Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Obojek

Forum nejzajímavějších nabídek potřeb pro chrty...E-SHOP: PSIOBLECKY.EU
Pravidla fóra
Zde si předáváme informace o zajímavých produktech pro naše chrty. Výrobky s opakovanou nabídkou najdete na našem E-Shopu: http://www.psioblecky.eu

Obojek

Příspěvekod Veronika Křimská v 25 říj 2012 09:05

ahoj, nevím, kam topic zaradit, nejedná se totiž až tak o potřebu pro chrty, ale o info obecně, které jsem viděla na facebooku u Verči (Kaira Collars), která darovala spousty obojků do útulku pro podency na Lanzarote, odkud adoptujeme :-)

Verča tam psala, že jak asi většina víte, když vám pobíhá pes v lese navolno, tak ho v podstatě může myslivec zastřelit. Kord když by lovil.... ale i tak to může nějaký i..ot udělat, i když pes neloví, však víme. No a prý je někde v zákoně uvedeno, že pokud jde o asistenčního psa (s vestou, obojkem) a nebo o mysliveckého psa, tak jim samozřejmě nic udělat nesmějí. Prý tito psi bývají označeni bílým obojkem.

Toto info se asi týká spíše podencářů, kteří své podency, po VELMI PEČLIVÉM zvážení vypustit mohou. Já jsem si u Verči jeden obojek pro Habanu objednala, protože ona na volno v lese lítá. Neloví absolutně nic, od všeho se nechá odvolat. A chci pro ní maximum bezpečí, takže tak.

Nepíšu to jako reklamu Verče, samozřejmě ten obojek kupte kdekoliv, třeba i ve zverimexu někde u vás ve městě, ale jen jsem chtěla, aby toto info bylo přístupné všem na foru :-)
Veronika Křimská

Re: Obojek

Příspěvekod kvetamama v 25 říj 2012 09:31

Tady u nás bych na bílý obojek moc nesázela. Bývávalo to označení psa ve výcviku, ale dnes je situace možná dost jiná. Spíš bych vsadila na reflexní oranžovou vestičku a stejné vodítko. Ale je pravda, že pokud se myslivec rozhodne, že podle jeho posouzení pes loví, a ten pes je na volno, tak je malér. Také je možnost se přímo domluvit s nějakým správcem polesí, kam člověk častěji chodí, co by považoval za dostatečné označení. Samozřejmě asi řekne, že ho v lese člověk nesmí pustit vůbec.
kvetamama

Příspěvekod KEESSIINNKKAA v 25 říj 2012 11:47

Mě kamarád myslivec řekl,že na psa s bílým obojkem by se nemělo střílet.Dále pak,že střílet smí jen myslivecká stráž.Podstatné je to,na jakého narazíte debila,pes nemusí lovit,může mít vestu i obojek a vystřelí po něm obyčejný myslivec.Někde už jsem tuto otázku tu na fóru řešila ale nějak už nevím kde.Vše je o lidech.....
Pes je úžasný tvor,který je schopný věrnosti až za hrob.Od dobře vedeného psa by se mohl leckdo učit jak žít.
KEESSIINNKKAA

Příspěvekod Blanka.Mull v 25 říj 2012 17:09

To je zajímavý čtení o tý barvě obojků.To jsem vůbec nevěděla.To se hned tady myslivce zeptám ,jak to tady chodí a jakou barvu mám pořídit aby mi holky nesestřelili.I když náš myslivec už o tom ví ale stejně,na dálku prd uvidí a bude to....
Rhynuška grey, Melody grey, Stacynka pudl, Nikolka a Simonka - moje děti, kanárek Čenda, aquárium a nakonec já Blanka.
Blanka.Mull

Příspěvekod Veronika Křimská v 26 říj 2012 06:53

holky, já do toho jdu, máte sice pravdu, že je to o lidech, ale zase čim víc "bezpečnostních" prvků, tím lépe. Naše Habana neloví opravdu vůbec nic! Možná je to tim, že žije s kočkama a malým psem? Nebo to prostě nemá v sobě, no. Takže kdyby někdo odstřelil jí, tak to bude z důvodu debility a ne lovení. Proto chci ten obojek, jsem si na sto procent jistá, že nikomu nezavdá důvod k tomu, aby jí ublížil, protože loví :-S

Ta vestička též není špatný nápad ale :-) Chudák Habouš, já jí tak vytunin, že jí naopak nikdo nepřehlédne a ještě na ní upozornim :-DDD
Veronika Křimská

Příspěvekod monika v 26 říj 2012 08:39

jj, přesně tak, střílet smí jen myslivecká stráž....
Ale!
Dle mého názoru záleží na tom, na koho narazíte. Pokud to bude imbecil, kterej si rád "práskne" po čemkoliv,je obojek a vestička k ničemu, stráž nestráž...pořád se řeší případy, že hovado někomu zastřelilo psa, který nic nedělal a ještě pomalu postřelil brokama ty, kteří šli vedle...:-((
Pokud narazíte na rozumného člověka, který vidí, že pes nehoní, nic se nestane...
Monika, Agáta-bulteriérka a Sue-greyhoundice
monika

Příspěvekod Ajka v 16 lis 2012 18:59

Nejhorší je srážka s blbcem. Tady v okolí dokonce myslivec či jiný zelený mužík zastřelil psa na stopovačce. Co k tomu dodat. ""-(9)
Domov bez psa je pouze příbytek.
Biddy a její smečka Alena, Filípek, Lucinka a Fero, bez kterého by jsme smečkou nebyli a nakonec nás nespolubydlící koník Frisko.
Ajka

Příspěvekod monika v 23 lis 2012 18:31

To je přesně to, co jsme chtěla říct.....
Já tyhle bouchaly nesnáším..minule u nás měli na chalupě nějaké rojení a mně normálně vyběhl pes, lovecký z pole před auto a když jsem zastavila, tak mi zalezl pod auto a nechtěl ven...vyjančenej jak blázen, evidentně se bál strašně střelby...nevím, na co ho tam chudáka vodí, oni jsou fakt vypatlaný...
jasně, asi je mezi nima i spousta slušných lidí, ale většina, darmo mluvit...:-(
Monika, Agáta-bulteriérka a Sue-greyhoundice
monika

Příspěvekod IvetaR v 26 lis 2012 13:53

Ahojte, potřebovala bych ,prosím, poradit. Netýká se to obojku, ale chtěla bych koupit postroj pro Rufu a moc se v tom nevyznám. Můžete mi poradit, jaký je "nejvhodnější, nejlepší", nebo nevím, jak bych to měla specifikovat.. {5;36} nikdy jsem nic takového psům nepořizovala... :-)
Díky moc Iveta
jorkšírka Sindy, bloudi Kaťa,Hocky a Dartík již za duhovým mostem , braka Barča, podenco Rufa a já panička
IvetaR

Příspěvekod Veronika Křimská v 26 lis 2012 13:58

Ivet, pro podencáče stačí v klidu obojek :-) Martingal a až si na Vás zvykne, tak klidně kožený, Habča má teď kožený ze sofadog wear a je super :-) S vystýlkou :-) Jinak tam jsou v nabídce aj postroje, tak mrkněte :-)
Veronika Křimská

Další

Zpět na Potřeby pro Naše chrty