Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Taste of the Wild

Forum nejzajímavějších nabídek potřeb pro chrty...E-SHOP: PSIOBLECKY.EU
Pravidla fóra
Zde si předáváme informace o zajímavých produktech pro naše chrty. Výrobky s opakovanou nabídkou najdete na našem E-Shopu: http://www.psioblecky.eu

Taste of the Wild

Příspěvekod LuLu v 30 bře 2013 10:36

Na doporučení, jsem se rozhodla pro změnu granulí. Z komerční značky Purina Pro Plan, na mně do té doby neznámou značku Taste of the Wild od amerického výrobce Diamond Pet Product. Je několikrát oceněno a podle Whole Dog Journal patří také mezi TOP DRY FOODS 2013.

Krmivo je bez obilovin a obsahuje asi 65 - 70 % masa. Další obrovskou výhodou je, že je jím možné krmit psa ve všech životních etapách. Nerozhoduje zde ani velikost psa, což je veliké plus pro chovatele velkých i malých psů.
TotW je k dostání v pěti příchutích (dají střídat bez jakýchkoliv viditelných problémů):

- Pacific Stream (losos)
- High Prairie (bizon)
- Sierra Mountain (jehněčí)
- Southwest Canyon (divočák)
- Wetlands (kachna, krůta, kuře).

Při pročítání komentářů zákazníků u příchutě Pacific Stream, mě nejvíce zaujal komentář chovatelky 4 chrtů:

Autor: Iva Pospíšilová
Vloženo: 26.01.2012, 20:58
Máme čtyřhlavou chrtí smečku - jeden pes je alergický téměř na vše co roste ze země, včetně rýže, jeden je lakově černý s velkým výdejem energie každý den, třetí je trošku cíťa na střeva a také s potřebou vyššího přísunu kalorií a čtvrtý má sklony k přibírání na váze. Není snadné najít krmivo, které by vyhovovalo všem. Tohle se ale vážně povedlo. Alergik je v pohodě, černý je černý, cíťa si nestěžuje a bandaska drží taili. :-) Rozdíly dělám pouze v množství. Granule jsou skvělé, rozhodně doporučím alespoň vyzkoušet - adekvátní množství, uvidíte sami. Dobře se krmí suché, dobře se namáčí, nerozpadají se. Psi se můžou s každým krmením přeskočit, než položím misky na zem. :-)

Při koupi 2x13,6 kg za 2 390,- Kč ušetříte 406,- Kč + dopravu zdarma. Pokud nevíte jakou příchuť zvolit, za 799,- Kč můžete koupit 3x2,27 kg tří libovolných příchutí, které stačí jen napsat do poznámky.

http://www.granule.cz/granule-pro-psy/taste-of-the-wild/

ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
"Logic will get you from A to B. Imagination will take you anywhere."
LuLu

Re: Taste of the Wild

Příspěvekod west v 30 bře 2013 12:23

Za naše dva chrty můžu tohle krmivo doporučit. Asi od listopadu 2011 krmíme pejsky ToW Hihg Prairie Canine, ToW Pacific stream nebo Orijen adult dog a jejich kombinacemi. Utlouci se můžou po všech uvedených, zažívací potíže nemají a jen jedna nalezená zatoulaná granulka je pro ně výhra :-)

Do naší smečky patří i labrador, který nám svým línáním způsoboval bolehlav, protože po třech hodinách po úklidu bývaly všude závěje chlůpů, což po několika týdnech krmení ToW a Orijenem úplně zmizelo.

Nevím zda to má souvislost s krmením či ne, ale na podzim loňského roku jsme ke smečce jako strávníka přidali šestiletého dlouhosrstého trpasličího jezevčíka epileptika, který jednak také nemá zažívací obtíže, také nemá problémy se srstí, ale po dobu několika měsíců se u něj neobjevil zjištěný záchvat epilepsie.

Podle americké AAFCO granule ToW, Orijen a Artemis patří dlouhodobě k naprosté špičce, hodnocené tradičně šesti hvězdami, přičemž ta krmiva prodávaná v našich zverimexech dostávají podle stejné metodiky hodnocení obvykle jednu hvězdu, maximálně dvě ( Hill´s, Happy Dog ) a některá speciální krmiva Royal Canin hvězdy tři.

K tomu je potřeba připočítat, že ToW a Orijen díky obsahu masa a stravitelných látek mají na gramáži nižší denní dávkování než například Calibra.....

Experimentovali jsme s granulemi dlouho, vyzkoušeli jsme mnoho různých značek, ale už jsme s experimenty skončili, snad jen s vyjímkou Acany, kterou jsme ještě nezkusili a která je béčkem Orijenu a i tak dlouhodobě podle testů AAFCO dostává pět hvězd a v poměru cena za Kg vychází maličko lépe.

