Adopce chrtů - Greyhound Adoption Czech Republic

Adopce psů - greyhound, galgo, lurcher a podenco

Přejít na obsah

Deuche (Didi:) a Pinocho (Pína:)

Do naší velké rodiny adopťáčků patří i plemeno podenco... Překrásné povídání najdete na stránkách Jany Streichsbierové: http://www.podencocanario.cz/
Pravidla fóra
Všechna plemena podenco - ibizský podenco, kanárský podenco atd. (členění někdy na špice a lovecká plemena) Překrásné povídání najdete na stránkách Jany Streichsbierové: http://www.podencocanario.cz/

Re: Pinocho

Příspěvekod Johnka v 03 říj 2013 08:01

Já chci také jednoho,také trpím na kluky. ;) Včera jsem sjížděla Saru a koukala na něj,že se mi moc líbí a říkala si,proč si ho nikdo nevšimne,poslední dobou začínám mít nějaké zvláštní schopnosti něco předvídat. Je to krásný pes. Gratulujem.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod Veronika Křimská v 03 říj 2013 11:36

Marti a jaký je tvůj další tip?
Veronika Křimská

Příspěvekod kvetamama v 03 říj 2013 12:53

Andýsek bude mít bráchu :-D
Nebo jiný tip ?
kvetamama

Příspěvekod kvetamama v 03 říj 2013 12:55

Spíš jsem měla napsat - Andýsek bude mít konečně bráchu, aby měla panička větší a větší radost z podenčích lumpáren :-D
kvetamama

Příspěvekod Johnka v 03 říj 2013 16:08

Květuško,nejdřív bych musela vyměnit chlapa a zase kdo mi ho pak sponzoroval,je to těžké. Verčo,mrknu na Saru a napíši tajný tip.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod lanzpodenco v 29 říj 2013 12:08

Zdravím vechny! Jsme trošičku všichni zahrabaní ve velkých změnách a v práci a tak nám utíkajá čas k psaní píspěků:) Pína, neboli Pinocho dorazil ve čtvrtek v pořádku do Prahy. Na letišti jsme byli přítomni já a Veronika a samozřejmě Didi s rodinkou (Iveta s dcerou):) Dorazil, vyrazil ven z přenosky a začal šmejdit:) S Didim úplně v pohodě a teď netrpělivě očekávám zprávy, jaký byl jejich první společný víkend:)

Ládi, prosím o přesunutí tohoto vlákna k Didimu, až budeš mít chvilku.) Díky!
My a psi:D
lanzpodenco

Re: Deuche (Didi:) a Pinocho (Pína:)

Příspěvekod slipka nadherna v 30 říj 2013 07:15

Ahoj lidi,
tak od pátečního rána je Pinocho ( doma pojmenovaný Píňa ) u nás doma. Měla jsem docela strach, co tomu řeknou basenji, když je vytáhnu z postele ve dvě ráno, aby se šli seznamovat s cizím psem. Ale v pohodě. Oba v něm vidí svoji milovanou fenku. Didi tedy není nijak nadšen, že jsem mu přitáhla vetřelce. Rozhodně ho nehodlá pustit na gauč. A Píňa ani netuší, že by pejskové mohli spát na gauči, lehátku nebo v pelíšku. Ustlal si před gaučem na linu. Tak tam alespoň dostal měkoučkou deku. Časem třeba přijde na to, že spát na gauči je příjemnější. ;)
Jinak je to veliké štěně. Jenom se pořád všemu diví. Už zjistil, k čemu máme doma kuchyňskou linku. No přece samoobsluha pro psy. A proč mi ti páníčkové říkají "ne"? To teda nechápu. Vždyť je tam jídlo!!! Chlebíčky mu moc chutnaly. Bedlivě nás sledoval, jak je ukládáme do chladna v ložnici a teď, kdykoliv jdeme do ložnice, tak se běží podívat, jestli se tam nějaké nevylíhly. :lol:
Jinak už je nám jasný pojem "mucha energia" a obdivuji každého, kdo si pořizuje štěně podenka. Myslela jsem si, že basenji jsou akční, ale tohle nevydrží ležet ani v noci. Podotýkám, že to není stížnost, ale jen konstatování. Ostatně včera večer odpadl dříve než já. Ještě jsem si malovala nehty a Píňa už spinkal. Pak se sice probudil a divil se, že se už nebude nic dít, ale po chvilce zase spal.
Se všemi psy vychází dobře, jen Didi mu dává najevo, že on tady byl dřív. Procházku jsme zatím absolvovali jen jednu, ale na vodítku chodí slušně a hned pochopil, že se po něm chce oční kontakt a koncem procházky poskakoval více pozadu přede mnou, aby na mě viděl, než vedle mě. Jó pamlsky - to je věc. Auta i lidi ho nevzrušují, kraviček se zatím moc bojí, k ovečkám chtěl utíkat. Startuje z místa, na stopovačku to rozhodně zatím není, urval by mi ruku.
Jinak je to hrozné zlatíčko, pořád nás pusinkuje a vrtí chvostem. Když nás chvíli nevidí, tak jde zkontrolovat, kde jsme.
Fotek jsme zatím moc nepořídili, už vím, proč se podenkové špatně fotí. Vždyť on se zastaví jen u jídla. :P
Další zprávy a fotky budou následovat.
Iveta a Jirka - lidé , Kimi a Polly - basenji, Didi , Píňa a Walinka - podenco , o patro výše Káča (Kuřátko)- dcera a její smečka čtyř psů
slipka nadherna

Příspěvekod Veronika Křimská v 30 říj 2013 07:54

Ivet, jsem moc ráda, že to tu píšete. Já po zkušenosti s Habou taky říkám, že adoptující podenca jsou svým způsobem sebevrahové :lol: Proto dáváme mlaďochy pouze výjimkách :-)

Jsem moc ráda, že má takhle pozitivní přístup, veselou povahu etc :-) A Didouše je mi líííííto, vetřelce mu domů navezli! Ten svět je prostě nespravedlivý :lol: Ale on za chvíli přijde na to, že mít podenčího kámika je vlastně moc prima :)
Veronika Křimská

Příspěvekod Johnka v 30 říj 2013 16:27

Moc gratulujem a netrpělivě budem čekat na fotky.
Martina a Andýsek
Johnka

Příspěvekod Miaa v 31 říj 2013 12:51

Ahoj Didi,
nemyslela jsem si, že to někdy vypustím z tlamičky, ale .... mít doma podenčího kámoše není vůbec špatný! Občas je z mého pohledu sice "na přestlamku", ale výhody převažují. A působí to blahodárně i na paničku, neboť ji udržujeme neustále ve střehu :21:
Vicenta, vlastní packou :11:
Martina, podenkové Čenta a Rody a činčilák Joke
Miaa

PředchozíDalší

Zpět na Adoptovaní podenco