Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Delga

Do naší velké rodiny adopťáčků patří i plemeno podenco... Překrásné povídání najdete na stránkách Jany Streichsbierové: http://www.podencocanario.cz/
Pravidla fóra
Všechna plemena podenco - ibizský podenco, kanárský podenco atd. (členění někdy na špice a lovecká plemena) Překrásné povídání najdete na stránkách Jany Streichsbierové: http://www.podencocanario.cz/

Re: Delga

Příspěvekod Janina v 21 bře 2017 14:09

Ahoj Šárinko, ahoj všichni dobří ... :54:

máš Šárko úplnou pravdu. Vyhrály jsme se Delgušínkou navzájem :8: Resp. osud a vesmír nám byl nakloněn a umožnil nám se najít. Je to prostě, pro mě, naprosto neuvěřitelné stvoření. Chápe každý můj pohled, slovo, povel a pohyb ... Strašně moc jsem vděčná, že spolu můžeme být. V únoru prodělala pusinka zase zánět močového měchýře a cest a nebylo to hezké. Vůbec to nebylo hezké. A nejhorší je to, že ona absolutně nedá najevou jakoukoliv bolest, problém, nic. Takže jsme to s maminou zjistily úplnou náhodou. :cry: Zaplať pánBůh, ona má takovou vůli žít a zdolávat všechny ty své problémy, že je to naprosto nepochopitelné. Tolikrát už slezla hrobníkovi z lopaty. Je to prostě bojovnice a je šíleně statečná a navíc je perfektní pacientka. Paní doktorka krom antibiotik naordinovala vitamín C (jakože tabletky) ...No, jenže na to my neslyšíme. "Celej život" jí vařím, dopuju bylinkama a teď když nemusí brát antibiotika, tak vitamíny v tabletkách, nene :68: Už dost na tom, jak dlouho už dlabe ty kortikoidy a to má navždy, tak jsme vymyslely alternativu. Ananas je fajn a chutná a červené pomeranče též. Takže vitamán C jsme vyřešily přírodně. Hloupé bylo, že musela být v teple a v suchu, takže jsme 14 dní venčily jen na terase, což pro takhle temperamentního a společenskýho psa bylo utrpení. Ale zvládly jsme to a to že stále byla přikrývaná a balená do její milované deky, se jí moc moc líbilo (viz fotečky). Je to prostě moje holčička, pro kterou, kdybych mohla, tak bych jí snesla "modré z nebe" fakt. To je tak úžasnej, vděčnej a bezproblémovej pejsek až k nevíře (za nemoce chuděrka nemůže, tak je vůbec nebereme jako problém). A protože má fakt již hodně dlouho hodně věcí, typu obojku, dek apod., tak měla v sobotu "dárkový den" a dostala "kšíry, postroj", deky apod. No a že si dárky užívala {5;1} Fakt z dek odmítala vstát a kšíry si vybalila z tašky stylem, hele co mám, pojď půjdem to vyzkoušet ven ... ((14:))
Přílohy

Nova deka.jpg
Nova deka.jpg (180.06 KiB) Zobrazeno 623 krát

Nemocna II.jpg
Nemocna II.jpg (264.64 KiB) Zobrazeno 623 krát

Nemocna I.jpg
(257.05 KiB) Zatím nestaženo

Miminko II.jpg
Miminko II.jpg (174.32 KiB) Zobrazeno 623 krát

Miminko I.jpg
(235.38 KiB) Zatím nestaženo
PES JE JEDINÉ STVOŘENÍ NA SVĚTĚ, KTERÉ VÁS MILUJE VÍC NEŽ SEBE
POKUD V RÁJI NEJSOU PSI, POTOM CHCI PO SMRTI JÍT TAM, KAM ODEŠLI ONI.
Janina

Příspěvekod Jana v 04 dub 2017 12:34

Delgušinka vypadá stále stejně holka jedna ona snad ani nestárne. Je úžasná a na fotkách se krásně vyvaluje v posteli. No doufám,že čůrání je už v pořádku a snad to jaro taky už příjde a to pořádně,ne jak teď,že je zase docela hnusně.
Holky taky už toho máte za sebou dost,ale vždycky se z toho vyhrabete a jste v pohodě.
""4-()
Moc Vám přejeme hodně a hodně krásných společných dnů i já si to tak říkám,protože s těma našema pejskama fakt člověk nikdy neví.
Takže mějte se krásně sluníčkově a hlavně hodně zdravíčka a krásně jaro!!! {5;35}
Agir a Keliška a Jana ze Dvorů
Jana

Příspěvekod akras v 19 čer 2017 04:30

Jani, Dělguška je prostě zlatíčko, lépe to vystihnout nedovedu. Ano život Vám velmi oběma přál, je zázrak, když se dvě tak blízké duše potkají.
Užívejte si každou krásnou společnou chvilku, každá chvilka s milovanou bytostí je darem.
Šárka,morčák Berťas,králičí dáma Chlupatá,adopťáček Pierre a Zuzka
akras

Příspěvekod Janina v 03 črc 2017 15:04

Ano, Šárinko, je to dar. Každý společný den je dar. A upřímně, jsem vděčná nejen za dny, ale i za veškeré okamžiky co spolu s Delgušínkou můžeme být. Už je ale na ni ten věk znát. Pravda, zatím stále jen doma. Když je venku a sotva chodí, tak potká pejska a jupí, zkoncentruje síly a blázní co ji síly stačí. Doma, ale už jen více méně, spíš více než méně, jen polehává a o mnoho víc spí. Na druhou stranu, když začne jančit, tak jen trnu co bude ... :18:

Před cca3mi týdny mě při svém "dojezdu" z terasy k lince nechtěla setnout k zemi, tak to čumákem ( cca 3mm pod okem) zabrzdila o židli. Ještě že mám židle byť se železnou konstrukcí, ale obložené měkké a koženkové. Rozsekla si čuminu, ne sice do kosti, ale visel jí kus kůže u čumáku a když jsem viděla tu tkáň, nevěděla jsem jestli s sebou mám praštit hned nebo až za chvíli. Ale pusinka potřebovala ošetřit a na nějakou paniku nebyl čas. Takže jsem ránu ošetřila a do rány přímo nakapala aloe. A tohle jsme aplikovaly několikrát denně asi týden. Když se jí tam udělal strup, mazala jsem jí to koncetrovaným levandulovým olejíčkem, co připravuji a teď už tam má jen lehce růžový flek, který jí pomalu, ale jistě začíná zarůstat srstí. :109: Stačilo jen pár milimetrů a to doslova a dopísmene a přišla o oko. Navíc je to to oko, kde měla operovaný ten melanom. Máme prostě obě, anděly strážné, ale někdy mám pocit, že naši andělé strážní musejí mít svá křidýlka už polámané,jak strašně moc jima mávají, aby nás uchránili od všeho zlého ... uf uf Máme obě více štěstí než rozumu Díky, díky, díky, nemá to teda s náma vesmír moc jednoduché :8: :54:
Krásný den všem a hlavně všem 2 i 4 nohým hodně zdraví!!!!!!
PES JE JEDINÉ STVOŘENÍ NA SVĚTĚ, KTERÉ VÁS MILUJE VÍC NEŽ SEBE
POKUD V RÁJI NEJSOU PSI, POTOM CHCI PO SMRTI JÍT TAM, KAM ODEŠLI ONI.
Janina

Předchozí

Zpět na Adoptovaní podenco