Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Vyhledávací zařízení pro psy

Forum nejzajímavějších nabídek potřeb pro chrty...E-SHOP: PSIOBLECKY.EU
Pravidla fóra
Zde si předáváme informace o zajímavých produktech pro naše chrty. Výrobky s opakovanou nabídkou najdete na našem E-Shopu: http://www.psioblecky.eu

Re: Vyhledávací zařízení pro psy

Příspěvekod jitul v 14 čer 2011 11:17

Převážná většina jistě pochopila, že to není návod na pouštění, další pouští i bez toho, možná by přibyli ti, co budou cítit větší bezpečí při puštění psa a tím spíš si to zkusí ...to třeba mluvím ze zkušenosti ze svého okolí, kdy někteří stále přemlouvají a nedokáží pochopit, proč je prostě nepustím...kdyby věděli že něco takového mám, tím víc by přemlouvali...i když mně to může být jedno, co říkají, pač je stejně nepustím, je to únavné dokola vysvětlovat a vysvětlovat :?
většinou se všichni dušují před adopcí, že je nepustí a jak to pak dopadá...
Kvůli velikosti nevím, jestli bych to využila běžně, ale určitě při dovolené nebo na chalupě bych jim to pro jistotu taky nasadila,i když tam je plot zabezpečen a vždy ho zkontrolujeme, ale pozemek je to veliký, tak pro můj větší klid.
No a notoričtí útěkáři...kdyby k tomu naši měli příležitost, stanou se z nich asi taky notoričtí útěkáři....
jitul

Příspěvekod Hanka v 14 čer 2011 11:23

To je skvělý zařízení - já začínám šetřit - na naši smečku se to prodraží i při výhodných cenách :D
Hanka + Růženka a Lena+Bubla, Bára, Sára, Dafné, Bína-Týna a Ben
charitativní e-shop: www.fler.cz/hankapetr
Hanka

Příspěvekod Maceska v 14 čer 2011 11:46

U nás je výroba takovéto navigace, kde cena je tedy opravdu o něčem jiném, http://www.dogtrace.com/gps-navigace. Tak že cena nabízeného zařízení je opravdu dle mě výborná. Je tu ale spousta otázek co se týče používání . Je opravdu nutné aby měl zařízení pes na krku pořád ? Neviděla jsem velikost, ale třebas výcvikový EO je poměrně těžký a velký a nedokážu si ani představit že by byl na tag obojku ? Co se týče pouštění , tak to si myslím že by opravdu rozumného člověka k tomu vést nemělo, nebot přeci nejde o žádný zázračný knoflík, který psa zastaví, nýbrž o pomoc při jeho hledání, navíc půjde jen o přibližnou lokalizaci při rychlosti chrtů, ne ? Já osobně bych jej využila pro případ kdy jsem nucena psa svěřit do péče jiného člověka nebo jej nechat samotného na zahradě, či v nějakých jiných podobně vyjímečných situacích.
Maceska

Příspěvekod L + L v 14 čer 2011 11:58

Hm, zajímavé.... Mne tedy vůbec nenapadlo spekulovat za druhé - Pes má krabičku - šup na volno.

Asi si nerozumíme. Pokud píšeme - NEPOUŠTĚJTE CHRTA NA VOLNO !! tak to nepíšeme pouze z důvodu - mohl by se vám zaběhnout. To je snad každému jasné. Píšeme a DOPORUČUJEME to z důvodu velké pravděpodobnosti možnosti zranění nebo smrti. Buď zvířete, za kterým se vydá nebo sama sebe. Greyhound běha na rovné píščité dráze. V lesním porostu či členitém terénu je zranění velmi pravděpodobné. Nerozeznává cestu, silnici, dálnici - sražení autem je velmi pravděpodobné. Zranění nebo smrti jiného drobnějšího zvířete či srny - nezabrání žádná krabička.
Pro svědomité lidi krabička určitě nepřinese myšlenky na pouštění psa ve známém nebo neznámém terénu na volno. A nesvědomitý to stejně už dělá a je jen otáza času, kdy se něco přihodí.

Tuhle nekonečnou diskuzi snad už máme za sebou.

