokojíčku a ona si tam pak lehne na místečko a v klidu si tam leží.Pudlice si pak otevře dveře a jde jí vyžírat zbytky a Rhyně je to jedno a někdy se ani nezvedne aby za mnou přišla,leží si tam sama dál.Zavírám jí tam proto,že by pudlici sežrala snídani.A ještě k tý samotě,když mi přijde návštěva tak si tam sama zaleze a vyleze až jsme zase samy.
Dokonce jsem zjistila že nesmim jít ani už k balkonu,to začne kolem mě skákat a sedat si protože ví že na tento povel(i když jí žádný nedám),tak bude odměna.Tak psychicky žebrá.Vymyslela jsem že jí prostě budu v kuchyni i u balkonu ignorovat a nebudu se jí koukat do očí(Cesar),snad to zabere.
Jenže mě to utrhne srdce když jí nemůžu do tý hubiny nic strčit.Musim to vydržet.
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod Ajka v 12 úno 2012 19:08

Já bych trošku polemizovala s Verdou, jejich rad si vážím, jen to následné přivoláníl z místa bych ze začáku nedoporučovala. Až když bude povel ´místo´ a ´čekej´ zvládnuté. Raději bych to zatím ukončila třeba pamlskem, míčkem nebo oblíbenou hračkou a hlavně tím, že bych k ní došla, aby si náhodou nespojila, ´místo´ s vrácením se z místa k paničce pro pamlsek. To by se pak hůř odnaučovalo.
Domov bez psa je pouze příbytek.
Biddy a její smečka Alena, Filípek, Lucinka a Fero, bez kterého by jsme smečkou nebyli a nakonec nás nespolubydlící koník Frisko.
Ajka

Příspěvekod V+G v 12 úno 2012 20:06

Jé Blani,to je legrace,já zase musím dávat Soli misku na botník,aby jí to nesežrala naše pudlice Šerinka....a když se Soli hrne k misce Šerinky,jenom jí napomenu,že má ,,TADY,,(a ukážu jí její misku) a že to není její...mám to nějaké jednoduché,Soli je moc hodná,nežebrá,dá si říct,chodí si lehnout na místo,když jí řeknem.jen když děti něco nechají bez dohledu,tak mají smůlu...slanina z rohlíku,kuřecí maso z talíře a několik očiček od plyšáků....třeba si začnou uklízet a zavírat dveře :-)))
Solista+Cherie a jejich lidi....Věra+Venda+Martina
V+G

Příspěvekod jesi v 12 úno 2012 20:34

Tak náš pes se mlže opravdu přetrhnout jak běží k misce :lol:
Ale jinak opravdu učit na místo... Já nejsem líná se i 4x zvednout a poslat ho zpátky, když otravuje nějak moc. Já ho mám naučeného na místo tak, že lehne kam mu ukázu, když sme venku nosím nějakou deku ci hadr abych mu to misto upresnila... Je pravada ze nekdy pri povelu mistí delší dobu stojím nez poslecne, je to vzdycky kdo z koho :lol:
Jinak také je závisláček, kdyz dojedu domu, leze za mnou vsude, ale já si ho proste nevsimam kdyz jde, ignoruju ho a nebo kdyz zacne piskat tak jej jeste napomenu.
Taky nejsme stopro dusledni, ale já to u sebe omlouvám tím, že se málo vidíme, tak nemuzu furt být zla... :lol:
jesi s Honey
jesi

Příspěvekod Johnka v 13 úno 2012 06:47

Koukám,že máme s Blankou stejné starosti. Andís je taky v tomto na zabití. Už to bylo vážně lepší,ale v sobotu se mladej trochu poškorpil s tátou/ puberťák/ a pak ještě vzteky bouchnul do skříně až spadla. Od té doby je všechno jak na začátku. Andís byl tak vystresovaný,že se celý klepal a zase ho mám stále za zadkem a jako ,když přijel poprvé. Lekne se i když praskne jen topení. Je to vážně o nervy,ale čas snad všechno spraví. Já už díky němu zhubla docela slušně,protže je stále se mnou v kuchyni,jak otevřu lednici,stojí pod ní a čeká. Tak raději nejím. Jde mi o to,aby nebyl tlustý. Ale na nějaké místo absolutně neslyší. Také to trénujem a věřím v úspěch časem,ale je to vážně zabíračka na nervy.
Martina a Andýsek
Johnka

Další

Zpět na Péče o adoptované