Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Vyhledávací zařízení pro psy

Forum nejzajímavějších nabídek potřeb pro chrty...E-SHOP: PSIOBLECKY.EU
Pravidla fóra
Zde si předáváme informace o zajímavých produktech pro naše chrty. Výrobky s opakovanou nabídkou najdete na našem E-Shopu: http://www.psioblecky.eu

Vyhledávací zařízení pro psy

Příspěvekod L + L v 14 čer 2011 08:52

Protože nás hodně trápí zaběhnutí pejsků, kdy vždy nejen pro nás
nastane jak časově tak finančně náročná situace, trvající
i několik dní spojená s neplánovanými výlety do terénu mnohdy
velmi členitého a bahnitého, rozhodli jsme se vyřešit podobné
případy co nejrychleji (vzhledem k pejskům) a co nejpřijatelněji
(finanční náročnost) pro majitele psů.
Chápeme, že se setkáme s názorem, že mně se to nemůže stát -
ale nakonec (ruku na srdce), když se to stane, zapojíte všechny své síly
a obětujete cokoli, abyste psa našli co nejrychleji sami - když se to nedaří,
teprve nás informujete, což je už vzhledem k uběhnutému času mnohem
náročnější a mnohdy si tu vyslechnete ne vždy podpůrné názory a komentáře.

Projednáváme možnosti a podmínky obstarání zařízení, které je již buď
upraveno na obojku nebo se dá na obojek jednoduchým způsobem připevnit.

(Ideální asi budou TAG obojky od Petry
http://www.psioblecky.eu/psioblecky/eshop/2-1-PETRA-obojky-strapce/29-2-TAG-obojky )

Toto zařízení bude v aktivním stavu připojeno k našemu centrálnímu
pultu a pokud se Vám pejsek zaběhne, zavoláte nám a my Vám během krátké chvíle
odpovíme, kde se právě pejsek nachází. Buď souřadnice do NAVIGACE nebo přímo
podle souřadnic psa vyhledáme pomocí map....

V této chvíli se ceny podobných zařízení pohybují standardně od 5000 do 20000.-Kč.
Některé modely jsou na hranici 3900.-Kč.
Projednáváme pro Vás velkou slevu, pokud bude o zařízení zájem.
Napište, prosím, Vaše názory a hlavně, jestli máte o takové zařízení zájem.
Čím větší bude zájem, tím příznivější bude cena. Zařízení nabídněte i lidem,
kteří nevlastní chrty!
Službu vyhledávání psů bychom chtěli co nejvíce rozšířit,
aby se co nejvíce zlevnila a naopak nějaký poplatek za vyhledání nám zase pomůže
udržovat provoz Programu adopce a Dočasných domovů.

Nepodceňujte rychlost a vynalézavost psů, aby se mohli proběhnout.
Takové zařízení má náročnost asi jako mobilní telefon.
Tedy v nabíječce dobijete a obojek před výletem nandáte pejskovi na krk.
Toť vše..... Budete klidnější a my také. Pejsek se v případě ztráty během několika
minut může vrátit do svého pelíšku. Případné malé excesy nebudeme řešit
zde na foru. Opakuji - nemusí se jednat jen o majitele chrtů ! Budeme rádi, když se
tato služba co nejvíce rozšíří po celé ČR, protože díky operátorovi VODAFON,
pokryjeme touto službou celé území ČR.

Jak takové zařízení vypadá:
http://www.odposlech-tech.cz/product/gps-lokalizace-pro-psy-163/

Na cenu nekoukejte, pokoušíme se sjednat daleko příznivější.
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Re: Vyhledávací zařízení pro psy

Příspěvekod Verda v 14 čer 2011 09:02

Vůbec jsem nevěděla, že něco takového existuje! To je zajímavé.
Ohledně použití - asi je vhodné to nasadit psovi na obojek každé ráno a večer sundat a na noc do nabíječky, že? Koukám, že vydrží jen 48h, takže se musí volat hned, jak se pes zaběhne, pak baterka umře a finito.
Vidím jen pár nevýhod - cena (na druhou stranu, když si představím, že mi uteče pes, byla bych schopná nabídnout odměnu za nález až 15tis), druhá lenost (nutné každodenní nasazení, sundání, nabití) a třetí asi nejvýznamější je, zda to není škodlivé... všichni víme o negativních účincích mobilů, tak by mě zajímalo, zda to špatné záření vyzařuje i tento přístroj. Sice budu vědět, kde pes je, ale aby za pár let neměl nádor na mozku :(
Verda