Co se týká půjčování obojku se zařízením na dovolenou. Možná někdy v budoucnu. Určitě si nemůžeme dovolit, abychom nakoupili třicet zařízení, kterých by v období dovolené bylo stejně málo a po zbývající část roku ležela v komoře. V zařízení je také po celé období vložena SIM karta. (Nedovedu si představit, na kolik by byl stanoven poplatek na den a vybírat zálohu v pořizovací ceně neb se může stát, že vám ho někde v Bulharsku zcizí...)
Vůbec není potřebné, aby měl zařízení na sobě pořád, i když mu v ničem nebude překážet a obojek má asi také stejně pořád. Je to na zvážení každého.
Berte to tak, že kromě skutečně dobře zajištěného pozemku kolem Vašeho domu - NIKDY NEVÍTE...!!!
Na výlety a cesty do cizího prostředí bych vůbec neváhal.
Velikost je také různá. Nejpravděpodobněji bude zařízení velké cca jako krabička od sirek. Je lehké, pes ani nepozná, že ho má a navléknout se dá na TAG obojek se známkou (pokud už nemá vlastní obojek - potom zase ušetříte za TAG).
Klikněte a podívejte se na další naše nová videa, je jich už více než 450 !!!:
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod Zuzcha v 14 čer 2011 12:14

měla jsem v plánu gpsky kupovat, ale stále jsou nějaké náhlé výdaje tak se to pořád odsouvá.
Mimo to mi také vadí ta velikost ... ale viděla jsem to i hezky zabudované do obojku , na tag by se to jistojistě nevešlo, kromě toho to má nějakou hmotnost, to znamená udělat široký tag - i když v tom asi žádný problém není, ale pes bude mít na krku 10cm obojků v případě že chodí na obojku - a to mě právě děsí
za nás:
cena super - dala by max 3000 za jednoho
ale nějak se mi pořád nelíbí to provedení ... pokud do toho půjdete, vezmu si je pro oba ráda - nápad skvělý, ale to provedení .... :109: :lol:
Zuzka, Laura a jejich smečka Suri a Butch (greyhounds) a pan Šedivý
Zuzcha

Příspěvekod Maceska v 14 čer 2011 12:28

Dle rozměrů jak koukám je to velké jako EO, tedy to je docela velké, asi to pes moc nevnímá, to je fakt, ale každopádně je to krabička, kterou tedy jestli si někdo myslí, nějak moc nezamaskujete.Maximálně pod šátek a stejně se svojí vahou bude při pohybu psa točit kolem krku.Mám zkušenost s EO.Navíc je vhodné mít to opravdu pevně a jistě zajištěno aby to při případném útěku pes nemohl ztratit / les , větve a pod. / Proto si i myslím že se to možná dodává s nějakým vhodným obojkem. Tag obojek s malou plastovou sponou pro mě v tomto případě nepřipadá jako vhodný. Nevím, chce to asi vyzkoušet. Jinak bych do toho šla při té ceně kolem tří tisíc by to pro různé situace určitě byla dobrá pomůcka, cizí města, pes třeba u rodičů, sám na zahradě a podobně.
Maceska

Příspěvekod Dona v 14 čer 2011 12:30

Já myslím, že si rozumíme, ale prostě je to lákadlo. Ruku na srdce, ale koho pustit svého adopťáka na volno (když měl předtím vždy poslouchající psy) nikdy nenapadlo? A kdo to nezkusil? (já ano 2x pustila "vždyť se nic nemůže stát a 1 útěk v neznámém prostředí u známých s dírou v plotě a lituji toho ač se nic nestalo a proto tak proti pouštění psů na volno bojuji).
Prostě každý majitel adopťáka o tom popřemýšlí (zvlášť z počátku se zdá adopťák milující, závislý..) a vyhledávací zařízení je taková "berlička".
Co se týče půjčování, chápu, že je to neekonomické. Kdyžtak by se to dalo vyřešit zapůjčením mezi sebou.
Dona

Příspěvekod ordeel v 14 čer 2011 12:58

Mě teda nikdy, opravdu nikdy nenapadlo, že bych kluky pustila navolno. Ani jsem o tom nikdy nepřemýšlela, já jsem vyděšená, ikdyž je pouštím na Břevnově na oploceném pozemku :shock:

