Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Ben greyhound GB

Deset greyhoundů po ose z RGT Velká Británie ...

Re: Ben greyhound GB

Příspěvekod Lex v 14 čer 2011 20:35

Peti, pekne napsane... :67:
Lex

Příspěvekod pupulu v 14 čer 2011 22:06

Peti hezky napsané.Já jsem se k Benově situaci zatím nevyjádřila.A nehodlám to dělat.Jejich příběh detailně znám,však jsem to s Katkou několikrát probírala.Je fakt,že došlo k několika chybám a to jak na straně Katky,tak manžela.Neukázali 100% pevné vedení a jen velmi těžko se to potom vrací.Takže jistě chápu,že nechtěla riskovat,že některé z dětí přijde o část těla apod.Doufám,že Katka pochopila,že v jiné diskuzi nenapadám jí,ale já tam nenapadám vlastně nikoho jen tak jsem zhodnotila situaci a napsala jsem to spíš pro všechny kteří uvažují o adopci a zvažují,aby zvážili vše důkladně.Já děti nemám,mít je nehodlám ,ale umím pochopit,že jsou prostě situace,kdy to dohromady nejde.Jistě jsi četla mé vyjádření jinde a doufám,že chápeš proč jsem to napsala.Píšu to právě proto,aby lidé chápali adopci jako zásadní krok ve svých životech.Pes není hračka,auto nebo prostě věc kterou lze zase odložit.Trápí mě velmi to vše co se teď rozjelo ohledně readopcí.Už samotný fakt,že jich je tolik je příšerný.Nikdy jich tolik nebylo a readopce byla spíše ojedinělý smutný úkaz.Teď mi přijde,že je to skoro normální a věř není mi z toho dobře.Vžádném případě nenapadám nikoho,jen by si každý měl uvědomit všechna pro a proti již před adopcí,poslouchat nás když před něčím důrazně varujeme,psa si vybírat hlavně podle povahy a doporučení buď dočasných páníčků nebo doporučení z anglie (irska,atd.).nikoli podle barvy,smutné fotky a podobných jiných věcí,které jsou absolutně nepodstatné!!To je to co chci říct a co se snažím křičet do světa.....o nic jiného mi nejde.
pupulu

Příspěvekod Zuzcha v 15 čer 2011 07:14

mmmm , přiznám se že mne tato událost ale vůbec nepřekvapuje. Už před několika měsíci jsem se k Benovi A Katce vyjadřovala a myslím že to bylo jako "házet perly ....." (Katko, to neber osobně). Ben myslím (jako každý pes) skutečně potřebuje osobní pevný a jasně definovaný přístup, a u něj dvakrát tak, jeho hranice jsou dál. Těžko s dětmi a kočkami v patách. Nemyslím si že je nějak problémový - to neeeeeeeeeeeee, jen potřebuje zkušeného asertivního vůdce smečky, který zastaví jeho sebemenší pokus o ovládnutí smečky. Videa co jsem já viděla ukazovaly opak.
Nicméně Katko, jako máma tě chápu - naprosto. Škoda že jsi od počátku nepostupovala poněkud razantněji, nemuselo dojít k readopci.
My máme doma Butche - nevykastrovaného, nejistého janka. Začátky byly drsné. Zdenda ho chěl "vracet" každý den. Dostával takovou školu, že Surítka jen koulela očima, ale vyplatilo se. Na Lauru mi jednou hnusně zavrčel (podotýkám že vrčel oprávněně, nějak do něj šťouchla nebo co) a to bylo naposledy. Nebila jsem ho nikdy, přesto už si to nedovolil. Stále nad ním musím držet pevnou ruku, kdybych povolila sklouzne z nejistoty k agresivitě raz dva. Dnes je to naprosto šťastný pes. Veškeré situace musím řešit já, nenechám ho přebírat vlastní aktivitu. Je to náročnější než s poddajnou Suri, ale pro "zaníceného cvičitele" je to radost.
Chci na závěr jen říct, nepohoršuje mne to, chápu tě .. a zároveň pro všechny budoucí majitele, Ben není žádný nebezpečný trhač :21: , Ben jen PES, pes s normálním samčím chováním, které je třeba asertivně a klidně regulovat.
Zuzka, Laura a jejich smečka Suri a Butch (greyhounds) a pan Šedivý
Zuzcha