Příspěvekod L + L v 14 čer 2011 09:12

Typů zařízení existuje více, stejně tak životnost baterie. U některých je přiložena záložní. Tedy jedna je v nabíječce - jedna na krku. Stejně tak délka využití po nabití je různá. Komunikujeme s více dovozci. Vybíráme i vodovzdorné typy. Ceny na internetu, pokud si zagooglujete, berte s rezervou. Snažíme se získat skutečně velké slevy. Uvědomujeme si, že někteří z Vás nutnosti pejska vyhledat nikdy nevyužijí....
ALE !!!
je tady to obrovské ALE!
Promyslete si, kolik jste ochotni obětovat, když se to ALE stane a kolik vložit
do takové zařízení. Pište horní hranici - ať máme argumenty pro pozici vyjednávání.
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod pzlkovanova v 14 čer 2011 09:23

úžasná věc! jen by to mohli zdokonalit až tak, že by to bylo alespoň o polovinu menší :roll: ... jinak mě taky napadá ta otázka co se zdravotní nezávadnosti týče..
pzlkovanova

Příspěvekod Zuzana v 14 čer 2011 09:34

No, Veru, co není v současné době zdraví škodlivé...vždycky na něco udělají výzkum a pak se mluví jen o tom...bohužel/bohudík žijeme v moderní společnsti a v moderní době a riziko vzniku nádorového onemocnění na nás číhá všude, bohužel to patří do této doby...ne že bych s tím byla smířená, ale nic s tím neuděláme a upřímně, i kdyby toto zařízení mělo působit stejně jak mobil, tak se obávám, když to napíšu ošklivě, ale realisticky, "životnost" našich pejsků není asi natolik velká, aby se to stihlo projevit... a kdyby, tak je otázkou, co je lepší, jestli přijít o mladého psa tím, že se ztratí a může někde uhynout vysláblý, zraněný, nebo mu dopřát důstojné rozloučení se životem někdy v 15 letech třeba i s nádorem na mozku, bude to na konci života a z vlastních zkušeností vím, že průběh tohoto onemocnění, kdy pes začne mít bolesti, je opravdu rychlý... nevím, jestli jsi mě pochopila, co jsem tím chtěla říct a možná se mnou nebudeš souhlasit, jako třeba i někdo další, jen jsem se nad tím zkusila zamyslet realisticky bez emocí a úplně obecně...Pokud se vás to někoho dotklo, tak se moc omlouvám, určitě bych nedokázala vědomě dávat něco komukoliv, co vím, že má negativní účinky, ale toto potvrzené není a mohou to být jen spekulace...
Já osobně si myslím, že je to dobrá věc a ani ty 4tis. mi nepřijdou zas až tak hodně (tedy když se to koupí, pro 1 nebo 2 psy, pro smečku bych to kupovat fakt nechtěla ;) ). Myslím, že by to ani pesani nemuseli nosit pořád, to je asi na uvážení každého majitele...ti, co vědí, že mají psa u domečku a jsou si vědomi toho, že zas až tak dokonale zabezpečený pozemek nemají, tak by to asi pořád měli, ale ti, co žijí v bytě, nebo zabezpečení je dokonalé, tak by se to dalo nasadit jen na nějakou prochajdu, nebo když se jede někam na dovolenou, kde to pejsek nezná... A byla by to stejná "povinnost" pro páníčka, jako když nasazuje obojek na venčení a jako když si nabíjí mobil, žádná extra činnost.
Závěr: mně se to líbí.
Můžu dát letáček do čekárny...nebo alespoň o tom lidem povědět v ordinaci...
Zuzana, Bedříšek, Jenny a náš páníček Michal
Zuzana

Příspěvekod Bronislav v 14 čer 2011 09:56

Dost dobrá věc.
Podle mě 48hodin stačí. Vedlejší účinky i po výzkumech nebyly prokázány. A pokud jde o cenu, nešlo by to udělat, tak, že by prodejci dali nabídku - tzn. počet kusů od do = cena, taková "veřejná zakázka" s několika sty potencionálních zákazníků?
Bronislav