Co se týká nápadu, pak se mi zdá super. Trošku mě ale děsí taky ta velikost, obzvlášť teď, když máme doma trojnožku a stačí když mu kolem hlavy bimbá jen ta malinká známka :( Nedívala jsem se ještě úplně pořádně, ale jaká je váha toho přístroje? Já teď musím myslet hodně na to, aby Redíkovi nic nepřekáželo a zbytečně ho nezatěžovalo. Asi bych nepoužívala každodenně, ale právě na nějaké delší procházky nebo výlety to je dobrý nápad.
Pokud se bude volat hned a nečekat, že se snad pejsek zachvíli vrátí, pak i ta výdrž baterie je dostačující, i přes členitý terén by přístroj hodně pomohl, alespoň pro lepší orientaci a možnost se více pejskovi přiblížit, než jen tak hledat jehlu v kupce sena. Co se týče ceny, do 2,5tis bych asi taky zvážila.

Bohužel mám takovou obavu, že tento přístroj si nakoupí nebou budou ochotni koupit ti nejsvědomitější, u kterých je právě riziko útěku minimální - nebo pouze v případě hodně velké náhody...a ti kterým je to u pantofle a takové zařízení by se velmi hodilo, to stejně řešit neboudou, právě proto, že jim je to šumák a mají svou hlavu.
Toť můj názor. Ale za sebe, se mi přístoroj líbí, jen musím prozkoumat tu velikost a hmotnost. Redík nesmí mít moc zátěže a bimbátek na krku a Devlík ma zas tak malinkou hlavičku s krčíkem, že by taky nemusel mít velkou zátěž "6"-()
ordeel

Příspěvekod L + L v 14 čer 2011 13:04

Já se Vás pokusím trochu směrovat. Buďte, prosím, aspoň trochu ohleduplní
k lidem, kteří teprve domů přijdou a podívají ce, co je nového. Zkuste psát jen
k věci. Číst dvacetistránkový topic a vlastně se nic nedozvědět je pro ně náročné..
Tedy, prosím, pište zda zařízení ano nebo ne a proč. Pokusím se vždy reagovat.

Velikost je různá:
http://www.canicom.cz/gps-pro-psy/gps-obojky-geodog/?utm_source=Sklik&utm_medium=CPC&utm_campaign=V%C3%BDcvik%2Bps%C5%AF

nebo
http://www.guardys.cz/detail.php?pid=2

Budeme se snažit najít takové zařízení, které ani velikostí ani váhou nebude
obtěžovat nebo omezovat psa. Aby bylo voděvzdorné a v cenové relaci do 3000.-Kč
resp. 2500.-Kč
Vyzkoušíme, aby vydrželo delší dobu po nabití a nebylo ho snadné poškodit
nebo shodit při pohybu psa v houští, vodě nebo větví a podobně...
Případně ještě v levnější verzi, kdy ale vše už nebude IDEALNÍ - tím neříkám že nefunkční.

Tak pište....
video.html
L + L
Administrátor

Příspěvekod L + L v 14 čer 2011 13:20

Já vím, že je těžké přesvědčit nesvědomité a svědomití tak učiní
a možná nikdy nevyužijí. Snad se také zamyslet nad ohleduplností k druhým
(i tak trochu k nám)
Pokud se stane a pes se zatoulá - je jedno z jakého důvodu, prosím, nepitvejte.
Cítíme jako svoji povinnost zasáhnout:
Jedeme (pro rejpálky - pod slovem jedeme myslím kohokoli z GACRu My, Petra, Ordeel, Verda, Rosťa....prostě každý, protože nám jde o to, co nejdříve psa najít v zájmu psa...) okamžitě na místo posledního zahlédnutí. Tisknou se a vylepují plakáty, píší SMS, E-maily, obvolává Policie, MěPolicie, psí útulky, úřady měst i obcí, myslivci, dobrovolné spolky typu jezdecké oddíly atd...kontaktují soukromá a sportovní letiště, hasiči - organizují společné hledací akce v terénu.

Mnoho lidí to stojí volný čas, energii, benzin nebo naftu a v neposlední řadě i peníze... Je pravda, že to lidi také stmeluje, ale to jen asi jediný klad.

Nebo zvednete mobil a zavoláte a v nejlepším případě si počkáte na telefonu. My uděláme tři operace během několika minut a za chvíli Vám dáme souřadnice - případně řekneme. Obejdi barák a mrkni se za dřevník - nejspíš tam unavený spinká.....
video.html
L + L
Administrátor

PředchozíDalší

Zpět na Potřeby pro Naše chrty