Příspěvekod Baby v 15 čer 2011 07:16

Holky díky za pochvaly, ale byla bych nerada, aby si někdo myslel, že jsem to napsala jen kvůli pochvale.
Prostě jsem to tak cítila delší dobu a u Káti, protože ji znám a vím jak se to s Beníkem semlelo, to ve mně bouchlo a už jsem to musela napsat.
Pupulko já tě moc dobře chápu, jak to myslíš. Já bych pro ty bafany dejchala, takže mi taky není do tance, když vidím co všechno se děje a neříkám, že s tím vším souhlasím. Ale zrovna u Kačky to byl takový případ, kdy ona ho nechtěla vrátit, ale po konzultaci s vámi-týmem GACRu a na vaše rady to prostě udělala, i když jí to rvalo srdce. Asi udělali tu chybu, že Beníka moc litovali a byli na něj moc hodní. Přesně ta chyba na kterou vy upozorňujete u některých psů-hlavně je nelitovat. Jenže právě u Beníka to mělo opačný účinek a on si to vyložil jinak a snažil se jim šéfovat. No a problém byl na světě. Beník potřebuje pevnou ruku a nepovolit. Tak to vidím já a je to jen můj názor. Vím, že se snažíte lidi, co nejvíce informovat o konkrétních pejscích. Sama jsem byla dobře připravena na Baby, která neměla chudák žádnou osobnost a byl z ní jen uzlíček nervů, proto také u některých lidí nechápu, proč se neřídí vaším doporučením a pak vrátí psa třeba z důvodu na který byli několikrát upozorněni a je mi jasné, že vám je z toho do breku (nejen vám), protože to opět odskáče to nebohý zvíře. Lidská blbost je prostě neomezená-bohužel.
Eliášek+Péťa+Olda, Emilka+Baby+pohodář Archie
Baby

Příspěvekod Marie v 15 čer 2011 07:35

Tedy já mám asi co nejméně zde psát..... však víte....
Ovšem je NUTNÉ si uvědomit, že kdyby měla Kačenka psa typu naše Mattíka, nikdy by ho nemusela vracet !!!!! A tím by tu nebyla tato "diskuze".
Je to o typu psa.
Jak předěláte z plachého člověka energického, z výbušného udělat kliďase ? Pokud nejde "převychovat" člověk, jak chcete "předělat" psa k obrazu svému ?
Prostě Ben je Ben, a Katce do rodiny pásne jiný typ greye, nic víc, nic míň.

Ještě, že máme Lacinovi !!!! Jsou chápavý, rozumní, lidští, ví jaký je život prevít. (chvála patří i ostatním)
"Líbám jim ruce."

Zdravím Tě Kačenko !
{5;17}
Sir Dean Margodeer, Sir Matt Matelot, Aleš + Alešek a já
Marie

Příspěvekod Zuzcha v 15 čer 2011 07:36

.... nečetla jsem brožuru :9: , odradila mne už rada, jak větrat auto :lol: , čili dál jsem nešla - ano jsem špatná vím to :109:
takže nevím zda ta informace co chi říct tam je či není
- zásadní věc při adopci chrta či adopci čibotra (ČimiceBohniceTroja) z útulku by měla být ta, že si pořizujete psa, ne že zachraňujete nešťastnou psí hromádku neštěstí. Ti psi berou život tak jak jde. Přijímají jakýkoliv osud a přizpůsobují se mu. Pes vůbec neví že ho vy s mokrýma očima a roztřeseným hlasem pod jeho pohnutým osudem zachraňujete a že by třeba kdyby Vás nebylo nemusel žít. ON TOHLE VŮBEC NEVÍ A ANI NEŘEŠÍ!!!!! On jen cítí slabou roztřesenou osobnost.
Každý by tohle měl před adopcí vědět, a od začátku se chovat jako vůdce smečky do které přišel nový pes, ne chudáček málem zastřelený na ostrovech. Stejná pravidla, stejné povinnosti - prostě pes :) je to tak prosté, jen my lidé se nedokážeme oprostit od našich úžasných emocí :10: :12: :8:
znovu opakuji že nevím zda je to v nějaké brožurce psané pokud ne - je to velmi důležité, uveďte to tam !!!! Prosím.
Zuzcha

Příspěvekod Magda v 15 čer 2011 07:47

Zuzcho to jsi vystihla úplně přesně, taky to všem zájemcům říkám při převzetí pejska, ve chvíli kdy ho drží v ruce. Ty tendence litovat a mazlit a poliďšťovat tam jsou u každého z nás, ale je potřeba si uvědomot přesně to co jsi napsala. Ben je přesně ten případ, nejistý, potřebuje pevné vedení a jasná pravidla, pak šlape jako hodinky. Je mi ho kolikrát líto, koulí na mě oči, ale ví, že tady jsou hranice. I když třeba úplně odlišnou výchovu jsem musela použít u Abbejky, která byla pomalu jako Baby, prostě musíme tu psí dušičku pochopit.
Magda

Příspěvekod pzlkovanova v 15 čer 2011 08:22

Zuzcho, možná je v brožurce i sem tam nějaká blbina, která ti přijde "hloupá" jako větrání auta... ALE jsem si jistá, že když si tu brožuru trochu více pozorněji pročteš, sama uznáš, že v ní je dost zásadních informací a polopaticky vysvětlených věcí, které někteří "začátečníci" vůbec nevědí a netuší a mi se prostě snažíme ty co nejzásadnější ale i malichernosti podat v souhrnném co nejstručnějším návodu
pzlkovanova

Příspěvekod Zuzcha v 15 čer 2011 08:25

Péťo, nic proti té brožurce!!!!! Díky bohu za ní!!! Lepší říct všechno, od větrání auta až po způsob komunikace než nic, o tom žádná ... kaju se kaju :oops:
Zuzcha

Předchozí

Zpět na Prosinec 2010