Příspěvekod L + L v 14 čer 2011 09:58

Zkopčil jsem od Vodafonu
Mobily a zdraví

V případě, že vás téma vlivu mobilních telefonů a vysílačů na zdraví zajímá, neměla by vám ujít vyjádření Světové zdravotnické organizace (WHO). Na základě posledních vědeckých výzkumů vydala WHO stanovisko, podle kterého je jakýkoli vliv elektromagnetického pole (jako například vyzařování mobilních telefonů nebo vysílačů) na zdraví nepravděpodobný. WHO dále uvádí, že stejné výzkumy neprokázaly při používání mobilu ani potřebu žádných zvláštních ochranných opatření. Není divu, vždyť je to s nimi podobné jako s televizními nebo rozhlasovými vlnami, navíc ty naše jsou několikanásobně slabší.

Mobilní telefony už zná lidstvo 20 let a za tu dobu zkoumalo jejich možný vliv na zdraví opravdu hodně odborníků. Drtivá většina z nich přitom nepřišla s ničím, co by bylo potřeba z důvodů větší bezpečnosti změnit. Ani při samotném používání mobilních telefonů, ani pokud jde o bydlení nebo práci v oblastech blízko základnových stanic.

Z jiného zdroje na internetu:
O dopadech elektromagnetického záření mobilních telefonů na lidské zdraví se vedou debaty mezi odborníky po celém světě už několik let. Některé studie potvrzují negativní účinky, jiné je vyvracejí. Zdali má používání mobilu významný vliv na vznik mozkových nádorů a jiných onemocnění, zatím netušíme. Vědci z USA teď ale přišli s novým zjištěním. Tým vedený Norou Volkowou z National Institute of Drug Abuse publikoval v prestižním časopise Journal of the American Medical Association studii, podle níž je lidský mozek při telefonování aktivnější než obvykle. Část mozku, která je během hovoru blízko antény mobilu, vykazovala během pokusů až o sedm procent větší aktivitu oproti normálu.

Fakt je, že pejskové nebudou telefonovat, jen v případě zatoulání přístroj na dotaz odešle SMS s údaji o poloze. Tedy, že by se greyhoundovi zvýšila aktivita mozkové činnosti asi nehrozí... :24:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Soňa v 14 čer 2011 10:00

Mě přijde strašně krátká ta doba výdrže baterie. Ne že by byl člověk lenivý, ale znáte to, zapomenete nabít a je po srandě. Já to mám s telefonem pořád :24: Nedělají se i modely s delší výdrží ? Vždyť ten přístroj tolik energie spotřebovat nemůže.
Soňa,Vašek, retrívřice Aisha a grey Dash
Soňa

Příspěvekod L + L v 14 čer 2011 10:06

Jo, jo Broňo. Přesně tak to máme rozjednané. Potřebujeme jen znát projevení zájmu,
s kolika ks můžeme počítat. Od toho se odvíjí nabídky prodejců. Pokud bude zájem velký,
můžeme se dostat k cenám okolo 2400.-Kč. Podle zájmu možná ještě k zajímavějším.
Náklady se SIM kartou a provozem Vodafonu lehnou na nás a předpokládaný dotaz
majitele na polohu psa bude nejvýše 200Kč i s příspěvkem na Program adopce a Dočasných domovů.

Když to srovnám s náklady a vynaloženým časem při hledání...... a se všemi starostmi okolo.
Dopisy, E-maily, telefony, plakáty, výjezdy, nervy - podívej se jen na poslední hledání včetně SRN.

Ale vše záleží na zájmu Vás, majitelů pejsků. Nemůžeme samozřejmě nikoho nutit, i když začínáme
uvažovat o nějakém mírném navýšení poplatku při adopci v budpucnu - a součástí předání psa
do adopce by byl i obojek s tímto zařízením.
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod L + L v 14 čer 2011 10:14

Soňo - dělají. Také 60hodin i více. To je o vyjednávání a ceně. Všechno bereme v úvahu. Hlavně, čím více zájmu, tím lepší podmínky a tím i možnost výběru požadovaných parametrů. Pokusíme se pro Vás dohodnout i možnost výběru z nabídky dvou nebo tří produktů podle zvolených parametrů. Uvidíme.
video.html
L + L
Administrátor

Další

Zpět na Potřeby pro Naše chrty