Když to tedy shrnu, pokud můžete pejskům kupovat ToW, vlastně není na trhu nikde na světě nic lepšího, nanejvýš jen tak stejně dobrého

A nakonec, ona i ta cena, když to neobjednáváte přes nějaký zverimex, tak není na kile nijak závratná a pokud třeba stojí 15 Kg pytel Chicopee Lamb & Rice ve zverimexu 920 Kč, tak já koupím 13,6 Kg pytel ToW za 1.161 Kč a dvojité balení ToW za 2.151 Kč. Nárůst ceny za velmi kvalitní krmivo tedy není dvojnásobný nebo v nějakém podobném poměru, ale pouze přibližně čtvrtinový.

Kočky by možná opravdu kupovaly Whiskas, ale naši pejsci rozhodně ToW a Orijen :-)
west

Příspěvekod monika v 30 bře 2013 14:49

Tak to vyzkouším, vypadají dobře!
Krmím Acanou Pacifica a teď jí ještě nějak zdražili, tj. 12 kg za nějakých 1400,-, je to kvalitní krmivo, ale dva psi už toho sežerou hodně...O Orijenu nemluvím, ten je ještě o dost dražší....ale je samozřejmě super špička.
U té Artemis si nejsem jistá kvalitou, ségra s ní krmila stafbula, pes pořád kadil- několikrát denně, míval průjmy zničeho nic...byl dost hubený, špatně nasvalený...
Když začala krmit Acanou Pacificou byly průjmy pryč a dnes (cca po půl roce) pes vypadá jako Rocky Balboa...:-)
A dokonce i chovatelka, která jí Artemis doporučila jí řekla, že už s ní taky nekrmí...
Takže nevím....
Každopádně vyzkouším ty Taste s lososem..
Monika, Agáta-bulteriérka a Sue-greyhoundice
monika

Příspěvekod monika v 30 bře 2013 14:56

Ještě by mně zajímalo, kolik je tam té soli....je umístěná totiž hodně vepředu mezi ingrediencemi, které by měly být řazené podle jejich obsahu v krmivu...jenže obsah soli tam nemají nikde uvedený...
Známá krmila vlkodava teď už nevím čím, myslím, že nějakou Purinou, pes měl potíže a pak zjistili, že je tam strašně moc soli....
monika

Příspěvekod LuLu v 30 bře 2013 15:03

Oni tam té soli dávají komerční značky hodně kvůli chuti, aby to pes žral (mimo dalších látek) a hodně barviv, aby vypadali na oko pěkně pro páníčka.
U téhle značky bych se soli nebála, zkusím množství najít na official stránkách. Kdyby jí tam bylo moc, tak by nejspíš nedělala dobře žádnému psi. A vzhledem k ohlasu, který má po celém světě. :)
Obrázek
LuLu

Příspěvekod monika v 30 bře 2013 15:17

JJ, určitě, to jim potom víc chutná..
Ale vypadá to moc pěkně, tak vyzkoušíme, snad konečně po nich zaroste Suince ta plešatá prdka...:-)
monika

Příspěvekod LuLu v 30 bře 2013 15:26

Já jsem na ně taky zvědavá, musim ještě počkat, než dokrmíme tím sajrajtem Pro Planem. :)
Obsah soli jsem nikde nenašla, ale vyzkoušíme a uvidíme. :)
Je prý dobré na srst a kůži, tak taky doufám, že nám zaroste prdílka. :D
Obrázek
LuLu

Příspěvekod monika v 30 bře 2013 15:38

Taky máte holoprdku?
Sue přijela zarostlá a teď je pěkně plešatá...
Dosává Biotin Giom, pupalku i pangamin, no a zdá se mi, že jí začínají rašit nové chloupky, tak uvidíme, už má plešku i na ocásku, tak snad jak začne být hezky, tak obroste...jinak budeme muset ušít snad nějaké trenky....-)
monika

Příspěvekod LuLu v 30 bře 2013 16:37

Já si už nepamatuju, jestli tak Blue přijel nebo mu vypadaly taky až potom... ale vypadá to, že už mu tam taky raší nový chmíří. :)
Ale ty lupy a línání. :/ Začala jsem přidávat lžičku oliv. oleje a 1x týdně vajíčko do granulí, tak snad to má nějaký efekt.
Obrázek
LuLu

Příspěvekod west v 30 bře 2013 19:14

to Monika : Na Orijen se teď nepodívám, protože můj dodavatel ( německý velkoobchod ) píše, že u Orijen a Acana jsou dočasné problémy s dodtupností - tj. asi vázne dodávka do Evropy a proto nejspíš to zdražení u těch prodejců, kteří Acanu ještě mají.

Orijen Adult Dog stál myslím naposled 1.390 Kč za velký pytel, při nákupu nad 2.500 Kč mi dává slevu 10% a nepočítá si poštovné
west

Další

Zpět na Potřeby pro Naše chrty